Nogomet 23.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC-VARAŽDIN

RUDAR JALŽABET 1:1 (0.1)

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Rudara. .Gledatelja: 200. Sudac: Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Medved (10),1:1 D. Šoltić (53-11m).

RUDAR: Rajf, Levačić (67.Šardi), Šprajc, Vuri, Vurušić,D. Šoltić, F.Novak (90. Podgorelec), Čalopa, N. Šoltić (88.Liklin), Radiković, Berdin (53. A. Novak). Trener: Goran Vincetić.

Gosti su ti koji na kraju trebaju žaliti za bodovima. Imali su u finišu susreta priliku riješiti pitanje pobjednika, imali su i nakon 45 minuta vodstvo. Domaći su poravnali rezultat iz kaznenog udarca, imali su u drugom poluvremenu i više inicijative, uglavnom neučinkovite što je bilo nedovoljno za bolji rezultat i najavljivanu pobjedu.

CENTROMETAL - MLADOST KOMET 3:0 (1:0)

MACINEC – Igralište Centrometala. Gledatelja: 150. Sudac: Dominik Mihoci (Čakovec). Strijelci: 1:0 Novak (28), 2:0 Dumančić (53-11m), 3:0 Vrbanić (57).

CENTROMETAL: Petković, Novak, Šarić (46. Borko), Gunc, Bratković, Dumančić (71. Dombaj), Bača, Vibovec (79.Strahija), Zavrtnik (71. Logožar), Vincetić, Vrbanić. TRENER: Dragutin Naranđa.

MLADOST KOMET: Farkaš, Habuš, Bukal, Balent (65. Božek), Đurec, A.Vuk, Murković, Tišljarić (79. Halić), Jambrović (46. Gorupić), D. Vuk(46. Bukal), Caban. Trener: Tomica Šestan.

Zaslužena pobjeda domaćih u lokalnom derbiju. Nakon inicijative i vodstva 1:0 poslije prvih 45 minuta, u drugom poluvremenu totalna inicijativa. Već u 53.minuti gosti su nepotrebno skrivili kazneni udarac, pritom je još i isključen Habuš, a Dumančić je bio siguran strijelac s bijele točke. S igračem više ubrzo su domaći postigli i treći pogodak i već tada riješili pitanje pobjednika. Jer do kraja gosti nisu ugrozili gol Petkovića, a domaći su propustili nekoliko prilika povećati rezultat. Kontrolirali su međutim igru i postojeći rezultat i opravdano se veselili zasluženoj pobjedi.

SLOGA – PLITVICA /G/ 4:3 (1:1)

ČAKOVEC – Igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Jelić (Ribić Brijeg). Strijelci: 0:1 M. Horvat (13), 1:1Dokleja (28), 2:1 Žvorc (56), 3:1 Fučko (76), 4:1 Vugrinec (82, 4:2 Pomper (86), 4:3 Buhin (90).

SLOGA: Mihalković, Dokleja, Obadić, Glad, Sečan, Kosalec, Ban (46. Vugrinec),Mihalović (65. Gyofi), Fučko (84. Đuran), Žvorc, Jambrošić. Trener: Zoran Kraljić.

Važna pobjeda domaćih u utakmici s mnogo interesantnih pojedinosti, na kraju i neizvjesnosti. Nakon što su gosti rano postigli vodeći pogodak domaći su do kraja poluvremena izjednačili rezultat, nije im iza toga suđen klasični kazneni, dva su im pogotka poništena nakon nerazumljivih odluka pomoćnih sudaca. Ipak su uspjeli preokrenuti ishod i redom postići 3 vrlo lijepa pogotka nakon isto tako lijepih akcija. Kada se je očekivala njihova uvjerljiva pobjeda gosti su u finišu postigli dva pogotka, srećom drugi u 90.minuti pa nije bilo više vremena za eventualno daljnje neizvjesnosti i domaći su mogli početi s slavljem.

SLOBODA – POLET 2:0 (0:0)

SLAKOVEC – Igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Panić (65), 2:0 Posavec (70).

SLOBODA: Tkalčec, Posavec, Pintarić (75.Vagjunec), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Kukovec (53. Mesarić), Panić (85. Buhanec), Baksa, Petek (58. Hergotić). Trener: Stjepan Petek.

