Nogomet 06.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA ČAKOVEC/VARAŽDIN-22.KOLO

Četiri pogotka Ribića vrijednih pobjede Pušćina u Kotoribi

ZADRUGAR 1

POLET/SMNM 2

Hrastovsko Igralište NK Zadrugar. Gledatelja 100. Sudac: Srnec. Strijelci: 1:0 Struški (43), 1:1 Modrić (48-ag), 1:2 Barat (90).

Polet/SMNM: Perčić, Novak, Radiković (od 90. Bistrović), Paler, Sobočan, Barat, Zadravec (od 88. Karlovčec), Vinko, Turk, Kosi (od 40. Smodiš (od 75. Ferlin), Goričanec (od 62. Vršić). Trener: Tine Spilak.

Teška ali potpuno zaslužena pobjeda Poleta kod kvalitetnog Zadrugara. Domaćin je poveo u 43. minuti nakon ubačaja iz kuta pogotkom Struškog. Već u 48. minuti nakon dobro izvedenog slobodnog udarca te gužve u gostujućem šesnajstercu Smodiš je skrenuo loptu da bi nespretno reagirao domaći nogometaš i sam si je loptu pospremio u vlastitu mrežu. Igrala se je posljednja minuta utakmice kada je Sobočan uputio odličan ubačaj a barat glavom postiže pogodak vrijedan pobjede.

PLITVICA 0

NEDELIŠĆE 1

Gojanec Igralište Plitvice. Gledatelja 150. Sudac: Jelić. Strijelac: Međumurac (55).

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić, N. Pintarić, Kosir, Jagec (od 22. Egri (od 90. Vibovec), Marčec (od 82. T. Pintarić), Topolnjak, Varga, Slunjski, Mesarić, Međumurac.

Minimalna ali potpuno zaslužena pobjeda nogometaša Nedelišća u Gojancu protiv Plitvice. Gosti su imali nekoliko odličnih prilika koje ne uspijevaju realizirati ali ipak u 55. minuti Međumurac iz slobodnog udarca odličnim udarcem postiže pogodak vrijedan pobjede.

Zlatko Premuš

RUDAR – PLITVICA /S/ 2:1 /1:0/

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Rudara. Gledatelja: 150. Sudac:Dino kramar/Varaždin/. Strijelci: 1:0 F. Novak /14/, 2:0 /Podgorelec /76/, 2:1 Kapusta /89/.

RUDAR: Rajf, Levačić, Šprajc, Vuri, D. Šoltić, F. Novak /81. Knežević/, Liklin /65. Podgorelec/, Čalopa /85. A. Novak/, N. Šoltić, Berdin, M. Šoltić. Trener: Smiljan Liklin.

Domaći su zasluženo pobijedili i zadržali visoko 2.mjesto na prvenstvenoj tablici. Do pobjede su međutim došli teže od očekivanja. Jer nakon ranog vodstva, od 36.minute igrali su s igračem manje (isključen Dario Šoltić) pa su morali pažljivije kontrolirati igru i rezultat. Postigli su međutim takvom igrom i na takav način  iz lijepe akcije i  drugi pogodak pa im je do kraja susreta bilo lakše, gosti su u 89.minuti uspjeli tek ublažiti poraz.

CENTROMETAL – IVANČICA 5:1 /3:0/

MACINEC – Igralište Centrometala. Gledatelja: 150. Sudac: Filip Hirš /Varaždin/. Strijelci: 1:0 Bratković /29/, 2:0 Dumančić /36/, 3:0 Dumančić /44/, 3:1 Solina /64-11 m/, 4:1 Bratković /70/, 5:1 /Dombaj /85/.

CENTROMETAL:Petković /83. Verteš/, Novak, Bratković /83. Zakoić/, Borko, Dumančić /46. Dombaj/, Majsen /58. Vincetić/, Vibovec, Bačan, Zavrtnik, Logožar, Strahija /46. Gunc/. Trener: Dragutin Naranđa.

Očekivana uvjerljiva pobjeda domaćih kojom su nastavili uspješnu proljetnu seriju dobrih rezultata. Prije nego je Bratković postigao efektan vodeći pogodak iz slobodnog udarca, domaći su imali 4-5 vrlo izglednih prilika postići pogodak. Na odmor su ipak otišli uvjerljivim vodstvom koje su gosti uspjeli iz kaznenog udarca smanjiti. Uz stalnu inicijativu i napade, te još nekoliko neiskorištenih prilika, domaći su do kraja susreta postigli još dva pogotka za visoku pobjedu, a ostavili su i dobar dojam svojim  vjernim navijačima.

SLOBODA – NAPRIJED 0:0

SLAKOVEC – Igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec).

SLOBODA: Tkalčec, Mesarić (46. K. Hergotić),Grabar, Novak, Panić, Katanec, Posavec, Vagjunec /46. Goricaj/, P. Hergotić, Baka, Petek /Buhanec/. Trener: Stjepan Petek.

NAPRIJED: Čonkaš, Mišić,Horvat, Sraka, Šimunković, J. Hižman, Bermanec, D. Vugrinec, H. Vugrinec /61. Trstenjak/, Glavina, Režek /64. F. Hižman/. Trener: Dušan Podgorelec.

Lokalni derbi završen je bez pobjednika i pogodaka. Prvih 45 minuta uglavnom izjednačeno s nešto više inicijative domaćih. Koji u 9.minuti /P. Hergotić/nisu iskoristili priliku vodeći pogodak, Čonkaš je vrlo dobro intervenirao,a u 31.minuti nakon akcije P. Hergotić Petek ovaj posljednji se također nije snašao u prilici savladati iskusnog Čonkaša. Gosti su preko brzih kontri ugrožavali Tkalčeca, ostaje dilema u 42.minuti kada je Tkalčec bio u kontaktu s gostujućim napadačem Režekom, ovaj je pao, sudac Kolarić nije međutim taj kontakt okarakterizirao za kazneni udarac. U drugom poluvremenu i dalje bez pogodaka pa su gosti ti koji moraju biti više zadovoljni ovakvim rezultatom. Kod domaćih pak se je osjetilo ne igranje Srneca i Cvetkovića.

Utakmica Sloga – Jalžabet igra se u ponedjeljak u 10 sati.