Nogomet 13.06.2017. 06:48. Zadnja izmjena: 13.06.2017. 06:48.

30. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Nedelišće "torpediralo" Zadrugar, Poletu pehar prvaka!

NEDELIŠĆE    9
ZADRUGAR    1

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 200. Sudac Hantak. Strijelci: 1:0 Kosir (2), 2:0 Mesarić (11), 3:0 Marčec (13), 4:0 Brlenić (18), 5:0 Panić (19), 5:1 Hlebec (21), 6:1 Marčec (36), 7:1 Gonsalves (41), 8:1 Špicar (65), 9:1 Marčec (90).

Nedelišće: Kocijan (1. Novak), Levačić, Kosir, Brlenić, Filipović, Marčec, Gonsalves, Panić (46. Vibovec), Mesarić (58. Vrček), Međumurac, Bađari (46. Špicar). Trener Željko Vukšić

Na kraju uspješne sezone nogometaši Nedelišća "potopili" su Zadrugar te ih tako ispratili u niži rang. Rezultat je najbolji pokazatelj zbivanja na ovoj utakmici u kojoj su gosti i još dobro prošli jer su mogli i puno teže stradati. (ZP)

SLOGA    0
PUŠĆINE    2

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja:100. Sudac. Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Celinger (30), 0:2 Malnar (87).
Sloga: Mihalković, Obadić, Kosalec, Vurušić, Fučko, Murković, Borko, Caban, Novko, Blažeka (41. Vinković), Friščić. Trener Tihomir Blažeka
Pušćine: Kolar, Mesec, Koren, Ro. Punčec (89. Žnidarić), Kocijan (90. Fekonja), Re. Punčec, Dovečer (60. Horvat), Celinger, Malnar, Požgaj, Špicer. Trener Dejan Car

Lokalni derbi zasluženo su dobili gosti. Igrali su dobro, kontrolirali igru i rezultat toga je na kraju važna pobjeda. Domaći i dalje u nekompletnom sastavu pa je dobro za njih da je prvenstvo završilo. (JF)

RUDAR    1
VARTEKS    3
M. Središće -
igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 0:1 Medved (13), 0:2 Kuhar (36), 1:2 D. Šoltić (67), 1:3 Harmicar (90).
Rudar: Rajf, De. Levačić, Vuri, Vurušić (87. Tkalec), Da. Levačić, Knežević, D. Šoltić, Zadravec, Goričanec, Novak (46. Horvat), N. Šoltić (64. M. Šoltić). Trener Anton Srša

Slaba igra domaćina, posebno u prvih 45 minuta osnovni je razlog njihovog poraza. Nakon što je Dario Šoltić u 67. minuti smanjio ishod očekivalo se da će to biti preokret. Ništa od toga, gosti su u 90. minuti pogotkom Harmicara riješili pitanje zasluženog pobjednika. (JF)

MEĐIMUREC    1
NEDELJANEC    2

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 100. Sudac: Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Kišić (60), 0:2 Levatić (66), 1:2 Piškor (77).
Međimurec: Marciuš, Hrušoci, Balić, Katalenić, Hrustek, S. Treska, D. Treska, Orehovec, Zadravec (59. Kranjec), Šostarić, Piškor. Trener Želimir Orehovec

Boljom igrom u drugih 45 minuta gosti su došli do zaslužene pobjede. U prvom dijelu nešto bolji domaći koji nisu iskoristili mnoštvo prilika, a ni gosti im nisu ostali dužni. U drugom poluvremenu inicijativa gostiju se isplatila. Iskoristili su pasivnost domaće obrane, posebno kod drugog pogotka pa su Kišić i Levatić lako poentirali. Piškor je u 77. minuti smanjio ishod, a iako su u finišu susreta pokušavali sve postići bar neriješen ishod domaći nisu uspjeli pa su gosti opravdano slavili.

• Za vrijeme poluvremena predsjednik kluba Mišel Ganzer predao je pionirima NŠ Međimurec / Sloboda pehar i medalje za osvojeni naslov prvaka kvalitetne Lige pionira MNS-a. Također i nagradu najboljem strijelcu Lige Lovri Horvatu. (JF)

MLADOST K.    4
ZELENGAJ    1

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Buden. Strijelci: 1:0 Tišljarić, 2:0 Golubić (14), 2:1 Soldatek (24), 3:1 Tišljarić (72), 4:1 N. Bukal (74, 11m).
Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal (78. Radiković), Halić (78. Barić), Golubić (82. Drk), Hladnik (68. Horvat), Farkaš, Tišljarić, Jambrović, Baksa (59. Rašan), Vuk. Trener Gregor Bunc

Na oproštaju od sezone nogometaši Mladosti Kometa su navijače počastili zasluženom pobjedom. Od početka utakmice domaćin je dominirao da bi poveo pogocima Tišljarića i Golubića ali gosti se vraćaju u utakmicu u 72. minuti pogotkom Soldateka, no domaćin postiže još dva pogotka te ostvaruje visoku pobjedu. (ZP)

SLOBODA    0
POLET    5

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 0:1 Barat (2), 0:2 Šoštarić (61), 0:3 Turk (70), 0:4 Turk (83), 0:5 Radiković (87).
Sloboda: Apostolovski, Mesarić, J. Tkalec, Risonjić, Begović, Katanec, Posavec (78. Novak), Tkalec, Hergotić, Šenji, Petek. Trener Zvonimir Srnec
Polet: Jambres, Sakač, Šoštarić, Bobičanec, Goričanec (55. Radiković), Barat, Ferlin, Turk, Cvetković, Vinko (75. Novak), Herceg. Trener Goran Makovec

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja na igralištu Slobode. Domaći su još nekako odolijevali kvalitetnom gostujućem sastavu u prvih 45 minuta, u drugom dijelu igrao je samo gostujući pobjednički sastav postigavši još četiri pogotka. Za uvjerljivu pobjedu i potvrdu naslova prvaka. Domaći nisu realizirali ni kazneni udarac i sada su u izuzetno teškom položaju na prvenstvenoj tablici, čekaju potvrdu da će Varteks igrati u 3. ligi, u protivnom ispadaju. (JF)

Preostali rezultati: Podravina - Novi Marof 3:0, Plitvica - Jalžabet 3:2.