Nogomet 11.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

Nedelišće i Pušćine sa pet komada ispratile Centrometal i Mladost Komet

PUŠĆINE 5

MLADOST KOMET 1

Pušćine Igralište NK Pušćine. Gledatelja 100. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Pomoćnici: Horvat i Čižmešija. Strijelci: 1:0 Ribić (19,11m), 1:1 Habuš (31), 2:1 Ribić (42), 3:1 Levanić (55), 4:1 Mikulec (75), 5:1 Ribić (84).

Pušćine: Kolar, Terzić (od 85. Fekonja), Katalenić, Bosil, Mikulec, Dovečer (od 40. Pintarić (od 75. Florijanić), Koren, Špicer, Ribić (od 86. Znidarić).. TRENER: Dejan Car.

Mladost Komet: Farkaš (od 46. Grabant), Habuš, Đurec (od 75. Božek), Gorupić, Balent, A. Vuk (od 55. Golubić), Hladnik, Tišljarić, Jambrović, Bukal, D. Vuk. Trener: Tomica Šestan.

Utakmica dviju ekipa koje u proljetnom dijelu prvenstva postižu odlične rezultate donijela je pomalo neočekivanu visoku ali zasluženu pobjedu domaćina. U 19. minuti iz kaznenog udarca Ribić dovodi Pušćine u vodstvo od 1:0 da bi iskusni Habuš u 31. minuti poravnao rezultat na 1:1. Ponovno Ribić tri minute prije odlaska na odmor dovodi domaćina u novo vodstvo da bi u nastavku se Pušćine razigralo te Levanić, Mikulec i ponovno Ribić  pogocima donose Pušćinama visoku pobjedu.

NAPRIJED 1

PLITVICA  3

Cirkovljan Igralište Zdenci. Gledatelja 100. Sudac: Novosel. Strijelci: 0:1  Jošua Horvat (11), 0:2 Mario Horvat (56), 0:3 Matija Horvat (61), 1:3 Glavina (62,11m).

NAPRIJED: Čonkaš, Mišić (64. Šuplika), Jurčan (72. Kolarek), Sraka, Horvat, Hižman, D. Vugrinec, Martinec, H. Vugrinec 45. Hižman), Glavina, Režek. Trener: Dušan Podgorelec

Domaćin u izuzetno važnoj utakmici u borbi za opstanak nije uspio ostvariti pobjedu protiv Plitvice iz Gojanca. Teren je napustio pognutih glava doživjevši poraz. Gosti su bolje ušli u utakmicu što je rezultiralo već u 5. minuti pogodak preko Jošue Horvata. Domaćin napada stvara nekoliko odličnih prilika koje ne uspijeva realizirati da bi gosti preko brzih akcija ostvaruju vodstvo od 0:3. Naprijed uspijeva tek u 62. minuti iz kaznenog udarca pogotkom Glavine smanjiti na konačnih 1:3.

POLET /SMNM 2

JALŽABET 2

Sveti Martin na Muri Igralište NK Polet. Gledatelja 150. Sudac: Ćosić. Strijelci: 0:1 Bručić (35), 1:1 Barat (37), 2:1 Barat (57), 2:2 Friščić (68).

POLET SMNM: Fodor, Novak (77. Sakač), Radiković, Paler, Sobočan, Barat, Zadravec (61. Cvetković), Vinko (66. Kristl), Vršić, Kosi (46. Smodiš), Goričanec (od 81. Ferlin). Trener: Tine Špilak.

Utakmica Poleta i Jalžabeta bila je zanimljiva sa puno preokreta i rezultatske neizvjesnosti dok je završila bez pobjednika. Gosti su poveli u 35. minuti pogotkom Bručića da bi raspoloženi Barat sa dva pogotka preokrenuo rezultat na 2:1. Ipak, borbeni Jalžabet preko Friščića u 68. minuti postiže pogodak za konačnih 2:2.

NEDELIŠĆE              5

CENTROMETAL      2

NEDELIŠĆE  Stadion Trate, Gledatelja: 400. Sudac: Božidar Kolarić (Novo Selo Rok), Pomoćnici: Šupljika i Sukanec. Strijelci: 1:0 Slunjski (14,11m), 2:0 Međumurac (28), 3:0 Marčec (39), 3:1 Vibovec (47), 3:2 Gunc (58,11,m), 4:2 Slunjski (64,11m), 5:2 Kosir (74).