POLET: Fodor, Novak, Karlovčec (40. Goričanec), Radiković, Paler, Smodiš, Kosi (60. Kristi), Barat, Zadravec (84. Vršić), Vinko, Turk. Trener: Tine Špilak.

Lokalni derbi odigran po vjetru koji je ometao bolju igru i kontrolu lopte. U prvih 45 minuta igralo se je uglavnom izjednačeno, gosti su nešto bolje kombinirali i u 13.minuti propustili preko Radikovića veliku priliku za vodstvo. U 18.minuti u domaći igrač Novak nije iskoristio svoju priliku, iza toga u 21.minuti Smodiš je malo zakasnio savladati Tkalčeca, a u 25. minuti gostujući vratar Fodor dobrom je intervencijom spriječio da Baksa iz dobro izvedenog slobodnog udarca pogodi mrežu. U 2.poluvremenu domaći su zaigrali  ofenzivnije, to im se je isplatilo jer su za svega 5 minuta pogocima u 65. I 70.minuti riješili pitanje pobjednika.

NEDELIŠĆE 4
NAPRIJED 0

Nedelišće Stadion Trate. Gledatelja 300. Sudac: Turk. Strijelci: 1:0 Kosir (47), 2:0 Vručina (50), 3:0 Jagec (59,11m), 4:0 Jagec (67).

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić (od 66. T. Pintarić), N. Pintarić, Vručina, Kosir, Jagec, Topolnjak, Vizinger (od 8. Marčec), Slunjski (od 74. Žganec), Mesarić, Međumurac (od 77. Vibovec). Trener: Damir Maretić.
Naprijed: Mihoci, Šuplika, Belić (od 82. F. Hižman), Sraka, Šimunković, J. Hižman, Bermanec (od 66. Fleten), Martinec, H. Vugrinec, Glavina (od 74. Varga), D. Vugrinec. Trener: Dušan Podgorelec.

Zanimljiva nogometna utakmica u kojoj je domaćin nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale u nastavku postigao četiri pogotka te ostvario visoku i potpuno zasluženu pobjedu. Već u 8. minuti domaćin je ostao na terenu bez odličnog Vizingera koji se je ozlijedio dok je Nedelišće u prvome dijelu postigao preko Vručine tri pogotka koji su mu poništeni prvi zbog prekršaja nad vratarom a druga dva zbog zaleđa. U nastavku utakmice već u 47. minuti Kosir postiže pogodak za 1:0 da bi tri minute kasnije Vručina glavom povećao rezultat na 2:0. U 59. minuti u gostujućemšesnajstercu srušen je Kosir a sudac pokazuje na najstrožu kaznu koju u pogodak pretvara Jagec. Isti igrač postiže prekrasan pogodak u 67. minuti iz slobodnog udarca za konačnih 4:0.

ZELENGAJ 2
PUŠĆINE 5

Kučan Donji Igralište NK Zelengaj. Gledatelja 100. Sudac: Klarić. Strijelci: 0:1 Mikulec (39), 1:1 Horvat (45), 1:2 Šivak (60), 1:3 Dovečer (67), 1:4 Levanić (69), 2:4 Horvat (73), 2:5 Dovečer (84).
Pušćine: Kolar, Terzić, Martan ( od 46. Bosilj), Katalenić, Mikulec, Levanić ( od 90. Horvat ), Lesar ( od 52. Dovečer), Šivak, Špicer, Ribić ( od 90. Pintarić) Celinger. Trener: Dejan Car.

Odlične vijesti stižu nam iz Kučana Donijeg gdje su nogometaši Pušćina protiv Zelengaja odigrali odličnu utakmicu te ostvarili visoku i zasluženu pobjedu. O samoj utakmici trener kluba Dejan Car kojemu pripadaju i najveće zasluge što ekipa Pušćina ostvaruje zapažene rezultate nam je rekao; Ostvarili smo pobjedu na teškom terenu protiv kvalitetne ekipe Zelengaja te bih pohvalio cijelu moju ekipu koja je odigrala jako dobru utakmicu. Slijedi nam derbi u kojoj ugošćujemo Slobodu iz Slakovca i gdje u utakmici favorita nema već će odlučiti trenutna inspiracija o samome pobjedniku.