Nogomet 03.05.2017. 09:03. Zadnja izmjena: 03.05.2017. 09:04.

Odigrano 24. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Derbi Poletu, Sloboda (S) ušla u opasnu zonu

RUDAR          0

PODRAVINA 2

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 0:1 Sakač (85), 0:2 Vađunec (88, 11 m).

Rudar: Rajf, De. Levačić, Vuri, Šardi, Vurušić, D. Šoltić, Zadravec, N. Šoltić, Radiković, Horvat (64. Knežević), M. Šoltić (80. Da. Levačić). Trener Nikola Goričanec

Dobro je da su nogometaši Rudara u 2. dio prvenstva startali s dobrim bodovnom učinkom. Jer očito im ne ide, protekle su subote po šesti put za redom poraženi, ovaj put od solidnog sastava Podravine. Koji je uzeo ponuđeno i u finišu susreta u 85. i 88. minuti postigao dva pogotka za pobjedu. Domaći su imali inicijativu, posebno u prvom poluvremenu kada nisu iskoristili dvije prilike za vodstvo. Što im se osvetilo u drugom dijelu kada više nisu imali prilike, a po svemu sudeći ni volje. (J.F.)

MLADOST K. 2

N. MAROF     3

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 100. Sudac: Buden. Strijelci: 1:0 Vuk (19), 2:0 Golubić (45), 2:1 Ma. Sakač (53), 2:2 Mi. Sakač (76), 2:3 Mi. Sakač (87).

Mladost Komet: Farkaš, Rašan (60. Hladnik), Sraka, N. Bukal, Halić, Farkaš, Golubić, Balent (75. Horvat), Tišljarić, Baksa, Vuk (80. D. Bukal). Trener Dušan Sraka

Utakmica s dva različita dijela. U prvom domaćin je dominirao terenom, postigao preko Vuka i Golubića dva pogotka, pogodio stativu i vratnicu a propustio realizirati još neke prilike koje je bilo teže promašiti nego pogoditi. U nastavku potpuno staje što gosti korite te preko Matea Sokača i 'jokera' s klupe Mislava Sakača, strijelca dva pogotka, ostvaruju pobjedu. (Z.P.)

SLOBODA     1

NEDELIŠĆE  3

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 250. Sudac. Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 0:1 Kosir (5), 1:1 Risonjić (25), 1:2 Kosir (40), 1:3 Međimurec (89).

Sloboda: Tkalčec, Posavec, Munđar (76. Mesarić), Novak, Kukovec, Katanec, Hergotić, Šenji, Risonjić, Cvetković, Petek (72. Tkalec). Trener Zvonimir Smrtić

Nedelišće: Novak, Pintarić, Kosir (83. Levačić), Brlenić, Filipović, Marčec, Špicar (46. Međimurec), Gonsalves, Panić, Vizinger, Mesarić (90. Bađari). Trener Željko Vukšić

Lokalni, susjedski, općinski derbi zasluženo su dobili gosti. Koji su imali inicijativu svih 90 minuta, uz tri mogli su postići još koji pogodak. Domaći slabi, uglavnom bezopasni, nedovoljno borbeni. Prvi su pogodak primili već u 5. minuti nakon greške obrane, Kosir je iz drugog pokušaja bio precizan. U 20. minuti spašavao je Tkalčec, a iz prvog napada domaći su postigli izjednačujući pogodak. Nakon prekida, Risonjić je u gostujućem kaznenom prostoru bio snalažljiv i precizan. U 40. minuti Kosir se i drugi put upisao u listu strijelaca, završio je dobru akciju preciznim pogotkom. Mogao je u 50. minuti postići i treći pogodak, s 5-6 metara neometan iz 100% pozicije za gol pucao je preko gola. U 55. minuti domaći igrač Kukovec iz slobodnog je udarca pogodio prečku, to je od strane domaćih do kraja susreta bilo sve, gosti pak su inicijativu iskoristili u 89. minuti. Nakon akcije s Marčecom Međimurec je bio precizan. (J.F.)

