Nogomet 02.11.2016. 12:18. Zadnja izmjena: 02.11.2016. 12:31.

11. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Pobjeda Nedelišća u Ludbregu

PODRAVINA 2

NEDELIŠĆE  3

Ludbreg - stadion NK Podravina. Gledatelja 350. Sudac Turk. Strijelci: 0:1 Pintarić (8), 0:2 Slunjski (24), 0:3 Slunjski (45, 11m). 1:3 Valjak (64), 2:3 Klekar (83)

Nedelišće: Kocijan, Pintarić (42. Gonsalves), Kosir (90. Zadravec), Branilović, Filipović, Marčec (90. Špicar), Horvat, Slunjski, Mesarić, Međumurac (84. Vibovec), Bađari

U derbiju kola Nedelišće je pobijedilo Podravinu usred Ludbrega te se uključilo u borbu za obranu naslova prvaka. Već u 8. minuti udarac iz kuta izveo je Slunjski, da bi se na drugoj stativi na pravom mjestu našao Pintarić koji glavom donosi vodstvo Nedelišću. U 24. minuti Slunjski je s ruba šesnaesterca odlično pucao i preciznim udarcem postigao pogodak za 0:2. U 45. minuti Marčec je bio srušen u gostujućem šesnaestercu i sudac svira kazneni udarac kojeg Slunjski pretvara u visoko vodstvo od 0:3. U nastavku domaćin je postigao dva pogotka za konačnih 2:3. (ZP)

POLET           4

SLOGA           0

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 400. Sudac Buden. Strijelci: 1:0 Bobičanec (7), 2:0 Bobičanec (41), 3:0 Bobičanec (47), 4:0 D. Goričanec (73).

Polet: Jambres (60. Novak), Sakač, Radiković (72. D.Goričanec), Vršić (46. Čurin), Žganec (76. Koprivec), Barat, Turk, Cvetković, Zadravec (65. Ferlin), Herceg, Bobičanec. Trener Goran Makovec

Sloga: Mihalković, Obadić, Kolar (84. Bajzek), Kosalec, Vinković, Antonović, Fučko, Katančić (46. Gyofi), Vugrinec (76. Koprivec), Zoka (46. Jakub), Caban. Trener Tihomir Blažeka

U međimurskom derbiju domaćin je odigrao odličnu utakmicu te ostvario visoku i više nego zasluženu pobjedu. Već u 7 minuti odličan ubačaj s lijeve strane Hercega koji pronalazi Bobičanca a ovaj glavom pogađa gornji kut vratiju za 1:0. Opsada Sloginog gola se nastavlja, u 41. minuti majstorija Luke Bobičanca kada bježi gostujućim obrambenim igračima i lobom svladava vratara. U nastavku odmah u 47. minuti ponovo efektan pogodak Luke Bobičanca sa 17-18 metara plasiranom loptom za 3:0. U 73. minuti David Goričanec koji je ušao minutu ranije puca lopta pogodila Sloginog igrača i vara golmana i završava u mreži za konačnih 4:0 i veliko slavlje mnogobrojnih domaćih navijača. Prvo ime susreta bio je odličan Luka Bobičanec koji je bio nezaustavljiv za goste i koji je postigao 3 vrlo lijepa pogotka, ali je u dvije minute zaradio dva žuta kartona odnosno crveni i propušta sljedeće kolo kada Polet gostuje u Nedelišću. (ZP)

N. MAROF     1

RUDAR          6

Novi Marof - gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Velđi (Štefanec). Strijelci: 0:1 D. Šoltić (1), 0:2 Vurušić (26), 0:3 Mikulić (32), 0:4 D. Šoltić (42), 0:5 D. Šoltić (50), 1:5 Barišić (65), 1:6 Vurušić (72).

Rudar: Rajf (75. Končić), D. Levačić (60. Zadravec), Mikulić (75. Balaž), Vuri, Vurušić, D. Šoltić (80. Knežević), Novak (66. Da. Levačić), N. Šoltić, Radiković, Horvat, M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja na terenu u Novom Marofu i odlične igre Rudara. Već nakon prvog poluvremena vodili su igrači trenera Goričanca 4:0, mogli i više, bilo je još prilika. U drugom su poluvremenu postigli još dva pogotka, mogli su također postići još koji, igrali su cijeli susret s mnogo volje i borbeno, pa su domaći koji su svih 90 minuta bili u podređenom položaju i nisu se nadali ovako uvjerljivom porazu, uspjeli postići tek počasni pogodak. Da su „rudari“ u nekim prijašnjim susretima igrali ovako dobro i efikasno bili bi sigurno bolje plasirani na prvenstvenoj tablici. (JF)

JALŽABET    2

MEĐIMUREC 2

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 150. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Strijelci: 1:0 Bručić (57), 2:0 Pomper (68), 2:1 Vabec (82 -11 m), 2:2 Kregar (87).

