Nogomet 16.03.2017. 08:51. Zadnja izmjena: 16.03.2017. 10:15.

17. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Preokret Rudara za pobjedu

RUDAR       2

ZELENGAJ  1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac. Denis Buden (Črešnjevo). Strijelci: 0:1 Soldatek (31), 1:1 Vurušić (39), 2:1 Žitnjak-ag (65).

Rudar: Rajf, De. Levačić, Šardi, Vuri, Vurušić, Da. Levačić (88. Čalopa), Knežević (28. Novak), N. Šoltić (65. Goričanec), Radiković, Horvat, M. Šoltić. Trener: Nikola Goričanec

Zaslužena pobjeda domaćih koja je mogla biti i izraženija da su iskorištene sve prilike. Vodeći pogodak postigli su gosti u 31. minuti. Nakon što je domaći vratar Rajf obranio kazneni udarac, odbijenu loptu Soldatek je pospremio u mrežu. Ubrzo iza toga Vurušić je postigao izjednačujući pogodak, a vodeći pogodak domaćih koji su u drugom dijelu igre imali više inicijative postigao je autogolom gostujući igrač Žitnjak. (JF)

NEDELIŠĆE 0

VARTEKS    0

Nedelišće - stadion SRC Trate. Gledatelja 450. Sudac: Pavlić.

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Kosir, Brlenić, Filipović (53. Levačić), Marčec, Špicar (66. Međumurac), Panić, Mesarić, Lukavečki (39. Vizinger), Bađari. Trener Željko Vukšić

Pred velikim brojem gledatelja odigran je derbi kola koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu ali koja je završila miroljubivo 0:0. Već u 5. minuti Brlenić odlično je proigrao Mesarića koji ubacuje u peterac gostiju gdje udarac Kosira brani vratar Varteksa Dreven, odbijena lopta opet dolazi do Kosira koji pogađa stativu. Domaćin i dalje dominira, isto kao i u drugom dijelu, ali bez pogodaka pa utakmica završava bez pobjednika. (ZP)

POLET        3

JALŽABET   1

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 300. Sudac Novosel. Strijelci: 0:1 Sakač (10), 1:1 Čurin (18, 11m), 2:1 Bobičanec (19), 3:1 Bobičanec (23).

Polet: Jambres, Sakač (46. Turk), Žganec (74. Vršić), A. Goričanec (60. Ferlin), Barat, Horvat (48. Šoštarić), Cvetković, Vinko, Herceg, Čurin (78. Radiković), Bobičanec. Trener Goran Makovec

Polet je bez većih problema ostvario zasluženu pobjedu protiv Jalžabeta. Gosti su šokirali domaćina u 10. minuti kada je u brzoj kontri Sakač postigao pogodak za vodstvo Jalžabeta. U 18. minuti A. Goričanec je srušen te sudac pokazuje na najstrožu kaznu iz koje Čurin poravnava. U 19. i 23. minuti prvo ime utakmice Bobičanec prizemnim i preciznim udarcima preokreće rezultat na konačnih 3:1. (ZP)

N. MAROF   1

SLOBODA   0

N. Marof - gradski stadion. Gledatelja:100. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelac: Zeko (45, 11 m).

Sloboda: Apostolovski, Posavec, Novak, Tkalec, Cvetković, Katanec, Srnec, Begović, Risonjić, Šenji (46. Kukovec), Petek. Trener Stjepan Petek

Utakmica s mnogo uzbuđenja, nekoliko situacija koje ne spadaju u sport. Ukratko, nogometaši Slobode mogli su i morali rezultatski bolje proći. Domaći su u 45. minuti iz kaznenog udarca postigli gol koji je odlučio o pobjedniku. Unatoč toga što su od 40. minute igrali s igračem, a od 41. minute i s dva igrača manje. Igrači Slobode nisu to znali iskoristiti, iako je za to bilo prilika, te iako su cijelo drugo poluvrijeme igrali s dva igrača više pa su na kraju su poraženi. Treba još obavezno  spomenuti da su se domaći igrači vrlo nesportski odnosili prema sucu, te da su čak i domaći gledatelji utrčali u teren, srećom sve je na kraju završilo bez težih posljedica. (JF)

SLOGA                 3

NEDELJANEC       1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 1:0 Novko (34), 2:0 Obadić (53), 3:0 Vugrinec (74), 3:1 Gredelj (90).

