Nogomet 15.05.2017. 21:16. Zadnja izmjena: 15.05.2017. 21:17.

Odigrano 26. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Mladost Komet zaustavio niz poraza

NEDELIŠĆE           0

PODRAVINA           1

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 300. Sudac Kramar. Strijelac: Vagjunec (46).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić (68. Vibovec), Kosir, Brlenić, Gonsalves, Panić, Vizinger, Marčec, Mesarić, Lukavečki, Bađari. Trener Željko Vukšić

U derbiju kola domaćin bitno oslabljen neigranjem trojice standardnih igrača izgubio je minimalnim rezultatom. Od početka Nedelišće je dominiralo terenom dok su prilike za pogodak propustili Ericson koji pogađa stativu, Lukavečki i Marčec. U nastavku već u 46. minuti šok za domaće navijače priredio je Vagjunec koji je nakon obrane domaćeg vratara i kratko odbijene lopte postigao pogodak na kraju vrijedan pobjede. Gosti su imali odličnu priliku i u 62. minuti kada je Valjak izašao pred Kocijana koji mu u izglednoj prilici brani udarac, a Vagjunec odbijenu loptu šalje pored vratiju. Domaćin odmah uzvraća kada nakon proigrane akcije Marčec izlazi sam pred vratara ali ne uspijeva poentirati. (ZP)

RUDAR         3

N. MAROF    3

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac: Denis Buden (Črešnjevo). Strijelci: 1:0 Vurušić (11), 1:1 Beštek (27), 2:1 Da. Levačić (62), 2:2 Sakač (65), 2:3 Šantek (74), 3:3 Da. Levačić (90).

Rudar: Rajf, De. Levačić, Vuri (37. Da. Levačić), Vurušić, Knežević, Zadravec, Goričanec, N. Šoltić, Radiković, Horvat, M. Šoltić. Trener Anton Srša

Izuzetno uzbudljiv susret svih 90 minuta. Nakon sedam uzastopnih poraza domaći su na čelu s novim trenerom Antonom Sršom ipak nakon dugog vremena osvojili bod. Već u 11. minuti Vurušić je nakon dobre akcije postigao vodeći pogodak. Nakon što je Knežević propustio u 13. minuti realizirati 100% priliku do 27. minute izjednačena igra, a onda su gosti iz prvog opasnijeg napada postigli efektan izjednačujući pogodak, Beštek je s ruba kaznenog prostora bio precizan. Početkom drugog poluvremena Loborec i Sakač nisu iskoristili prilike, kazna je stigla u 62. minuti kada je Danijel Levačić nakon udaraca iz kuta glavom efektno matirao Saboleka. Iza toga dva pogotka postigli su gosti, oba nakon grešaka domaće obrane. Mogao je Danijel Levačić u 86. minuti postići izjednačujući pogodak, nije bio siguran u završnici, u 88. minuti gosti su loptu u polje izbacili s gol linije, baš kao minutu iza toga i domaći. Kada se očekivao kraj i pobjeda gostiju Danijel Levačić je odlično završio dobru akciju za izjednačujući pogodak. (JF)

MLADOST K.           3

ZADRUGAR             0

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 100. Sudac Hantak. Strijelci: 1:0 Balent (59, 11m), 2:0 Tišljarić (74), 3:0 Kolak-ag (83).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal, Golubić, Hladnik (75. D. Bukal), Farkaš, Tišljarić (86. Božek), Jambrović (68. Rašan), Baksa (86. Halić), Vuk, Balent (82. Horvat). Trener Gregor Bunc

Nogometaši Mladosti Kometa pod vodstvom novog trenera Gregora Bunca upisali su prvu proljetnu pobjedu te su tako prekinuli niz od pet uzastopnih poraza. Nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale u nastavku utakmice domaćin je poveo iz najstrože kazne pogotkom Balenta. Na 2:0 povisio je Tišljarić u 74. minuti da bi konačan rezultat utakmice postavio autogolom Kolak u 83. minuti. (ZP)

ZELENGAJ   1

PUŠĆINE      3

Kučan Donji - igralište NK Zelengaj. Gledatelja 130. Sudac Bubek. Strijelci: 1:0 Mlakar (28), 1:1 Malnar (53), 1:2 Ro. Punčec (76), 1:3 Malnar (90).

