Nogomet 11.04.2017. 10:22. Zadnja izmjena: 11.04.2017. 10:26.

21. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Sloga pobijedila Rudar

NEDELIŠĆE              1

MEĐIMUREC            1

Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 500. Sudac: Kramar. Strijelci: 1:0 Brlenić (57), 1:1 Piškor (68).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Levačić, Brlenić, Filipović, Marčec, Ericson, Vizinger (46. Lukavečki), Mesarić, Međumurac, Bađari. Trener Željko Vukšić

Međimurec: Prekupec, Conjar, Balić, Vabec, Katalenić, Hrustek, Piškor, Kregar (87. Kranjec), S. Treska (90. Hlapčić), D. Treska, Šostarić. Trener Željko Orehovec

Bez pobjednika završio je susjedni derbi pred velikim brojem gledatelja. Prije početka minutom šutnje odana je počast jednom od osnivaču kluba igraču te dugogodišnjem članu Ivanu Kumpariću - Viliju, koji je preminuo u 86. godini života. Domaćin je u ovoj utakmici nastupio oslabljen neigranjem Borisa Kosira i Zvonimira Panića. U 44. minuti domaćin je tražio kazneni udarac nakon navodnog igranja rukom Šoštarića ali sudac ništa ne svira. U nastavku u 57. minuti Lukavečki je proigrao Brlenića koji postiže pogodak za vodstvo 1:0. Gosti poravnavaju u 68. minuti kada je D. Treska  proigrao Piškora koji poentira za 1:1. U 70. minuti nakon prekršaja nad Filipovićem kazneni udarac domaćina ali udarac Brlenića zaustavlja gostujući vratar Prekupec. Gosti su pred kraj utakmice imali priliku preko Kregara ali bez uspjeha te utakmica završava podjelom bodova. (ZP)

POLET                     3

NEDELJANEC         0

Sv. Martin na Muri - igralište ŠRC Perčić. Gledatelja 250. Sudac Buden. Strijelci: 1:0 Bobičanec (31), 2:1 Bobičanec (46), 3:0 Barat (70).

Polet: Jambres, Goričanec (53. Ferlin), Barat, Horvat (75. Karlovčec), Turk, Cvetković, Šoštarić (75. Vršić), Vinko, Herceg (68. Sakač), Čurin (71 Radiković), Bobičanec. Trener Goran Makovec

Bez većih problema Polet je uknjižio i šestu proljetnu pobjedu pobijedivši Nedeljanec. U 31. minuti nakon centaršuta s lijeve strane loptu iz voleja u prvi kut gostujućeg vratara sprema Luka Bobičanec. Isti igrač precizan je nakon odličnog proigravanja Šoštarića i u 56. minuti. U 71. minuti utakmice nakon udarca iz kuta najviši u skoku  bio je Barat koji postavlja konačni rezultat utakmice. (ZP)

PLITVICA       3

MLADOST     2

Gojanec - igralište Plitvica. Gledatelja 150. Sudac Juras. Strijelci: 1:0 Tomašić (19), 2:0 Horvat (20), 3:0 Tomašić (50), 3:1 Kraus (79), 3:2 Sraka (89).

Mladost Komet: F. Farkaš, Sraka, Bukal, D. Farkaš, Golubić, Hladnik (62. Horvat), Tišljarić, Baksa, Vuk (65. Kraus), Jambrović, Halić. Trener Dušan Sraka

Poraz Preložana koji nije trebao biti. Domaćin izuzetno motiviran ušao je u utakmicu da zaustavi niz od 9 uzastopnih poraza. Prvu priliku imali su gosti preko Golubića koji pogađa stativu. Domaćin je poveo u 19. minuti da bi u 20. povisio na 2:0. Gosti imaju nekoliko prilika dok Tišljarić pogađa vratnicu. Plitvica u 50. minuti ostvaruje vodstvo od 3:0. Gosti nakon toga dominiraju, Kraus u 79. minuti smanjuje dok je Sraka u 89. minuti nakon gužve smanjio rezultat na konačnih 3:2. (ZP)

JALŽABET    1

PUŠĆINE       1

Jalžabet - igralište Jalžabet. Gledatelja 220. Sudac Velđi. Strijelci: 1:0 Hanc (42), 1:1 Malnar (90).