Sloga: Mihalović (87. Vurušić), Obadić, Kolar (81. Borko), Baksa (10. Novko), Marčec (61. Gyofi), Caban, Fučko (87. Blažeka), Koprivec, Vugrinec, Kosalec, Zoka. Trener Tihomir Blažeka

Zaslužena pobjeda domaćih koja je prema viđenome trebala biti izražena daleko uvjerljivijim rezultatom. Već u prvih 45 minuta nisu iskoristili 3-4 vrlo izgledne prilike, postigli su međutim preko Novka nakon dobre akcije vodeći pogodak. U drugom poluvremenu i dalje inicijativa i prilike domaćih. Fučko je s Novkom bio asistent Obadiću postići drugi pogodak. Iza toga gostujući igrač Gazdek pogodio je prečku, a na asistenciju Novka Vugrinec je bio strijelac za  treći pogodak domaćeg sastava. Gosti su u posljednjoj minuti postigli 'počasni' pogodak. (JF)

PLITVICA    0

PUŠĆINE    2

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja 150. Sudac: Tomičić. Strijelac: Malnar (67, 73).

Pušćine: Kolar, Špicer (66. Đurinec), Mesec, Koren, Ro. Punčec (82. Ignjić), Kocijan, Re. Punčec, Dovečer (46. Levbanić), Celinger, Malnar (90. Horvat), Požgaj. Trener Dejan Car

Nogometaši Pušćina ostvarili su važnu pobjedu u borbi za opstanak u ligi u Gojancu. Nakon prvog dijela u kojem su mreže bile netaknute, u nastavku Pušćine prekrasnim pogocima Malnara ostvaruje vodstvo da bi do kraja utakmice još propustili nekoliko odličnih prilika za još uvjerljiviju pobjedu. (ZP)

MEĐIMUREC         3

MLADOST K.        3

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Strijelci: 1:0 Kregar (6), 1:1 Golubić (21), 2:1 Kregar (32), 2:2 Balent (35-11 m), 2:3 Golubić (44), 3:3 Yokoyama (65).

Međimurec: Prekupec, Balić (46. Hlapčić), Vabec (60. Kranjec), Katalenić, Hrustek, Piškor, Kregar, S. Treska, D. Treska, Šostarić, Yokoyama. Trener Želimir Orehovec

Mladost Komet: F. Farkaš, Halić, Sraka, Bukal, D. Farkaš, Tišljarić, Hladnik (75. Horvat), Vuk (67. Pišpek), Golubić (90. Božek), Jambrović, Balent (87. Rašan). Trener Dušan Sraka

Lokalni derbi nakon mnogo uzbuđenja u svih 90 minuta završen je bez pobjednika iako su prema prilikama domaći bili bliže pobjedi. Već u 6. minuti na dodavanje Japanca u redovima domaćeg sastava Yokoyame Kregar je glavom postigao vodeći pogodak. U 21. minuti je iskusni Golubić iskoristio grešku domaće obrane i nakon udarca iz kuta bio precizan. U 32. minuti Kregar je na idealno dodavanje Saše Treska postigao vodeći pogodak, a odmah iza toga Balent je iz kaznenog udarca kojeg su nepotrebno skrivili domaći ponovo izjednačio. Minutu prije odlaska na odmor Golubić je preciznim udarcem s 40-ak metara efektno savladao Prekupca za vodstvo gostiju. U 56. minuti Balent nije realizirao drugi kazneni udarac za goste, pucao je preko gola. Iza toga do kraja susreta više inicijative domaćih, pa je tako u 64. minuti Kregar propustio priliku izjednačiti rezultat, istakao se gostujući vratar Filip Farkaš koji je minutu iza toga bio nemoćan kada je Yokoyama glavom postigao izjednačujući pogodak. Susret bez pobjednika, time da su domaći bili nezadovoljni suđenjem. Za kraj još nešto, mladi Japanac, novi igrač u redovima domaćeg sastava, Yokoyama Shohei biti će veliko pojačanje, svojom igrom i znanjem već na ovoj je utakmici to dokazao. (JF)

Preostali rezultat: Podravina - Zadrugar 1:0.

PAROVI 18. KOLA (15 sati): subota: Mladost Komet - Rudar, Zelengaj - Sloga, Polet - Zadrugar, Sloboda - Međimurec; nedjelja: Jalžabet - Novi Marof, Nedeljanec - Nedelišće, Varteks - Plitvica, Pušćine - Podravina.