Nogomet 25.04.2017. 09:49. Zadnja izmjena: 25.04.2017. 09:53.

Odigrano 23. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Nedelišće na drugom mjestu

PODRAVINA             4

MEĐIMUREC            2

Ludbreg - stadion Podravine. Gledatelja. 200. Sudac. Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Zadravec (8), 0:2 Vabec (21), 1:2 Topalović (35), 2:2 Valjak (51), 3:2 Sakač (63),4:2 Sakač (67).

Međimurec: Prekupec, Balić (58. Sutnjak), Vabec, Katalenić, Piškor, Kregar, Kranjec, Zadravec, Šostarić, Hlapčić, Orehovec. Trener Želimir Orehovec

Momčad Međimurca već uoči početka susreta bila je u velikim problemima. Zbog ozljeda, službenih obaveza, kartona... izostao je velik broj standardnih igrača pa su jedva sastavili momčad. I u tako 'šarenom' sastavu dobro su odigrali prvih 45 minuta, u 21. minuti imali su vodstvo 2:0, u 36. minuti Piškor nije iskoristio udarac s 11 metara (pogodio stativu), do kraja susreta još su dva put pogodili stativu, a imaju prigovor na jedan poništeni pogodak. Prvi su dio susreta završili vodstvom 2:1, izdržali i dobro igrali do 51. minute kada su domaći poravnali. U 56. minuti ozlijedio se Balić (zamijenio ga je u igri rezervni vratar Sutnjak), pa su domaći do kraja susreta uspjeli postići još dva pogotka za ipak na kraju previše uvjerljivu pobjedu. (jf)

POLET             1

MLADOST K.   0

Jurovec - igralište ŠRC Perčić Mladen. Gledatelja 200. Sudac: Velđi. Strijelac: Horvat (80).

Polet: Jambres, Žganec (57. Šoštarić), Goričanec (72. Radiković), Barat, Horvat (83. Sakač), Turk, Cvetković, Vinko (86. Vršić), Herceg, Čurin (65. Karlovčec), Bobičanec. Trener Goran Makovec

Mladost Komet: F. Farkaš, Rašan, Sraka, Bukal, Halić, D. Farkaš, Golubić, Balent (83. Božek), Jambrović, Tišljarić, Vuk (69. Kraus). Trener Dušan Sraka

Teška ali zaslužena minimalna pobjeda vodeće ekipe prvenstva protiv čvrste i borbene ekipe Mladost Kometa iz Preloga. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Horvat u 80. minuti preciznim udarcem sa šesnaest metara. (zp)

NEDELIŠĆE  2

SLOGA          0

Nedelišće - stadion SRC Trate. Gledatelja: 350. Sudac: Buden. Strijelci: 1:0 Mesarić (40), 2:0 Kosir (90)

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Levačić, Kosir, Marčec, Ericson, Panić, Mesarić, Međumurac, Lukavečki (68. Špicar), Bađari. Trener Željko Vukšić

Sloga: Mihalković (60. Vurušić), Obadić, Kosalec, Marčec, Caban, Murković, Koprivec, Zoka, Novko, Gyöfi, Friščić. Trener Tihomir Blažeka

Pobjeda Nogometaša Nedelišća koja ih je s obzirom na ostale rezultate kola podigla na drugu poziciju prvenstvene ljestvice. Nakon nekoliko pokušaja domaćina gosti su iz brzih kontri preko Cabana i Novka stvorili odlične prilike za pogodak koje ne realiziraju. Kazna im stiže u 40. minuti kada je Mesarić odličnim udarcem doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U nastavku mreže su mirovale do 90. minute kada je Ericson proigrao Kosira koji postiže pogodak za konačnih 2:0. (zp)

PLITVICA       2

RUDAR          1

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja: 100. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 0:1 Vurušić (20), 1:1 J. Horvat (21), 2:1 Tkalčec (40).

Rudar: Rajf, Levačić (65. Novak), Vuri, Vurušić, Knežević, D. Šoltić, Zadravec, Goričanec, N. Šoltić, Radiković, M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

Novi poraz Rudara, ovaj put u Gojancu nakon kojeg se po svemu sudeći prema neslužbenim saznanjima tijekom tjedna očekuju određeni potezi uprave. Susret je dobro za rudare počeo, Vurušić je u 20. minuti postigao vodeći pogodak. Iza toga su stali, vodstvo je trajalo samo minutu, domaći su postigli izjednačujući pogodak, a pet minuta pred kraj poluvremena i vodeći pogodak koji je odlučio o zasluženom pobjedniku. Jer u drugih 45 minuta rezultat se nije mijenjao, domaći su pametnom igrom kontrolirali isti, a gosti nisu imali prilike postići povoljniji, bar neriješeni rezultat. (jf)

PUŠĆINE       4

SLOBODA     2

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac: Juras. Strijelci: 1:0 Ro. Punčec (2), 2:0 Ro. Punčec (33), 3:0 Malnar (45), 3:1 Posavec (47), 3:2 Munđar (50), 4:2 Malnar (66, 11m)

Pušćine: Kolar, Mesec, Koren, Ro. Punčec (85. Dovečer), Kocijan, Re. Punčec, Levanić (88. Horvat), Malnar, Požgaj, Špicer, Celinger. Trener Dejan Car

Sloboda: Tkalčec, Munđar (65. V. Tkalec), J. Tkalec (85. Posavec), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec (46. Mesarić), M. Posavec, Kukovec (70. Hergotić), Begović, Petek. Trener Zvonimir Smrtić

U međimurskom derbiju zaslužena pobjeda Pušćina nad Slobodom iz Slakovca. Domaćin je u prvom dijelu utakmice pogocima Roberta Punčeca u dva navrata te Malnara ostvario prednost od 3:0. U nastavku utakmice gosti su se s dva brza pogotka i to u 47. Posavca i dvije minute kasnije Munđara vratili u utakmicu ali je Malnar iz kaznenog udarca u 66. minuti potvrdio pobjedu. (zp)

Preostali rezultati: Novi Marof - Zelengaj 3:1, Jalžabet - Nedeljanec 2:1, Zadrugar - Varteks 1:1.

PAROVI 24. KOLA (17 sati): subota: Rudar - Podravina, Mladost Komet - Novi Marof, Zelengaj - Jalžabet, Sloboda - Nedelišće; nedjelja: 10h: Sloga - Plitvica, Međimurec - Polet, Nedeljanec - Zadrugar, Varteks - Pušćine.