Nogomet 18.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN

RUDAR – SLOBODA 3:0 (1:0)

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Rudara. Gledatelja: 300. Sudac: Patrik Kolarić /Strahoninec/. Strijelci: 1:0 M. Šoltić (38), 2:0 D. Šoltić (76), 3:0 F. Novak (86).

RUDAR: Rajf, Levačić, Šardi, Novak, Šprajc, Vurušić /61. D. Šoltić/, F. Novak, N. Šoltić, Podgorelec, Berdin /77. Vuri/, M. Šoltić /88. Balaž/. Trener: Goran Vincetić.
SLOBODA: Tkalčec, Mesarić, Grabar /46. Buhanec/, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj, Baaksa /821. Tkalec/, Pintarić /46. Hergotić/, Petek /76. Vagjunec/. Trener: Stjepan Petek.

Zanimljiv susret lokalnih rivala u kojem su domaći nakon pobjede zamijenili mjesto na prvenstvenoj tablici s svojimgostima iz Slakovca. Prema događanjima na terenu gosti su bili ravnopravni, imali su u nekim dijelovima utakmice više inicijative, imali su i na početku susreta šansu za vodeći pogodak. Kasnije više nisu imali izrazitih prilika postići pogodak, domaći su pak dobrom taktikom koristili poslovično dobre i brze kontre i bili su konkretniji u napadu i realizaciji. Nakon vodstva 1:0 poslije prvog poluvremena, ostala su dva pogotka postigli u završnici susreta i opravdano se veselili pobjedi i važnim bodovima. Interesantno je spomenuti da su oba trenera bila zadovoljna viđenim i da su gosti korektno priznali zasluženost pobjede domaćima.

CENTROMETAL – ZELENGAJ 3:0 (1:0)

MACINEC –Igralište Centrometala. Gledatelja: 150.Sudac:Denis Buden (Črešnjevo). Strijelci: 1:0 Dumančić (12), 2:0 Bratković (69), 3:0 Vrbanić (78).

CENTROMETAL:Petković, Novak, Gunc (65. Šarić), Bratković, Dumančić, Dombaj, Bačan (60. Strahija), Zavrtnik, Vincetić, Logožar, Vrbanić. Trener: Dragutin Naranđa.
ZELENGAJ: Vitez (84. M. Vrbanić), Novko (78. H. Vrbanić),Martinez, Vrbek, Žitnjak, V. Vrbanić (75. Vrček), Soldatek,Šelek, Horvat (78. Majetić), Ismajlovski, Kovačević (70. Ipša). Trener: Krunoslav Beli.

Očekivana pobjeda domaćina. Brzo su preko iskusnog Dumančića postigli vodeći pogodak, do kraja poluvremena uz inicijativu imali su još prilika povećati vodstvo. Povećali su ga u zadnjih dvadesetak minuta preko također iskusnog Krune Bratkovića i Vrbanića. Treba znati da nisu igrali u kompletnom sastavu pa to pobjedi daje dodatni značaj, a i dobra taktika iskusnog trenera Dragutina Naranđe daje rezultate. Gosti su pokušavali sve izbjeći najgore nisu u tome uspjeli iako su i oni imali prilike postići pogodak i bolji rezultat.

SLOGA – NEDELIŠĆE 2:2 /2:2/

ČAKOVEC – Igralište Sloge. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Juras /Vučetinec/. Strijelci: 1:0 Mihalović /16/, 1:1 Marčec /21/, 1:2 Marčec /35/, 2:2 Fučko /43/.

SLOGA: Perčić, Dokleja, Obadić, Kosalec /81. Glad/, Sečan, Fučko, Vugrinec, Herman /46. Antonović/,Zoka, Mihalović,Gyofi. Trener: Zoran Kraljić.
NEDELIŠĆE. Košir, M. Pintarić, N. Pintarić, Levaić, Kosir, Jagec, Marčec, Topolnjak, Slunjski, Mesarić, Numanović. Trener: Goran Međimurec.

