Nogomet 25.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Graničar pobijedio Rudar

N. MAROF1

MLADOST K.2

N. Marof - igralište Športski Park. Sudac Pavlić. Strijelci: 1:0 Martan (11, 11m), 1:1 Tišljarić (16), 1:2 Murković (71).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Gorupić, Balent, A. Vuk (80. Božek), Murković, Tišljarić, Jambrović (51. Halić), D. Bukal, D. Vuk (64. N. Bukal), Caban. Trener Tomica Šestan

Odlične vijesti stigle su iz Novog Marofa gdje je Mladost Komet pobijedila istoimenog domaćina rezultatom 1:2. Nakon vodstva domaćih Tišljarić u 17. poravnava rezultat na 1:1 dok pogodak vrijedan pobjede postiže Murković u 71. minuti. (Z. Premuš)

NAPRIJED2

JALŽABET1

Cirkovljan - igralište Zdenci. Gledatelja 150. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 D. Vugrinec (1), 2:0 Režek (17), 2:1 Medved (37).

Naprijed: Čonkaš, Varga (64. Hižman), Jurčan (70. Mišić), Sraka, Šimunković, Horvat, Bermanec (56. Glavina), Martinec, F. Hižman (72. H. Vugrinec), D. Vugrinec, Režek (88. Fleten). Trener Dušan Podgorelec

Izuzetno važna pobjeda Naprijeda u borbi za opstanak protiv čvrstog Jalžabeta. Već u 1. minuti D. Vugrinec se odlično snašao u gostujućem šesnaestercu te postiže pogodak za 1:0. U 16. minuti nakon igranja gostujućeg igrača u svom šesnaestercu rukom sudac Kolarić pokazuje na najstrožu kaznu ali gostujući vratar brani udarac Martincu. Ipak, samo minutu kasnije F. Hižman je odlično proigrao Režeka koji povećava vodstvo domaćih na 2:0. Domaćin je imao još nekoliko odličnih prilika ali gostujući vratar bio je nesavladiv da bi Jalžabet uspio u 37. minuti iz brze kontre smanjiti rezultat na konačnih 2:1. (Z. Premuš)

PUŠĆINE1

IVANČICA0

Pušćine - igralište Pušćina. Gledatelja 100. Sudac: Klarić. Strijelac: Mikulec (70).

Pušćine: Posavec, Terzić (46. Pintarić). Katalenić, Mikulec, Dovečer (46. Magdalenić, 71. Horvat), Levanić, Lesar, Koren, Špicer, Ribić, Celinger (57. Fekonja). Trener Dejan Car

Teže nego što su očekivali nogometaši Pušćina ostvarili su minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu protiv posljednje plasirane Ivančice. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Mikulec u 70. minuti dok domaćin nije realizirao veliki broj izglednih prilika. (Z. Premuš)

POLET6

PLITVICA (S)1

Sv. Martin na Muri - igralište: NK Polet. Gledatelja Sudac: Petar Ružić (Čakovec). Strijelci: 1:0 Radiković (2), 2:0 Zadravec (28), 3:0 Radiković (33), 4:0 Radiković (43), 4:1 Međimorec (48), 5:1 Goričanec (61), 6:1 Goričanec (89).

Polet: Perčić, Karlovčec (63. Kristl), Radiković (46. Sakač), Paler, Sobočan, Barat (67. Karlovčec), Zadravec (67. Bistrović), Vinko, Vršić, Turk (46. Cvetković), Goričanec. Trener Tine Špilak

Odlična igra domaćina donijela je “potop” Plitvice. Već u prvom dijelu utakmice Radiković je postigao tri pogotka i jedan Zadravec te se na odmor odlazi s vodstvom domaćina od 4:0. U nastavku utakmice Međimorec smanjuje vodstvo domaćih da bi Goričanec postigao dva pogotka za konačnih 6:1. (Z. Premuš)

GRANIČAR2

RUDAR0

Kotoriba - sportski park. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 1:0 Kos (42), 2:0 Šprajc-ag (86).