Međimurec: Črnko, Conjar, Vabec, Katalenić, Hrustek, Piškor, Kregar, S. Treska, D. Treska, Mikić (63. Šrajber), Hlapčić (85. Medved). Trener Želimir Orehovec

Prema prikazanoj igri konačni je rezultat realan. Nisu u prvom poluvremenu igrači trenera Orehovca iskoristili nekoliko prilika pa su početkom drugog poluvremena domaći postigli dva pogotka, od kojih jedan opet ide „na dušu“ obrane i vratara. U finišu susreta uspjeli su stići vodstvo, Vabec je bio siguran realizator kaznenog udarca, a Kregar je izjednačujući pogodak postigao glavom nakon ubacivanja sa strane. (JF)

ZADRUGAR  1

MLADOST K. 2

Hrastovsko - igralište NK Zadrugar. Gledatelja 100. Strijelci: 0:1 Sabol (35, 11m), 0:2 Golubić (70), 1:2 Struški (85)

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal (50. Pišpek), Golubić, Hladnik (68. D. Bukal), Sabol, Tišljarić (90. Rašan), Baksa, Božek, Balent, Halić (28. Jambrović, 59. Vuk). Trener Dušan Sraka

Pobjeda preloških nogometaša u Hrastovskom. Od početka Preložani su dominirali terenom, imali odličnu priliku preko Sabola da bi u 35. minuti u domaćem šesnaestercu bio srušen Tišljarić i sudac pokazuje na najstrožu kaznu iz koje Sabol dovodi goste u zasluženo vodstvo. U 70. minuti Sabol je uputio odličan ubačaj da bi Golubić glavom povisio rezultat na 0:2. Domaćin u 85. minuti preko Struškom postižu pogodak za konačnih 1:2. (ZP)

PUŠĆINE       5

ZELENGAJ   0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 200. Sudac Pajtak. Strijelci: 1:0 Vrček (31), 2:0 Roginić (48), 3:0 Mesec (56), 4:0 Dovečer (82), 5:0 Vrček (90).

Pušćine: Kolar, Mesec (88. Fekonja), Kocijan, Mikulec (67. Dovečer), Levanić (85. Horvat), Roginić, Punčec, Županić, Vrček, Špicer, Celinger (65. Ignjić). Trener Dejan Car

Odlična igra nogometaša Pušćina donijela je i visoku te potpuno zasluženu pobjedu koja je prema propuštenim prilikama mogla biti još uvjerljivija. Izuzetno motivirani domaćin od prve minute krenuo je agresivno, dominirao je terenom i uvalio "petardu" gostima. Dva pogotka postigao je Vrček te po jedan Roginič, Mesec i Dovečer. (ZP)

PLITVICA       3

SLOGA           2

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja: 100. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Kolarić (16), 1:1 I. Horvat (27, 11 m), 2:1 I. Horvat (28), 3:1 I. Horvat (86), 3:2 Kolarić (90).

Sloboda: Kocijan, Posavec, Tkalčec, Novak, Cvetković, Katanec (58. Pintarić), Srnec, A. Begović, Kolarić, M. Begović, Korošec. Trener Zvonimir Smrtić

Poraz koji to nije trebao biti. Vodili su gosti od 16. minute 1:0, do 28. primili su 2 gola, od kojih prvi iz kaznenog udaraca za što imaju mnogo primjedbi. Od 30. do 78. minute igrali su s igračem manje (isključen zbog 2 žuta M. Begović) za što također mnogo primjedbi. Nisu u prvom poluvremenu iskoristili bolju igru i neke od poluprilika, a u drugih 45 minuta ponestalo im je snage, pa su domaći u finišu susreta kada su i oni od 78. minute imali igrača manje postigli 3. pogodak za važnu pobjedu. (JF)

Preostali rezultat: Varteks - Nedeljanec 3:1.

1. Varteks                   11       8          1          2          25:9        25

2. Polet                       11       7          2          2          22:8        23

3. Nedelišće               11       7          0          4          27:17      21

4. Podravina               11       6          3          2          21:11      21

5. Mladost K.              11       5          2          4          21:21     17

6. Zelengaj                 11       5          2          4          18:18     17

7. Sloga/Čk                11       5          2          4          18:22     17

8. Međimurec            11       5          1          5          22:22     16

9. N. Marof                11       5          1          5          14:21     16

10. Plitvica                11       5          1          5          23:33     16

11. Rudar                  11       4          3          4          22:14     15

12. Nedeljanec         11       4          1          6          19:19     13

13. Pušćine              11       3          1          7          19:22     10

14. Sloboda              11       2          4          5          13:17    10

15. Jalžabet              11       2          3          6          12:23    9

16. Zadrugar             11       1          1          9          10:29    4

PAROVI 12. KOLA (14 sati): subota: Nedelišće - Polet, Rudar - Jalžabet, Mladost Komet - Pušćine, Zelengaj - Varteks, Sloboda - Nedeljanec, Međimurec - Zadrugar, Plitvica - Podravina i nedjelja: Sloga - Novi Marof (10 h)