Nogomet 30.05.2017. 07:43. Zadnja izmjena: 30.05.2017. 07:47.

Odigrano 28. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Poletu naslov dva kola prije kraja

RUDAR          3

ZADRUGAR  0

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja:150. Sudac Ivan Slunjski (Varaždin). Strijelci: 1:0 Da. Levačić (7), 2:0 D. Šoltić (65), 3:0 D. Šoltić (72).

Rudar: Rajf (82. Stojko), De. Levačić (60. N. Šoltić), Vuri, Vurušić (73. Horvat), Da. Levačić (78. Novak), Knežević, D. Šoltić, Zadravec, Goričanec, Radiković (71. Šardi), M. Šoltić. Trener Anton Srša

Očekivana pobjeda domaćih koji su igrali vrlo dobro, pobjeda koja je prema viđenome trebala biti izražena daleko uvjerljivijim rezultatom. Za to je bilo niz neiskorištenih prilika pa su gosti dobro rezultatski na kraju prođšli. A možda su mogli proći i bolje da su kod vodstva domaćih 1:0 realizirali kazneni udarac, domaći vratar Rajf spriječio je izjednačenje i još je jednom dokazao da je ponajbolji vratar Lige. (JF)

MLADOST K. 0

VARTEKS      1

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Jelić. Strijelac: Medved (72).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal, Golubić, Balent, Hladnik (69. Rašan), Farkaš, Tišljarić, Jambrović (82. Horvat), Baksa, Vuk (60. D. Bukal)

Što vrijedi domaćinu da je ponovo dominirao, stvorio preko Golubića, Tišljarića, Hladnika odlične prilike koje nije iskoristio da bi gosti u 72. minuti nakon ubačaja preko Medveda postigli pogodak i na kraju pobijedili. (ZP)

SLOBODA     0

PODRAVINA 1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelac: Šestak (33).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Tkalec, Begović, Kukovec, Katanec, Hergotić, Posavec, Cvetković, Šenji, Cirkvenčić (63. Radiković). Trener Zvonimir Smrtić

Zaslužena pobjeda gostiju koja je da su iskoristili sve prilike prema viđenome mogla biti izražena uvjerljivijim rezultatom. Domaći koji su igrali u nekompletnom sastavu, bez nekoliko stožernih igrača nisu imali prilike za povoljniji krajnji ishod pa se sada i dalje nalaze u teškom položaju na prvenstvenoj tablici. (JF)

PLITVICA       0

POLET           6

Gojanec - igralište NK Plitvica. Gledatelja 220. Sudac: Dumančić. Strijelci: 0:1 Bobičanec (24), 0:2 Bobičanec (29), 0:3 Barat (58), 0:4 Bobičanec (65), 0:5 Šoštarić (79), 0:6 Barat (89).

Polet: Jambres (46. P. Novak), Sakač, Vršić (22. Karlovčec), Goričanec (51. Radiković), Barat, Ferlin, Cvetković (70. M. Novak), Šoštarić, Vinko, Herceg, Bobičanec

Bez većih problema Polet je ostvario visoku pobjedu u Gojancu. Sljedeći susret Polet igra u petak kada u derbiju kola ugošćuje na svom travnjaku u Svetom Martinu na Muri od 18 sati Podravinu iz Ludbrega. (ZP)

N. MAROF     3

NEDELIŠĆE  1

Novi Marof - igralište NK Novi Marof. Gledatelja 100. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 1:0 Sokač (21), 1:1 Lukavečki (22), 2:1 Zeko (40), 3:1 Kranjec (56).

Nedelišće: Novak, Vibovec, Kosir, Pintarić, Brlenić (46. Vrček), Marčec (53. Marciuš), Špicar, Gonsavles, Mesarić (58. Kocijan), Međumurac (62. Cvetković), Lukavečki

Mislima na kup utakmicu nogometaši Nedelišća u kombiniranom sastavu odigrali su utakmicu u Novom Marofu i izgubili rezultatom od 3:1. (ZP)

SLOGA           1

JALŽABET    4

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja. 100. Sudac: Miro Hantak (Vinica). Strijelci: 1:0 Marčec (40), 1:1 Hanc (43), 1:2 Pomper (43), 1:3 Pomper (66), 1:4 Sakač (84).

Sloga: Vurušić, Kolar, Kosalec, Marčec, Vinković, Fučko, Murković, Koprivec, Borko, Zoka, Novko. Trener Tihomir Blažeka

Nekompletni sastav Sloge izdržao je rezultatski samo u prvih 45 minuta. Igralo se otvoreno, napadački s prilikama na obje strane, domaće je u vodstvo doveo Marčec, Hanc je brzo iza toga poravnao. U drugom poluvremenu i dalje zanimljivo, i dalje s prilikama za pogodak, prilikama koje su za razliku od domaćih iskoristili gosti i zasluženo se veselili važnoj pobjedi. Domaći tako i dalje neuvjerljivi i dugo bez pobjede, sreća da je prvenstvo pri kraju. (JF)

MEĐIMUREC            3

PUŠĆINE                  3

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja. 300. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 1:0 Treska (4, 11 m), 2:0 Kregar (15), 2:1 Špicer (32), 3:1 Kregar (54), 3:2 Kocijan (77), 3:3 Celinger (87).

Međimurec: Sutnjak, Balić, Vabec, Hrustek, Kregar, S. Treska (78. Kranjec), D. Treska, Orehovec (88. Yokoyama), Zadravec (72. Ogino), Šostarić, Piškor. Trener Želimir Orehovec

Pušćine: Kolar, Fekonja, Mesec, R. Punčec, Kocijan, Re. Punčec,  Dovečer, Celinger, Malnar, Požgaj, Špicer. Trener Dejan Car

Susjedski derbi završen je bez pobjednika iako su domaći bili daleko bliži pobjedi. Već u 4. minuti nakon opravdano suđenog kaznenog udarca Saša Treska je postigao vodeći pogodak, u 15. minuti nakon idealnog dodavanja Piškora Kregar i drugi. U 25. minuti Špicer je s 25 metara pogodio prečku, a “ispravio se“ u 32. minuti kada je iskoristio pasivnost domaće obrane i postigao efektan pogodak. U 39. minuti domaći vratar je spašavao, početkom drugog poluvremena nakon što je u 51. minuti propustio realizirati izglednu priliku, Kregar nije propustio drugu priliku, postigao je treći pogodak. Imao je isti igrač priliku povisiti vodstvo u 65. minuti, pa su gosti iskoristili 'poklon' domaćeg vratara Sutnjaka i u 77. minuti preko Kocijana postigli drugi pogodak. Iza toga u 87. minuti nakon udarca iz kuta i Celinger je postigao izjednačujući pogodak pa je susret završen bez pobjednika, jer iza toga više nije bilo prilika promijeniti rezultat. (JF)

Preostali rezultat: Zelengaj - Nedeljanec 1:1.

PAROVI 29. KOLA (17:30): petak (18 h): Polet - Podravina; nedjelja: Zelengaj - Sloboda, Novi Marof - Plitvica, Jalžabet - Nedelišće, Zadrugar - Sloga, Pušćine - Rudar, Varteks - Međimurec, Nedeljanec - Mladost Komet.