Pušćine: Kolar, Mesec, Koren, Ro. Punčec (90. Fekonja), Re. Punčec, Dovečer (90. Žnidarić), Malnar, Horvat (46. Levanić), Požgaj, Špicer, Celinger. Trener Dejan Car

Nogometaši Pušćina ostvarili su vrijednu pobjedu u Kučanu Donjem pobijedivši Zelengaj. Domaćin je prvi dio utakmice završio vodstvom od 1:0 da bi u nastavku utakmice gosti dominirali te pogocima Malnara u dva navrata i Ro. Punčeca ostvarili pobjedu. (ZP)

SLOBODA    2

PLITVICA     1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Nino Vugrinec (Sv. Đurđ). Strijelci: 1:0 Zgrebec-ag (6), 1:1 Kocijan (68), 2:1 Cvetković (90+2).

Sloboda: Tkalčec, Munđar, Tkalec, Novak, Cvetković, Katanec, Begović, Posavec, Risonjić, Šenji, Petek (78. Mesarić). Trener Zvonimir Smrtić

Važan susret za oba protivnika, na kraju su se važnim bodovima i pobjedi zasluženo veselili domaći. Nakon što na početku nisu iskoristili dvije prilike, u vodstvo su ipak rano došli autogolom gostujućeg igrača Zgrebeca. Do kraja poluvremena uglavnom izjednačeno, time da su gosti u završnici pogodili prečku. Izjednačeno je bilo sve do 68. minute kada je Kocijan postigao izjednačujući pogodak. Kada se očekivalo da će susret biti završen bez pobjednika, u drugoj minuti sudačke nadoknade Cvetković je efektnim pogotkom riješio pitanje pobjednika. (JF)

SLOGA          0

POLET           6

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 400. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Strijelci: 0:1 Bobičanec (9, 11m), 0:2 Horvat (20), 0:3 Bobičanec (32), 0:4 Bobičanec (40, 11 m), 0:5 Horvat (46), 0:6 Karlovčec (70).

Sloga: Vurušić, Friščić, Obadić, Kolar, Kosalec, Marčec (54. Borko), Koprivec, Zoka, Caban, Novko, Gyofi. Trener Tihomir Blažeka

Polet: Jambres (46. Novak), Sakač, Goričanec (50. Radiković), Barat, Ferlin (81. Žganec), Horvat, Turk, Cvetković (46. Vršić), Vinko, Herceg (50. Karlovčec), Bobičanec. Trener Goran Makovec

Uvjerljivom pobjedom u lokalnom derbiju nogometaši Poleta četiri kola pred kraj prvenstva i službeno su potvrdili naslov prvaka i šteta je da ovaj kvalitetni sastav neće u novom prvenstvu igrati u višem rangu, 3. HNL-istok. Sa Slogom iako gosti poletovci su lako došli do uvjerljive pobjede i već u prvih 45 minuta igre riješili sve dileme ako ih je uopće i bilo. Lako su postizali pogotke, mogli su postići još koj. Domaći su nastupili u oslabljenom sastavu, bez nekoliko prvotimaca. (JF)

MEĐIMUREC          2

JALŽABET               3

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 0:1 Vrbek (10), 0:2 Sakač (28), 0:3 Pomper (52), 1:3 Kregar (58), 2:3 Vabec (87).

Međimurec: Sutnjak, Hrušoci (56. Yokoyama, 70. Orehovec), Balić, Vabec, Katalenić, Hrustek, Kregar, S. Treska (70. Zadravec), D. Treska, Šostarić, Piškor. Trener Želimir Orehovec

Jalžabet: Špicer, Jerebić, Vrbek, Sakač (86. Bručić), Hanc, Hruško, Bogović, Žugec, Friščić, Marić (90. Horvatić), Pomper. Trener Rado Mlakar

Gosti su uzeli ponuđeno, domaći su im u tome umnogome pomogli. Slabom igrom u obrani, a ni napadači se nisu proslavili. Nakon što je Špicar u 6. minuti obranio zicer Hancu, primio je „pacerski“ pogodak uz pomoć pasivne obrane. U 12. minuti priliku poravnati nije iskoristio Kregar, novu grešku obrane i vratara iskoristio je u 28. minuti Sakač i postigao drugi poklon-pogodak. U 49. minuti i Darijan Treska nije bio precizan pa su gosti ponovo to kaznili trećim pogotkom. Mogao je u 55. minuti Vrbek postići i četvrti pogodak, pucao je preko gola pa je dvije minute iza toga Kregar ipak bio precizan i nakon udarca iz kuta glavom postigao pogodak. (JF)

Preostali rezultat: Nedeljanec - Varteks 0:2.

1. Polet           26        21        3          2          76:14      66

2. Varteks        26        16        6          4          50:25      54

3. Podravina   26        16        4          6          49:21       52

4. Nedelišće    26        15        4          7          53:30      49

5. Sloga/Č       26        11        4          11        44:54       37

6. Međimurec  26        10        5          11        54:58       35

7. Nedeljanec  26        11        1          14        47:45       34