NEDELIŠĆE: Novak, M. Pintarić, T. Pintarić (od 84. Numanović), N. Pintarić, Kosir (od 83. Žganec), Marčec, Topolnjak, Varga, Slunjski (od 87. Vibovec), Mesarić, Međumurac. Trener: Goran Međumurac.

CENTROMETAL: Petković, Novak, Šarić (od 28. Logožar), Gunc, Bratković, Borko (od 46. Zavrtnik), Dombaj (od 69. Dumančić), Vibovec, Bačan, Vincetić, Vrbanić. Trener: Dragutin Naranđa.

Derbi kola donio odličnu nogometnu predstavu u kojoj je postignuto čak sedam pogodaka i u kojoj je zasluženu pobjedu ostvario domaćin. U 14. minuti, T. Pintarić pokušao je ubaciti loptu u peterac, a gostujući igrač igra rukom i glavni sudac dosuđuje kazneni udarac iz kojeg  Slunjski, postiže pogodak za 1:0. Na 2:0 povisuje Međumurac u 28. minuti dok isti igrač odlično proigrava Marčeca koji u 39. minuti rezultat povisuje na 3:0. U nastavku gosti pogocima Vibovca u 47. te Gunca u 58. minuti iz kaznenog udarca se vračaju u utakmicu da bi  ponovno domaćin zaigrao te preko Slunjskog ponovno iz kaznenog udarca te prekrasnim pogotkom Kosira u 74. minute odlaze na 5:2 s kojim i završava utakmica.

Zlatko Premuš

SLOBODA – PLITVICA /S/ 6:1 (1:0)

SLAKOVEC – Igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Nikola Jelić /Ribić Breg/. Strijelci:1:0 Baksa /3o/, 2:0 Baksa /57/, 3:0 Srnec /66/, 4:0 Hergotić /76/, 5:0 Baksa /80/, 5:1 Kranjec /88/, 6:1  Hergotić /89/.

SLOBODA: Tkalčec, Posavec /69. Mesarić/, Pintarić, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec,Goricaj /84. Grabar/, Panić /78. Vugrinec/, Baksa /84. Tkalec/, Petek /60. Hergotić/. Trener: Stjepan Petek.

PLITVICA /S/: Gašparić, N. Međimorec, Bendelja, Kapusta, Vucković /70. Mikac/, Grabarić, Krstilović,D. Međimorec, Medved /86. Kiš/, Kranjec, I. Međimorec /55. Matijašec/. Trener: Dražen Golenja.

Domaćima je trebalo 45 minuta da se dobro zagriju i da odličnom igrom i zavidnom efikasnošću u drugih 45 minuta zabilježe vrlo uvjerljivu pobjedu. U prvom su dijelu susreta postigli tek jedan pogodak, imali su međutim još nekoliko izglednih prilika za već tada uvjerljivije vodstvo. U drugom poluvremenu sve im je polazilo „za nogom“ pa su postigli još 5 pogodaka i riješili sve dileme, ako ih je i bilo, oko zasluženog pobjednika. Ukratko gosti su rezultatski na kraju još dobro prošli, a domaći i dalje drže visoko 2.mjesto na prvenstvenoj tablici.

ZELENGAJ – RUDAR 0:2

KUČAN DONJI – Igralište Zelengaja. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec).Strijelci 0:1 Vurušić (2), 0:2 Podgorelec (78).

RUDAR: Rajf, Levačić, Šardi, Novak, Šprajc, Vurušić (73.Vuri), D. Šoltić, M. Šoltić (84. Knežević), Čalopa (58. Podgorelec), N. Šoltić, Berdin. Trener: Goran Vincetić.

“Rudari“ nastavljaju s uspješnim igrama i rezultatima. Na gostovanju u Kučanu Donjem zasluženo su slavili. Nakon ranog vodstva već iz 2.minute /strijelac Vurušić/ imali su do kraja poluvremena još nekoliko prilika za uvjerljivije vodstvo i već tada osigurati pobjedu. To su međutim ostavili „učiniti“ u završnici susreta /strijelac Podgorelec/, nisu aktivnom igrom dozvolili domaćinu da im ugrozi vodstvo i pobjedu. Vratar Rajf bio je siguran, a ostali iz momčadi dobro motivirani za konačni uspjeh, što je pak dobra najava pred subotnji lokalni derbi s drugoplasiranim sastavom Slobode Slakovec u Murskom Središću.