Nogomet 24.05.2017. 07:16. Zadnja izmjena: 24.05.2017. 07:18.

Odigrano 27. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Rudar pobijedio Jalžabet

POLET           1

NEDELIŠĆE  1

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 400. Sudac Novosel. Strijelci: 0:1 Pintarić (2), 1:1 Ferlin (8).

Polet: Jambres, Sakač, Goričanec (57. Radiković), Barat, Ferlin (71. Karlovčec), Horvat (77. Vršić), Turk, Šoštarić, Vinko, Herceg (46. Cvetković), Bobičanec. Trener Goran Makovec

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Levačić (72. Vibovec), Kosir, Brlenić, Filipović, Ericson (55. Marčec), Panić, Mesarić, Lukavečki (57. Vizinger), Bađari (79. Špicar). Trener Željko Vukšić

Derbi kola donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je završila bez pobjednika. Već u 2. minuti nakon udarca iz kuta gostujućeg igrača Bađarija, Pintarić glavom postiže pogodak. Šest minuta kasnije nakon izigrane akcije domaćih Vinko je proigrao Ferlina koji izlazi sam pred Kocijana i poentira za 1:1. U 77. minuti, u jednom duelu u ogradu je udario domaći igrač Petar Horvat i ostao ležati na travnjaku. Prekid je potrajao 12 minuta, Horvat je prebačen kolima hitne pomoći u bolnicu a igra se nastavila te se do kraja rezultat nije promijenio. (ZP)

N. MAROF     3

SLOGA           1

N. Marof - gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac. Tomičić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Pavlović (15), 2:0 Zeko (79), 2:1 Fučko (90), 3:1 Zeko (90).

Sloga: Vurušić, Novko, Obadić, Kolar, Kosalec, Fučko, Koprivec, Borko, Zoka, Caban, Friščić (46. Marčec). Trener Tihomir Blažeka

Dobro je da je prvenstvo pri kraju, nogometaši Sloge igraju i dalje slabo i neuvjerljivo. U Novom Marofu iako je bilo prilika za bolji rezultat ponovo su poraženi, ponovo su igrali u nekompletnom sastavu pa je i to jedan od razloga slabih rezultata u finišu prvenstva. Možda u zadnje dvije utakmice bude bolje. (JF)

JALŽABET    0

RUDAR          2

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 100. Sudac: Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Vurušić (16), 0:2 D. Šoltić (27).

Rudar: Rajf, Da. Levačić, Vuri, Vurušić (84. Novak), Da. Levačić (79. Horvat), Knežević, D. Šoltić, N. Šoltić, Zadravec, Goričanec, Radiković. Trener Anton Srša

Nakon niza slabih igara i rezultata konačno pobjeda i vrlo dobra igra. Pobjeda koja je trebala biti izražena uvjerljivijim rezultatom, bilo je niz prilika za to. Domaći nisu mogli rezultatski bolje proći, imali su tek jednu pravu neiskorištenu priliku, sve ostalo u znaku igrača novog- starog trenera Antona Srše. (JF)

ZADRUGAR              2

MEĐIMUREC           3

Hrastovsko - igralište Hrastovskog. Gledatelja: 100. Sudac: Srnec (Pušćine). Strijelci: 0:1 D. Treska (51), 0:2 Kregar (61), 0:3 Kranjec (85), 1:3 Petek (81), 2:3 Kolak (90).

Međimurec: Sutnjak, Hrustek, Balić (57. Kranjec), Vabec, Katalenić (71. Orehovec), Hrustek, Piškor, Kregar, S. Treska (59. Zadravec), D. Treska, Šostarić. Trener Želimir Orehovec

Utakmica za zaborav, pamtit će se samo rezultat i zaslužena pobjeda Međimurca. Igralo se slabo, u takvoj su igri gosti u finišu susreta ušli uvjerljivim vodstvom. Koje su zbog slabe igre u obrani pri kraju umalo prokockali, domaći međutim nisu imali dovoljno vremena ni kvalitete za eventualno iznenađenje. (JF)

PUŠĆINE       3

MLADOST K. 2

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 200. Sudac Pajtak. Strijelci: 1:0 Levanić (10), 2:0 Špicer (37), 2:1 Golubić (48), 2:2 Balent (53), 3:2 Celinger (64).

Pušćine: Kolar, K. Fekonja, Mesec, Punčec (88. Žnidarić), Kocijan, Dovečer (46. Horvat), Levanić (75. D. Fekonja), Malnar, Požgaj, Špicer, Celinger. Trener Dejan Car

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Rašan (73. Horvat), Golubić, Hladnik, Farkaš, Tišljarić, Baksa (54. D. Bukal), Halić (73. Božek), Jambrović (78. Kraus), Balent

Međimurski derbi donio je zanimljivu nogometnu utakmicu u kojoj je domaćin prvi dio riješio u svoju korist pogocima Levanića i Špicera. U nastavku gosti se vračaju u utakmicu te su preko Golubića i Balenta poravnali rezultat na 2:2. Ipak, domaćin uspijeva zahvaljujući pogrešci gostujuće obrane postići preko Celingera u 64. minuti pogodak na kraju vrijedan pobjede. (ZP)

NEDELJANEC          3

SLOBODA                 2

Nedeljanec - igralište Nedeljanca. Gledatelja: 100. Sudac: Velđi (Štefanec). Strijelci: 0:1 Petek (38), 1:1 Kovačić (41), 2:1 Novak (65), 2:2 Šenji (67), 3:2 Bistrović (77).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, J. Tkalec (33. V. Tkalec), Begović, Cvetković, Katanec, Munđar, Hergotić, Risonjić, Šenji, Petek (58. Cirkvenčić). Trener Zvonimir Smrtić

Poraz Slobode koji ih je uoči posljednja dva prvenstvena kola doveo u težak položaj na prvenstvenoj tablici. Šteta da prema igri i prilikama nisu postigli bolji rezultat. Imali su vodstvo, poravnali su rezultat kada su domaći vodili, nisu izdržali do kraja, pa su domaći kada se sve zbroji na kraju bili ti koji su se veselili pobjedi. Bilježimo i tešku ozljedu igrača Slobode J. Tkaleca koji je završio u varaždinskoj bolnici, želimo mu brzi oporavak. (JF)

Ostali rezultati: Podravina - Plitvica 3:2, Varteks - Zelengaj 7:1.

1. Polet                    27       21       4           2         77:15     67

16. Zadrugar           27       2          5          20       29:73     11

PAROVI 28. KOLA (17:30): subota: Rudar - Zadrugar, Mladost Komet - Varteks, Zelengaj - Nedeljanec, Sloboda - Podravina; nedjelja: Plitvica - Polet, Novi Marof - Nedelišće, 10h: Sloga - Jalžabet, Međimurec - Pušćine.