Pušćine: Kolar, Mesec, Koren, R. Punčec, Kocijan, R. Punčec, Levanić, Malnar, Požgaj, Špicer, Ignjić (52. Dovečer). Trener Dejan Car

Nogometaši Pušćina osvojili su vrijedan bod na teškom gostovanju u Jalžabetu protiv ekipe koja se grčevito bori za opstanak u ligi. Već u 3. minuti Malnar postiže pogodak koji mu zbog navodnog prekršaja nad domaćim igraćom sudac poništava. Domaćin dolazi do vodstva u 42. minuti prekrasnim pogotkom Hanca. Oko 65. minute nakon ubaćaja Malnar postiže i svoj drugi pogodak koji mu je ponovno  poništen zbog zaleđa. U sudačkoj nadoknadi Mesec proigrava Malnara koji postiže treći pogodak koji mu je priznat za konačnih 1:1. (ZP)

ZADRUGAR  2

SLOBODA     3

Hrastovsko - igralište Zadrugara. Gledatelja: 100. Sudac: Filipić (Prelog). Strijelci: 1:0 Marković (25), 2:0 Hlebec (34), 2:1 Tkalec (35), 2:2 Tkalčec (47), 2:3 Risonjić (75).

Sloboda: Apostolovski, Mesarić, Tkalec, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Hergotić, Risonjić, Šenji (46. Posavec), Tkalčec (85. Cirkvenčić). Trener Stjepan Petek

Važna pobjeda Slobode, jer je ostvarena na gostovanju bez nekolicine standardnih prvotimaca (Kukovec, Petek, Munđar, Begović, Tkalec...), također jer je popravljen bodovni saldo i položaj na prvenstvenoj tablici. Morao je uz nekolicinu juniora igrati i rezervni vratar Tkalčec koji je, to je također interesantno spomenuti, bio i strijelac izjednačujućeg, drugog pogotka. Imali su igrači trenera Peteka inicijativu svih 90 minuta, morali su pri tome stizati vodstvo domaćina 2:0. Do kraja prvog poluvremena postigli su jedan, a u drugom poluvremenu još dva pogotka što im je bilo dostatno za važnu pobjedu. (JF)

SLOGA           1

RUDAR          0

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 300. Sudac: Dragutin Pajtak (M. Bukovec). Strijelac: Fučko (54)

Sloga: Mihalković, Obadić, Kosalec, Marčec, Caban, Fučko, Koprivec, Vugrinec (70. Baksa, 72. Borko), Novko (78. Friščić), Zoka, Gyofi. Trener Tihomir Blažeka

Rudar: Rajf, Šardi, Vuri, Vurušić, Knežević, D. Šoltić, Goričanec, N. Šoltić (74. Levačić), Radiković, Horvat, M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

Lokalni derbi u kojem je bilo puno nervoze i prigovora (uglavnom opravdanih) s obje strane na suđenje, gdje su se na kraju veselili domaći. Gosti terensku inicijativu i prilike nisu iskoristili u prvih 45 minuta, dva su puta pogodili stativu, domaći su se uglavnom ograničili na obranu i kontre. Početkom drugog poluvremena, u 50. minuti u prilici postići vodeći pogodak za goste bio je Goričanec, Mihalković je odlično intervenirao. Kazna je stigla za 4 minute na suprotnoj strani, Fučko je vrlo dobro završio akciju s Novkom i Kosalcem i postigao pogodak koji je odlučio o pobjedniku. Gosti su do kraaji dalje imali više inicijative u 82. minuti Vurušić je bio u prilici postići izjednačujući pogodak, Mihalković se ni ovaj put nije dao iznenaditi, time da je minutu prije toga i Marčec mogao povisiti vodstvo domaćih, gostujući vratar Rajf također je dobrom intervencijom to spriječio. Poslije pak susreta najviše se spominjao sudac što je nažalost u našem nogometu sve više postala praksa. (JF)

Ostali rezultati: Podravina - Zelengaj 2:0, Novi Marof - Varteks 1:1.

PAROVI 22. KOLA (16:30): subota: Rudar - Nedelišće, Mladost Komet - Podravina, Zelengaj - Polet, Pušćine - Zadrugar, Sloboda - Sloga; nedjelja: Međimurec - Plitvica, Nedeljanec - Novi Marof, Varteks - Jalžabet.