Lokalni derbi zadovoljio je gledatelja, najzanimljiviji dio istoga „dogodio“se je u prvih 45 m minuta. Kada su domaći preko Mihalovića došli u vodstvo, a gosti, najvjerojatniji prvaci Lige s dva pogotka preokrenuli rezultat i oni do 43.minute imali vodstvo. U 43.minuti Fučko je postigao izjednačujući pogodak pa se rezultat više do kraja susreta nije mijenjao. Iako je s obje strane bilo prilika za to. Oba protivnika susret će se još dva puta prije kraja sezone, oba puta u finalu Kupa MNS-a. Čakovčanima pak do kraja prvenstva preostaje još mnogo „posla“ osigurati svoj status u Međužupanijskoj ligi. Ako budu igrali kao protiv Nedelišća trebali bi uspjeti.

J. Freiler

IVANČICA 1
POLET 4

Ivanec Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Đurđek. Strijelci: 0:1 Karlovčec (16), 1:1 Solina (30), 1:2 Karlovčec (49), 1:3 Barat (56), 1:4 Cvetković (71).

POLET /SMNM: Perčić, Novak (od 67. Ferlin), Karlovčec, Radiković (od 62. Cvetković), Kristl (od 46. Paler), Sobočan, Smodiš, Barat, Vinko, Turk (od 71. Bistrović), Sakač (od 58. Vršić). Trener: Tine Špilak.

Očekivana pobjeda nogometaša Poleta protiv posljednje plasirane Ivančice. Gosti su poveli pogotkom Karlovčeca da bi domaćin poravnao preko Soline na 1:1 s kojim se rezultatom i otišlo na odmor. U nastavku potpuna dominacija gostiju koji su postigli pogotke preko ponovno Karlovčeca, Barata i Cvetkovića za konačnih 1:4.

MLADOST KOMET 2
NAPRIJED 2

Prelog Stadion Mladosti. Gledatelja 600. Sudac: Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Pomoćnici: Kapeš i Rohtek.

Strijelci: 1:0 Balent (48,11m), 2:0 Golubić (71), 1:2 Sraka (88), 1:2 Sraka (90).

MLADOST KOMET: Grabant, Habuš, Đurec, N. Bukal (od 84. Božek), Gorupić (od 53. Golubić), Balent, Murković, Tišljarić, Jambrović, D. Bukal, Vuk (od 50. Halić). Trener: Tomica Šestan.
NAPRIJED: Čokaš, Varga, Horvat, Sraka, Šimunković, J.Hižman, D. Vugrinec, Martinec, H. Vugrinec, (od 72. Belić), Glavina, F.Hižman (od 58. Šupljika). Trener: Dušan Podgolorec
IGRAČ UTAKMICE: Mislav Sraka.

Bez pobjednika završio je susjedni derbi koji je odigran pred velikim brojem gledatelja i koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu. U prvome poluvremenu domaćin je imao priliku preko Habuša čiji udarac odlično brani gostujući vratar Čonkaš, dok gosti opasno prijete preko Martinca ali neuspješno te se na odmor odlazi sa rezultatom 0:0. U nastavku već u 48. minuti za domaćina je bio dosuđen kazneni udarac kojeg u pogodak pretvara Balent. U 71. minuti u domaćem šesnajstercu srušen je Martinec ali sudac ništa ne svira da bi u brzoj konti Golubić povećao rezultat na 2:0. Tada je na scenu stupio Mislav Sraka bivši igrač preložanaca koji je sa dva postignuta pogotka 88. i 90. minuti poravnava rezultat na 2:2 s kojim je rezultatom i završila.
Zlatko Premuš

JALŽABET 1
PUŠĆINE 0

Jalžabet Igralište Jalžabet. Gledatelja. Sudac: Mihoci. Strijelac Amanović (72).

PUŠĆINE: Kolar, Terzić, Katalenić, Mikulec, Dovečer (od 84. Florijanić), Levanić, Lesar, Koren, Špicer, Ribić, Celinger. Trener: Dejan Car.

U ravnopravnoj i do posljednje minute neizvjesnoj utakmici nogometaši Pušćina poraženi su minimalnim rezultatom protiv Jalžabeta. Gosti iz Pušćina smatraju da su u dva navrata oštećeni i to u prvome kada tvrde da je domaći igrač igrao u svom kaznenom prostoru s rukom i u drugome u 42. minuti kada im je zbog navodnog zaleđa poništen pogodak Špicara. Domaćin je do pogotka došao u 87. minuti nakon izgubljene lopte gostiju te brze konte Amanović postiže pogodak na kraju vrijedan pobjede.