Nogomet 15.06.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:06.

Međužupanijska nogometna liga Čakovec – Varaždin

SLOBODA – ZELENGAJ 2:3 (1:1)

SLAKOVEC – Igralište Slobode. Gledatelja: 150.Sudac: Dino Kramar /Varaždin/.Strijelci: 0:1 Soldatek (20-11 m), 1:1 Vagjunec (37), 1:2 Soldatek (54-11 m), 1:3 Mlakar (62), 2:3 Vagjunec (90).

SLOBODA: Tkalčec, Posavec, Mesarić (68. Grabar), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj (56. Buhanec), Hergotić (31. Vagjunec), Baksa 68. Tkalec), Petek. Trener: Stjepan Petek.

Važna utakmica za goste koju su na kraju zasluženo dobili, od domaćih pak se je očekivalo više,naučili smo ih gledati u „boljem izdanju“. Istina imali su više terenske inicijative, ali nisu bili opasni u napadu,  a dovoljno koncentrirani u obrani. Nakon što su u 12. I 18.minuti Hergotić i Baksa bili neprecizni, pucali su preko gola, u 20.minuti iz opravdano suđenog kaznenog udarca Soldatek je postigao vodeći pogodak. U 36.minuti Horvat i Mlakar nisu iskoristili prilike povećati rezultat, „kaznio“ ih je minutu iza toga Vagjunec s ruba gostujućeg kaznenog prostora bio je precizan za 1:1. U 44.minuti Vagjunec nije iskoristio 100% priliku postići vodeći pogodak, iskoristio je po drugi puta priliku iz ponovo i drugi puta opravdano suđenog kaznenog udarca Soldatek bio je precizan, a vratar Tkalčec krivac za kazneni udarac nemoćan. Ubrzo iza toga gosti su riješili pitanje pobjednika Mlakar je iskoristio pasivnost i dekoncentraciju domaće obrane i matirao Tkalčeca.  Do kraja susreta gosti su čuvali i očuvali pozitivan rezultat, nekoliko je puta očigledno je pogriješio i sudac Kramar, a domaći su u posljednjoj minuti uspjeli smanjiti ishod, ne i dojam o svojoj slaboj igri.

NOVI MAROF – RUDAR 2:1

NOVI MAROF – Igralište Sportski park. Gledatelja: 150. Sudac: Damir Klarić (Čakovec).Strijelci: 0:1 Vurušić (4), 1:1 Harmicar (23 – 11 m), 2:1 Halilović (29).

RUDAR: Rajf, Levačić, Šardi, Šprajc, Vurušić, D. Šoltić (74. Balaž),Novak (63. Knežević), M. Šoltić, Podgorelec, Čalopa (46. Vuri), N. Šoltić. Trener: Goran Vincetić.

U utakmici koja nije imala neki posebni rezultatski značaj sve najvažnije dogodilo se je u prvih 45 minuta. Gosti su rano postigli vodeći pogodak, domaći poravnali ishod iz kaznenog udarca(??), a iskusni Halilović postigao je vodeći, drugi pogodak. Iza toga do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je bilo prilika za to, posebno od strane gostuju. Bila je to „oproštajna“ utakmica trenera Rudara Gorana Vincetića koji će u buduće biti  jedan od trenera prvoligaša Zagreba.

J.Freiler

PUŠĆINE 3

SLOGA 6

Pušćine Igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac: Božidar Kolarić (NSR). Pomoćnici: Horvat i Šuplika.

Strijelci: 1:0 Ribić (4), 2:0 Bosilj (15), 3:0 Dovečer (26), 3:1 Fučko (43), 3:2 Mihalović (44), 3:3 Mihalović (55), 3:4 Mihalović (60), 3:5 Fučko (67), 3:6 Fučko (83).

Pušćine: Posavec, Terzić, Katalenić, Bosilj, Mikulec, Dovečer (od 70. Magdalenić), Levanić, Lesar (od 70. Horvat), Koren, Špicer (od 73. Pintarić, Ribić. Trener: Dejan Car.

Sloga: Perčić, Obadić, Kosalec, Ban (od 46. Glad), Sečan, Antonović, Fučko, Žvorc (od 80. Herman), Jambrošić, Zoka (od 70. Lesjak), Mihalović. Trener: Zoran Kraljić.

U odličnom početku domaćin je do 26. minute ostvario vodstvo od 3:0 te imao odličnu priliku  u brzoj kontri za 4:0 koju ne realiziraju da bi gosti kojima je utakmica bila od iznimnog značaja preko Fučka i Mihalovića postigli šest pogodaka i ostvarili potpuni preokret te pobjedu.

MLADOST KOMET 5

IVANČICA 1

Prelog Stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Goran Žganec (Šandorovec). Pomoćnici: Čižmešija i Čurila. STRIJELCI: 0:1 Botković (19), 1:1 Golubić (27), 2:1 Caban (33), 3:1 Golubić (36), 4:1 Gorupić (81), 5:1 Gorupić (88).

Mladost Komet: Grabant, Habuš, N. Bukal (od 62. D. Vuk), Đurec (od 17. Golubić), A. Vuk (od 59. Halić), Hladnik, Murković, Tišljarić, Jambrović (od 66. Gorupić), Caban. Trener: Tomica Šestan

Nogometaši Mladosti iz Preloga na oproštaju od vrlo dobre sezone ostvarili su očekivanu visoku pobjedu nad Ivančicom koja je mogla biti i rezultatski uvjerljivija. Borbeni gosti šokirali su domaćina u 19. minuti pogotkom Botkovića da bi se Mladost Komet konsolidirala te je Golubić koji je ušao nešto ranije u igru u dva navrata te Caban odveli svoju ekipu na odmor sa prednošću od 3:1. U nastavku utakmice u samoj završnici Gorupić u 81. te 88. minuti postiže pogotke za 5:1.

NAPRIJED 4

CENTROMETAL 1

Cirkovljan Igralište Zdenci. Gledatelja 200. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Pomoćnici: Remar i Rojc. Strijelci: 0:1 Dombaj (37), 1:1 Glavina (39), 2:1 Režek (60), 3:1 H. Vugrinec (78), 4:1 Glavina (89).

Naprijed: Čonkaš, Šupljika, Jurčan, Sraka, Šimunković, Mišić, D.Vugrinec,Martinec, H. Vugrinec (od 80. Sačić), Glavina, Varga (od 46. Hižman). Trener: Dušan Podgorelec

Centrometal: Petković (od 46.Verteš), Novak, Šarić, Gunc, Bratković (od 66. Vibovec), Dumančić, Dombaj, Zavrtnik, Vincetić, Logožar, Vrbanić (od 46. Strahija). Trener: Dragutin Naranđa.

Nogometaši Naprijeda su u izuzetno važnoj utakmici u borbi za opstanak ostvarili potpuno zasluženu pobjedu  u Međimurskom derbiju nad Centrometalom. Gosti su poveli preko Dombaja u 37. minuti da bi ubrzo Glavina poravnao rezultat na 1:1. U nastavku utakmice već u 48. minuti domaćin ne uspijeva realizirati kazneni udarac preko Glavine koji pogađa vratnicu da bi ipak bolju igru domaćin okrunio pogocima Režeka, H. Vugrinca i Glavine za konačnih 4:1.