Nogomet 03.10.2019. 08:20. Zadnja izmjena: 03.10.2019. 08:24.

Druga nogometna liga

Na domaćem terenu Međimurje poraženo od nogometaša Šibenika

• MEĐIMURJE – ŠIBENIK 1:2 (0:1)

ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja: 300. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Strijelci: 0:1 Juričić (12), 1:1 Novoselec (56 – 11 m), 1:2 Prince (75).

MEĐIMURJE: Koprić, Hudeček, Novoselec, Knezović, Vidović, Hlišć (76. Patafta), Hranilović (74. Ceraj), Ikić, Brcković, Šimičić, Čikvar (46. Marić). Trener: Damir Lepen/Jurak.

ŠIBENIK: Labrović, Pajić, Vukorepa, Pandža, Bilić, Bulat (72. Barišić), Španja (59- Prince),Rak,Kukec, Čurić, Juričić (82. Antunović). Trener: Krunoslav Rendulić.

Slabu, bezidejnu i neopasnu igru domaćih na najbolji su način iskoristili gosti, vodeći sastav Lige. Uzeli su ponuđeno i zasluženo pobijedili. U prvih 45 minuta domaći bezopasni, tek je jednom Brcković u 29. opasnije zaprijetio. Na suprotnoj strani inicijativa gostiju, srećom nedovoljna konkretna, tek s jednim pogotkom. Prvo je Pajić, već u 3. minuti, bio u prilici postići pogodak, no dobro je reagirao Koprić, u 12. minuti nije međutim mogao spriječiti Juričića da iz gužve nakon udarca iz kuta postigne vodeći pogodak.

Početkom drugog poluvremena domaći su iz prve opasnije akcije postigli izjednačujući pogodak. Ikića je u gostujućem kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Bilić, a Novoselec je realizirao opravdano suđeni kazneni udarac. Samo kratko iza toga trajala je inicijativa domaćih, gosti su ponovo preuzeli inicijativu, a Prince je u 75. minuti bio precizan za vodeći pogodak nakon dobre akcije navalnog reda Šibenčana. Do kraja još dvije opasne akcije gostiju te neuspjeli pokušaji domaćih da preokrenu rezultat.