Graničar: Jambres, Mikulan, Horvat, Trojko, Latin, Nađ, Hertelendi (75. Ignac), Lončar, Kos, Matotek (89. Rebrek), Andrlon. Trener Robert Čižmešija

Rudar: Rajf, Levačić (85. Knežević), Šardi, A. Novak (55. Vuri), Šprajc, Vurušić, F. Novak, Podgorelec (25. Čalopa), N. Šoltić, Berdin, M. Šoltić. Trener Smiljan Liklin

Prvi istinski i pravi pljesak u ovom dijelu prvenstva upućen je domaćim igračima za pobjedu, požrtvovnu i taktički mudru igru u kojoj su deklasirali renomirane Središćance. Sama utakmica nije obilovala posebnom kvalitetom, što se posebno odnosi na gostujuće igrače. Valja istaknuti izvrsnu igru cijele domaće obrane, pogotovo Vinka Trojka i Saše Latina. Domaći su do vodstva došli nakon lijepog ubačaja Mikulana s desne na lijevu stranu igrališta gdje je loptu u neposrednoj blizini dočekao Vilim Kos zabivši neobranjivu loptu u donji lijevi kut nemoćnog Roberta Rajfa. Do vodstva od 2:0 domaći su došli kada se ponajbolji igrač susreta Matija Lončar probio desnom stranom, ubacio je loptu pred gostujuća vrata gdje je na nju nespretno išao Nino Šprajc postavivši konačni rezultat. U ovoj korektnoj utakmici valja zabilježiti i velik broj gledatelja iz M. Središća. (M. Grubić)

SLOBODA3

CENTROMETAL3

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Žganec (Šandorovec). Strijelci: 0:1 Dumančić (4), 0:2 Bratković (19), 1:2 Panić (25), 2:2 Panić (64), 3:2 Srnec (67), 3:3 Dumančić (78).

Sloboda: Tkalčec (20. N. Posavec), Mesarić, Grabar (46. M. Posavec), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj, Hergotić (82. Tkalec), Pintarić, Panić. Trener Stjepan Petek

Centrometal: Petković, Šarić, Bratković, Borko, Dumančić, Dombaj, Zavrtnik, Vincetić, Logožar, Strahija (82. Zakoić), Vrabanić. Trener Dragutin Naranđa

Zanimljiv susret susjednih rivala, pun preokreta i uzbuđenja, nerealiziranih prigoda, u kojem su oba protivnika igala bez nekoliko standardnih prvotimaca, gdje su se istakli vratari, gdje je i suđenje bilo dobro. Gosti su već do 19. minute vodili 2:0, domaći su u 25. minuti uspjeli smanjiti ishod, a u drugom poluvremenu od 64.-67. minute postići 2 pogotka i preuzeti vodstvo. Njihov igrač Hergotić nije realizirao nekoliko velikih prilika za veće vodstvo, iskusni Dumančić je pak svojim drugim pogotkom u 78. minuti izjednačio rezultat. Priliku za pobjedu gostiju nije u posljednjoj minuti iskoristio Bratković pa je susret završen bez pobjednika što je možda i najrealnije. (J. Freiler)

ZELENGAJ6

SLOGA2

Kučan Donji - igralište Zelengaja. Gledatelja: 100. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Fučko (3), 1:1 Vugrinec (29), 2:1 Novko (30), 3:1 Vrbanić (32), 4:1 Sedlar (37), 4:2 Sečan (42, 11 m), 5:2 Soldatek (50), 6:2 Sedlar (70).

Sloga: Pečić, Dokleja (46. Žvorc), Obadić, Kosalec (57. Glad), Sečan, Fučko, Herman (46. Antonović), Jambrošić, Vugrinec, Zoka, Mihalović. Trener Zoran Kraljić

Čakovčani su od utakmice u Kučanu Donjem sigurno očekivali mnogo više, na kraju su uvjerljivo poraženi i sada se nalaze u izuzetno teškom položaju na prvenstvenoj tablici. Ovaj poraz također je i loša najava pred prvi finalni susret međimurskog Kupa s Nedelišćem u srijedu u Čakovcu. Sa Zelengajem je dobro počelo, već u 3. minuti Fučko je postigao vodeći pogodak, imali su iza nekoliko prilika, jednostavno su stali, prestali igrati pa su im domaći do kraja poluvremena lako postigli za 7 minuta čak 4 gola i već tada riješili pitanje pobjednika. Čakovčani su smanjili rezultat iz kaznenog udarca, no u drugom su poluvremenu domaći postigli još dva gola. (J. Freiler)

17. Ivančica28022617:1042

PAROVI 31. KOLA (subota, 17:30): Ivančica - Naprijed, Plitvica (S) - Pušćine, Rudar - Polet, Centrometal - Graničar, Nedelišće - Zadrugar, Mladost Komet - Plitvica (G), nedjelja, 17.30h: Jalžabet - Novi Marof, 10 h: Sloga - Sloboda, slobodan je Zelengaj.