Nogomet 04.04.2017. 09:05. Zadnja izmjena: 04.04.2017. 09:07.

Čakovec/Varaždin

Međužupanijska: Polet blizu osvajanju naslova prvaka

MLADOST K. 1

NEDELIŠĆE  1

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 300. Sudac Tomičić. Strijelci: 1:0 Golubić (25), 1:1 Međumurac (63)

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Balent (90. Halić), Holubić, Hladnik, Tišljarić, Jambrović, Baksa, Vuk (20. Rašan), Bukal, Farkaš. Trener Dušan Sraka

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Levačić, Kosir, Brlenić, Filipović, Marčec, Gonsalves (6. Međumurac), Panić (6. Vizinger, 65. Lukavečki), Mesarić, Bađari. Trener Željko Vukšić

Pred oko 300-tinjak gledatelja odigran je "vječiti međimurski derbi" Mladosti Kometa i Nedelišća koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je završila bez pobjednika. U 25. minuti po strani je probio Baksa, da bi odlično proigrao Golubića koji glavom postiže pogodak za 1:0. Gosti prijete preko Marčeca, ali bez rezultata te se na odmor odlazi vodstvom domaćina. U nastavku u 68. minuti Međumurac je postigao prekrasan pogodak te poravnao na 1:1. Do kraja domaćin ima prilike preko Tišljarića ali lopte s gol linije izbacuje N. Pintarić dok pak gosti preko Lukovečkog koji puca iz odlične pozicije nebo pod oblake te utakmica završava podjelom bodova što je prema prikazanome i najrealniji rezultat. (Z.P.)

SLOBODA     1

RUDAR          0

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Srnec (Pušćine). Strijelac: Petek (36)

Sloboda: Apostolovski, Novak, Tkalec, Begović, Kukovec, Katanec, Srnec, Posavec, Risonjić, Šenji, Petek (87. Tkalčec). Trener Stjepan Petek

Rudar: Rajf, De. Levačić, Šardi (78. Čalopa), Vuri, Vurušić, Da. Levačić, Novak (46. Goričanec), N. Šoltić,  Radiković, Horvat, M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

Važna pobjeda i bodovi domaćina u lokalnom derbiju, gdje se nema baš mnogo toga komentirati. Do 30. minute izjednačeno, bez prilika, a onda u toj minuti Vurušić nije iskoristio 100% priliku za vodstvo gostiju, sam s desetak metara pucao je kraj gola. Šest minuta iza toga kazna, nakon što su gosti pomalo nepotrebno izbacili loptu u korner domaći su postigli gol odluke. Nabačenu loptu Dražen Petek efektno i neobranjivo je 'pospremio' u gol. U drugom poluvremenu do 71. minute uglavnom izjednačeno s ipak nešto više inicijative gostiju i prilikom Marka Šoltića kada je glavom iz povoljne pozicije pucao preko gola. (J.F.)

MEĐIMUREC 4

SLOBODA     3

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 1:0 Piškor (9, 11 m), 1:1 Koprivec (23), 2:1 D. Treska (36), 3:1 Hrustek (48), 4:1 D. Treska (64), 4:2 Koprivec (72), 4:3 Baksa (90).

Međimurec: Prekupec, Conjar, Balić (61. Kranjec), Vabec (83. S. Treska), Hrustek, Piškor, Kreger, D. Treska (70. Orehovec), Šostarić, Yokoyama (44. Katalenić), Hlapčić (54. Zadravec). Trener Želimir Orehovec

Sloga: Mihalković, Obadić, Kolar, Marčec, Caban, Fučko, Koprivec (85. Baksa), Vugrinec, Zoka, Friščić (46. Novko), Gyofi. Trener Tihomir Blažeka

