Nogomet 01.06.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:06.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN

SLOGA – SLOBODA 4:1 (3:0)

ČAKOVEC – Igralište Sloge. Gledatelja. 150. Sudac: Dario Srnec (Čakovec). Strijelci. 1:0 Fučko (20), 2:0 Fučko (33), 3:0 Srnec (43-autogol), 3:1 K. Hergotić (72), 4:1 Antonović (79).

SLOGA: Perčić, Obadić, Kosalec, Ban (46. Glad), Sečan, Fučko (86. Lesjak), Jambrošić, Vugrinec, Gyofi (42. Dokleja, 60. Antonović), Zoka, Mihalović (83. Herman). Trener: Zoran Kraljić.
SLOBODA: Tkalčec, Posavec, Pintarić (46. Hergotić), Katanec, Srnec, Goricaj, Buhanec, Baksa, Vadjunec, Panić (31. Grabar, 76. Tkalec), Petek. Trener: Stjepan Petek.

Kad je najviše trebalo Čakovčani su zaigrali vrlo dobro i efikasno i zabilježili važnu i zasluženu pobjedu. Mnogo toga riješeno je u 1.poluvremenu kada su uz tri pogotka imali i više inicijative i želje za uspjehom, pogodili su u jednom napadu i stativu, a opravdano su protestirali kada im kod vodstva 1:0 nije suđen kazneni udarac. U 2.poluvremenu dobrom taktikom uspjeli su očuvati visoko vodstvo, primili su pogodak u 72.minuti nakon što prije toga nisu realizirali priliku za četvrti pogodak,četvrti pak je pogodak ipak postigao mladi Antonović – efektno je završio dobru akciju navalnog reda gdje se je posebno istakao Ivan Fučko, kao strijelac i dodavač.

RUDAR – POLET 5:2 /2:1/

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šoderka. Gledatelja: 600. Sudac: Dubravko Pavlić /Varaždin/. Strijelci: 1:0 M. Šoltić /12/, 1:1 Karlovčec /41/, 2:1 N. Šoltić /44/, 3:1 M. Šoltić /60/, 4:1 D. Šoltić /69/, 5:1 M. Šoltić /84/, 5:2 Barat /90/.

RUDAR: M. Rajf /88. R. Rajf/,Levačić, Šprajc, Vuri, Vurušić, D. Šoltić /71. A. Novak/,F. Novak, Čalopa /66. Podgorelec/, N. Šoltić, Berdin /87. Knežević/, M. Šoltić /87. Balaž/. Trener: Goran Vincetić.

POLET: Perčić, Novak, Karlovčec /75. Ferlin/, Radiković /75. Kristl/, Paler, Sobočan, Barat, Zadravec /59. Cvetković/, Vinko, Turk /71. Sakač/, Goričanec. Trener: Tine Špiler.

Lokalni, susjedski derbi pred velikim brojem gledatelja boljom, i efikasnijom igrom u 2.poluvremenu dobili su domaći. U 1.poluvremenu gosti su imali veći posjed lopte i nešto više inicijative, poravnali su rano vodstvo domaćih koji pak su unatoč ne baš dobre igre bili efikasniji za vodstvo 2:1 poslije prvih 45 minuta igre. U 2.poluvremenu u domaći su zaigrali daleko bolje i efikasnije 3 postignuta pogotka i vodstvo 5:1 to potvrđuju. Trio Šoltić /Dario, Nikola i Marko/ bili su nerješiv problem gostujućoj obrani postigli su svih 5 pogodaka. Gosti su u posljednjoj minuti postigli 2.pogodak i ublažili poraz što im nije bilo dovoljno za povoljniji ishod i bolji dojam. Domaći pak za igru u 2.poluvremenu zaslužuju iskrene čestitke.

CENTROMETAL – GRANIČAR 3:1 (0:1)

MACINEC – Igralište Centrometala. Gledatelja. 150. Sudac. Mario Pavličević (Zbelava). Strijelci: 0:1 Kos (2), 1:1 Dumančić (74-11 m), 2:1 Novak (85), 3:1 Dombaj (88).

CENTROMETAL: Petković, Šarić, Bratković,Borko, Dumančić (80. Novak), Dombaj (90. Strahija), Bačan, Zavrtnik, Vincetić, Vrbanić (62. Vibovec), Logožar. Trener: Dragutin Naranđa.
GRANIČAR: Jambres, Mikulan, Horvat, Trojko, Latin, Nađa, Hertelendi, Lončar, Kos, Matotek (84. Ignac), Andrlon(68. Čižmešija). Trener: Robert Čižmešija.
Boljom igrom u drugih 45 minuta domaći su u lokalnom derbiju riješili pitanje pobjednika. Nakon ranog vodstva gostiju do kraja poluvremena nisu se uspjeli „oporaviti“, to su međutim uspjeli u drugom dijelu, točnije u posljednjih 15 minuta susreta. Prvo su iz kaznenog udarca izjednačili rezultat, trener je dobrim izmjenama također pridonio da su u 85. i 88.minuti Novak i Dombaj s 2 pogotka riješili pitanje pobjednika. A za oba se sastava može reći da sigurno mogu igrati bolje nego je to bilo u subotnjem susretu.

