Nogomet 09.05.2017. 15:19. Zadnja izmjena: 09.05.2017. 15:20.

Odigrano 25. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Poletu derbi protiv Rudara

PODRAVINA 6

SLOGA           1

Ludbreg - gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac. Matija Filipić (Prelog). Strijelci: 1:0 Vađunec (7, 11m), 2:0 Sakač (20), 3:0 Valjak (32), 4:0 Šestak (43), 5:0 Sakač (53), 5:1 Fučko (67), 6:1 Valjak (68).

Sloga: Vurušić, Obadić, Kosalec, Marčec, Vinković, Fučko, Borko, Koprivec, Zoka, Caban, Novko (46. Friščić). Trener Tihomir Blažeka

Rezultat koji Čakovčani nisu očekivali da će biti tako porazan za njih. Igrali su slabo, već nakon prvih 45 minuta bilo je sve jasno oko pobjednika. Domaći se za visoku pobjedu nisu trebali posebno truditi, lako su došli do novih bodova, Čakovčanima ostaje popraviti dojam u susretima koji slijede do kraja prvenstva. (jf)

POLET           4

RUDAR          0

Jurovec - igralište NK Bratstvo. Gledatelja 700. Sudac Novosel. Strijelci: 1:0 Vuri-ag (43), 2:0 Barat (61), 3:0 Bobičanec (83), 4:0 Bobičanec (88, 11m).

Polet: Jambres, Goričanec (66. Radiković), Barat, Horvat (67. Sakač), Turk, Cvetković, Šoštarić, Vinko (76. Vršić), Herceg (81. Karlovčec), Čurin (27. Ferlin), Bobičanec. Trener Goran Makovec

Rudar: Rajf, De. Levačić, Šardi (61. Horvat), Vuri, Vurušić, D. Šoltić, Zadravec, Goričanec (66. Da. Levačić), N. Šoltić, Radiković, M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

"Vječiti" derbi odigran u prekrasnoj atmosferi u kojoj se okupilo oko 700 gledatelja donio je borbenu utakmicu u kojoj je vodeća ekipa lige ostvarila visoku pobjedu. Prvi su zaprijetili gosti preko N. Šoltića ali njegov udarac brani vratar Jambres. Slijede pokušaji domaćina da dođe do pogotka ali bez uspjeha. Kad se očekivalo da će se na odmor otići bez pogodaka gostujući igrač Vuri prebacio je svog vratara i donio veliko slavlje nogometašima Poleta. U nastavku domaćin je u 61. minuti povisio pogotkom Barata da bi Bobičanec u 83. te iz kaznenog udarca u 88. minuti donio svojoj ekipi visoku pobjedu. (zp)

N. MAROF          0

MEĐIMUREC    3

N. Marof - gradski stadion. Gledatelja:100. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Zadravec (52), 0:2 D.Treska (60, 11 m), 0:3 D. Treska (77).

Međimurec: Prekupec, Conjar, Vabec, Katalenić, Hrustek, Kregar (57. D. Treska) S. Treska, Šostarić, Piškor, Kranjec (60. Hrušoci). Trener Želimir Orehovec

Boljom igrom u drugom poluvremenu igrači trenera Orehovca došli su do uvjerljive i zaslužene pobjede. Nakon ne baš zanimljivog prvog poluvremena, u drugom je „golijada“ počela u 52. minuti kada je Zadravec dobro završio isto tako dobru i brzu akciju, drugi i treći pogodak postigao je povratnik nakon ozljede u momčad Darijan Treska. Drugi iz opravdano suđenog kaznenog udarca, a treći iz ponovo jedne brze i dobro uigrane akcije. Domaćima je u takvoj situaciji preostalo jedino sportski čestitati protivniku na zasluženoj pobjedi. (jf)

JALŽABET    1

MLADOST K. 0

Jalžabet - gledatelja 250. Sudac Marijan Dumančić. Strijelac: Sakač (83).

Mladost Komet: F. Farkaš, Rašan, Sraka, N. Bukal, Golubić (77. D. Bukal), D. Farkaš, Tišljarić, Baksa, Vuk (60. Hladnik), Božek, Balent. Trener Dušan Sraka

Četvrti uzastopni poraz Mladosti Kometa koji ih je približio sasvim opasnoj zoni. Ponovno su imali Preložani odlične prilike za pogodak preko Tišljarića, Bukala koje nisu iskoristili za što su bili kažnjeni pogotkom Sakača u 83. minuti. (zp)

PUŠĆINE                  0

NEDELJANEC          4

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac Pajtak. Strijelci: 0:1 Kišić (33) , 0:2 Kišić (40), 0:3 Bistrović (55), 0:4 Kovačić (88).

Pušćine: Kolar, Mesec, Koren (43. Dovečer), Ro. Punčec (77. Fekonja), Kocijan, Re. Punčec (58. Horvat), Levanić (83. Žnidarić), Malnar, Požgaj, Špicer, Celinger. Trener Dejan Car

Pomalo neočekivano su nogometaši Pušćina visoko izgubili od Nedeljanca. Kišćić je s dva pogotka goste odveo na odmor s vodstvom od dva pogotka prednosti da bi u nastavku Bistrović i Kovačić postigli pogotke za visoku pobjedu Nedeljanca. (zp)

VARTEKS      2

SLOBODA     1

Varaždin - igralište Jalkovca. Gledatelja: 120. Sudac: Dario Velđi (Štefanec). Strijelci: 1:0 Medved (11), 1:1 Petek (43), 2:1 Medved (87)

Sloboda: Tkalčec, Posavec (46. Hergotić), Tkalec, Novak, Katanec, Kukovec (7. Munđar), Begović, Šenji, Risonjić, Cvetković, Petek (89. Cirkvenčić). Trener Stjepan Petek

Prema igri tijekom svih 90 minuta igrači Slobode zaslužili su povoljniji rezultat. Prvi dio susreta protekao je u izjednačenoj igri, sa svake strane postignut je po jedan pogodak. Gosti su neriješen rezultat uspjeli unatoč veće inicijative domaćih zadržati sve do 87. minute kada su iz pomalo sumnjive pozicije primili drugi pogodak i na kraju poraženi. Ovaj poraz doveo ih je u vrlo nezavidan položaj na prvenstvenoj tablici, do kraja prvenstva više se ne bi smjelo kiksati, treba učiniti sve da se zadrži  status u sadašnjem rangu natjecanja. (jf)

PLITVICA       1

NEDELIŠĆE  0

Gojanec - igralište Plitvica. Gledatelja 200. Sudac Turk. Strijelac: Trojko (6).

Nedelišće: Kocijan, Levačić (75. Vibovec), Kosir, Brlenić, Filipović, Gonsalvec (6. Marčec), Panić, Vizinger (46. Mesarić), Međumurac (85. Špicar), Lukavečki, Bađari. Trener Željko Vukšić

Minimalni poraz Nedelišća koji to nije trebao biti jer je domaćin promašio nekoliko odličnih prilika i kazneni udarac dok pak je domaćin na početku svoju jednu iskoristio i ostvario vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak. (zp)

Ostalo: Zadrugar - Zelengaj 1:3.

PAROVI 26. KOLA (17 sati): subota: Nedelišće - Podravina, Rudar - Novi Marof, Mladost Komet - Zadrugar, Zelengaj - Pušćine, Sloboda - Plitvica; nedjelja: 10h: Sloga - Polet, Međimurec - Jalžabet, Nedeljanec - Varteks.