Domaći nastavljaju serijom pobjeda, u lokalnom derbiju bili su bolji od Čakovčana. Već u 9. minuti postigli su vodeći pogodak, Piškor je bio siguran realizator opravdano suđenog kaznenog udarca kojeg su po malo nepotrebno i nespretno skrivili gosti. U 23. minuti na odličan centar šut Fučka Kosalec je odličnim udarcem glavom poravnao rezultat, a u 36. minuti Darijan Treska je preciznim udarcem zaključio dobru akciju domaćeg navalnog reda. U 41. minuti teže je ozlijeđen (ključna kost) Japanac u redovima domaćih  Yokoyama i za njega je po svemu sudeći nažalost prvenstvo završeno. Početkom 2. poluvremena nakon udarca iz kuta najbolje se snašao Hrustek i postigao treći pogodak, dva puta iza toga Caban je spašavao s gol linije, a u 64. minuti ponovo je Darijan Treska bio precizan nakon dobre kombinacije s Kregarom i Piškorom. U završnici susreta gosti su postigli dva lijepa pogotka, posebno je efektan bio 3. Siniše Baksa u 90. minuti. Za eventualno rezultatsko iznenađenje i izjednačenje više nisu imali vremena. (J.F.)

VARTEKS      0

POLET           1

Jalkovec - igralište Jalkovec. Gledatelja 1000. Sudac Slunjski. Strijelac: A. Goričanec (74).

Polet: Jambres, Žganec (71. Karlovčec), A. Goričanec (77. Radiković), Barat, Horvat (90. Vršić), Turk, Cvetković, Šoštarić, Vinko (81. Ferlin), Herceg, Bobičanec (87. Sakač). Trener Goran Makovec

Derbi prvenstva odigran u sjajnoj atmosferi bez ijednog i najmanjeg incidenta protekao u borbenoj utakmici u kojoj je pobjedu ostvario Polet te se približio naslovu prvaka. Polet je odličnom taktičkom postavljenom igrom anulirao sve pokušaje domaćina dok je sjajnu priliku za pogodak imao Bobičanec koji pogađa okvir gola a i Žganec koji je uputio odličan udarac kojeg brani domaći vratar. U nastavku u odličnoj odigranoj akciji u kojoj je Karlovčec proigrao Bobičanca koji sam izlazi pred vratara nesebično upošljava A. Goričanca koji postiže pogodak na kraju vrijedan pobjede. Na kraju utakmice veliko slavlje gostujućih igrača s velikim brojem svojih navijača koji su bili na utakmici i gromoglasno ih bodrili. Slavlje se preselilo u gorice Stjepana Kocijana gdje se u odličnoj atmosferi proslavila pobjeda. (Z.P.)

PUŠĆINE       1

N. MAROF     0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelac: Malnar (32).

Pušćine: Kolar, Mesec, Punčec (89. Fekonja), Kocijan, Punčec, Dovečer (88. Horvat), Levanić, Malnar, Požgaj, Ignjić, Celinger. Trener Dejan Car

Vrijedna i potpuno zaslužena pobjeda nogometaša Pušćina nad Novim Marofom. Domaćin je prekrasni pogodak vrijedan pobjede postigao u 32. minuti preko Malnara da bi imao još nekoliko situacija gdje je mogao riješiti te mirno utakmicu privesti kraju, ovako je morao strepiti do poslijednje sučevog zvižduka jer su gosti u samoj završnici u dva navrata opasno zaprijetili preko Zeke čije je udarce odličnim intervencijama zaustavio domaći vratar Kolar. (Z.P.)

Ostali rezultati: Zelengaj - Plitvica 2:0, Nedeljanec - Podravina 2:1, Zadrugar - Jalžabet 1:1.

PAROVI 21. KOLA (16 sati): subota: Nedelišće - Međimurec, Podravina - Zelengaj, Polet - Nedeljanec; nedjelja: Plitvica - Mladost Komet, Novi Marof - Varteks, Jalžabet - Pušćine, Zadrugar - Sloboda (S), 10h: Sloga - Rudar.