SLOGA           3

PLITVICA       2

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin). Strijelci: 1:0 Fučko (17), 1.1 J. Horvat (39), 1:2 Tomašić (49), 2:2 Koprivec (65), 3:2 Caban (69).

Sloga: Vurušić, Obadić, Kolar (63. Koprivec), Kosalec, Vinković, Fučko, Murković, Zoka, Caban (87. Borko), Novo, Gyofi (46. Marčec). Trener Tihomir Blažeka

Zanimljiv susret s puno preokreta na kraju kojeg su zasluženo slavili domaći. Nakon što je Fučko postigao vodeći pogodak, gosti su do kraja poluvremena pogotkom Jošue Horvata poravnali rezultat, a početkom drugog poluvremena Tomašić je postigao vodeći pogodak za goste. Iza toga Čakovčani su zaigrali bolje i preko Koprivca i iskusnog Cabana postigli dva pogotka što im je bilo dostatno za očekivanu i zasluženu pobjedu. (J.F.)

MEĐIMUREC 0

POLET                       3

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 300. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 0:1 Bobičanec (5), 0:2 Barat (53), 0:3 Bobičanec (88).

Međimurec: Prekupec, Conjar, Vabec, Katalenić, Hrustek, Kregar, Treska, Zadravec  (57. Hlapčić, 64. Orehovec), Šostarić, Piškor, Kranjec. Trener Želimir Orehovec

Polet: Jambres, Goričanec (86. Vršić), Barat, Horvat, Turk, Cvetković (68. Sakač), Šoštarić, Vinko (80. Karlovčec), Herceg, Čurin (56. Ferlin). Trener Goran Makovec

Nogometaši Poleta i dalje igraju vrlo dobro i dalje su neporaženi u drugom dijelu prvenstva. U susretu s Međimurcem već u 5. minuti postigli su vodeći pogodak. Domaći vratar Prekupec je pogriješio, a Bobičanec grešku iskoristio i lako poentirao. Mogao je Saša Treska u 11. minuti poravnati ishod, Jambres je dobro reagirao i loptu skrenuo u korner a isti igrač nije u 34. minuti realizirao opravdano suđeni kazneni udarac, pogodio je stativu. U 44. minuti igrači Poleta nisu dobro završili izglednu akciju, dva je puta u prilici bio i Goričanec. Sve to je međutim popravio Nikola Barat u 53. minuti kada je bio precizan s ruba domaćeg kaznenog prostora i postigao efektan pogodak. Mogao je Kranjec u 54. minuti smanjiti, pucao je malo kraj lijeve stative, a i Šoštarić nije bio precizan u 60. minuti, ovaj je put Prekupec bio siguran. Šoštarić je međutim bio u 88. minuti dodavač, a Bobičanec siguran strijelac trećeg pogotka za uvjerljivu i zasluženu pobjedu. Susret je protekao bez kartona. (J.F.)

VARTEKS      2

PUŠĆINE       0

Jalkovec - igralište Jalkovec. Gledatelja 250. Sudac: Klarić. Strijelci: 1:0 Medved (28), 2:0 Cvetko (45).

Pušćine: Kolar, Fekonja, Mesec, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec, Kocijan, Re. Punčec, Levanić, Malnar, Požgaj, Špicer, Celinger. Trener Dejan Car

Po teškom terenu Varteks je pobijedio Pušćine rezultatom od 2:0. Pušćine su imale prilike preko Levanića koju ne realiziraju da bi domaćin s dva pogotka Medveda u 28. te Cvetka u 45. minuti riješio utakmicu. U nastavku gosti pokušavaju doći do pogotka, ponovno prijete preko Punčeca i Levanića, ali bez rezultata. (Z.P.)

Ostali rezultati: Zelengaj - Jalžabet 1:1, Nedeljanec - Zadrugar 4:1.

PAROVI 25. KOLA (17 sati): subota: Podravina - Sloga, Polet - Rudar; nedjelja: Novi Marof - Međimurec, Jalžabet - Mladost Komet, Zadrugar - Zelengaj, Pušćine - Nedeljanec, Varteks - Sloboda, Plitvica - Nedelišće.