J. Freiler

IVANČICA 0

NAPRIJED 2

Ivanec Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Juras. Strijelci: 0:1 Varga (29), 0:2 Martinec (68).

NAPRIJED: Čonkaš, Mišić, Šuplika (od 80. Fleten), Sraka, Horvat, Hižman, D. Vugrinec, Martinec, Varga, Glavina, H. Vugrinec (od 46. Režek). Trener: Dušan Podgorelec.

Vrlo važna i očekivana pobjeda nogometaša Naprijeda u Ivancu u utakmici protiv Ivančice. Odlični D. Vugrinec u dva navrata je ispremiješao domaću obranu i uposlio u 29. minuti Vargu te u 68. minuti Marinca koji postižu pogotke za konačnih i vrijednih 0:2.

PLITVICA/S 2

PUŠĆINE 2

Selnik Igralište Selnik. Gledatelja 150. Sudac: P. Kolarić (Strahoninec). Strijelci: 0:1 Ribić (18), 0:2 Ribić (64), 1:2 Bosilj (75,ag), 2:2 Kosec (83,11m).

Pušćine: Posavec, Fekonja (od 60. Lesar), Terzić, Katalenić, Bosilj, Špicer (od 60. Florijanić), Koren, Mikulec (od 76. Žnidarić), Ribić (od 85. Magdalenić), Levanić, Dovečer. Trener: Dejan Car.

Pušćine je u Selniku protiv Plitvice ostvarila polovičan rezultat mada su vodili pogocima Ribiča do 64. minute 0:2. Domaćin kreče agresivnije  da bi u dva navrata gosti loše reagirali te Plitvica uspijeva  autogolom Bosilja u 75. te iz kaznenog udarca Koseca u 83. minuti poravnati rezultat te izbjeći poraz.

NEDELIŠĆE 3

ZADRUGAR 2

Nedelišće Stadion Trate. Gledatelja 250. Sudac: Novosel.

Strijelci: 1:0 Levačić (4), 2:0 Egri (7), 2:1 Kolak (40), 3:1 Kosir (67), 3:2 Jagić (86).

NEDELIŠĆE: Trstenjak, M. Pintarić, T. Pintarić, Levačić, Kosir, Egri (od 62. Vizingerr), Jagec (od 79. Numanović), Marčec, Topolnjak (od 71. Vibovec), Slunjski, Mesarić (od 83. Žganec). Trener: Goran Međumurac.

Oslabljeno Nedelišće je u derbiju kola teško ali potpuno zasluženo ostvarila pobjedu protiv kvalitetnog i neugodnog Zadrugara.  Munjevito, pogocima već u 4. Levačića i u 6. minuti Egrija koji je postignut sa dosta velike udaljenosti domaćin dolazi u vodstvo od 2:0. Gosti se uspijevaju konsolidirati te polako preuzimaju inicijativu prijete da bi u 40. minuti nakon ubačaja Kolak postigao pogodak za 2:1. U nastavku Nedelišće  u 67. minuti pogotkom Kosira povećala rezultat na 3:1 dok Jagić pogotkom u 84. minuti postavlja na konačnih 3:2.

MLADOST KOMET 3

PLITVICA/G 1

Prelog Stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudsac: Jelić. Strijelci: 1:0 Tišljarić (24), 2:0 D. Bukal (37), 3:0 Đurec (54), 3:1 Caban (76,autogol).

MLADOST KOMET: Farkaš (od 63. Grabant), Habuš, N. Bukal), Balent (od 75. Halić), Đurec, A. Vuk, Hladnik (od 70. Božek), Murković (od 66. D. Vuk), Tišljarić, D. Bukal (od 58. Gorupić), Caban. Trener: Tomica Šestan.

Nogometaši Mladosti Kometa bez većih problema ostvarili su sigurnu i potpuno zasluženu pobjedu nad Plitvicom iz Gojanca koja je prema propuštenim prilikama mogla biti puno veća. Vodeći pogodak domaćin je postigao u 24. minuti kada je A. Vuk ubacio dok je Tišljarić sa nekoliko metara postigao pogodak za 1:0. Na 2:0 povisio je D. Bukal koji je izašao sam pred vratara i poentirao. U 54. minuti Caban je odlično proigrao Đureca koji postiže lijep pogodak za 3:0. Pogodak za goste postigao je domaći igrač Caban nakon ubačaja kada je nespretno glavom loptu smjestio u svoju mrežu.