Nogomet 14.06.2016. 09:47. Zadnja izmjena: 14.06.2016. 10:09.

Međužupanijska liga Čakovec / Varaždin

Nedelišće prvak, a Rudar iz Murskog Središća viceprvak lige

MLADOST K. 1

N. MAROF 2

Prelog - igralište Prelog. Gledatelja 110. Sudac Srnec. Strijelci: 1:0 Jambrović (16), 1:1 Janović (81) 2:1 Bukal (83)

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Bukal (46. Halić), Hladnik, Božek (60. Rašan), Sabol, Tišljarić, Jambrović, D. Vuk, A. Vuk, Golubić. Trener Dušan Sraka

U posljednjoj utakmici prvenstva nogometaši Mladosti Kometa pomalo neočekivano poraženi su u susretu protiv Novog Marofa te su propustili priliku da prvenstvo završe na vrlo dobrom trećem mjestu. Već u 16. minuti Jambrović je doveo domaćina u vodstvo. I dalje igralo se na polovini gostiju, propušteno je nekoliko prilika da bi u samoj završnici gosti preko brzih kontri poravnali a potom i preokrenuli rezultat u pobjedu. (zp)

PUŠĆINE 4

ZELENGAJ 4

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 100. Sudac Vugrinec. Strijelci: 1:0 Bosilj (26), 2:0 Celinger (34), 2:1 E. Horvat (43), 2:2 Soldatek (49), 2:3 Peharda (59), 2:4 Mlakar (75), 3:4 Mikulec (83), 4:4 Magdalenić (90)

Pušćine: Kolar (46. Posavec), Terzić, Bosilj, Kocijan (81. Fekonja), Mikulec, Dovečer (62. Magdalenić), Levanić, Vrbanec, Špicer, Ignjić, Celinger. Trener Dejan Car

Na oproštaju od uspješne sezone nogometaši Pušćina odigrali su sa Zelengajem utakmicu bez pobjednika. Susret je bio pun preokreta i rezultatske neizvjesnosti u kojem je domaćin poveo 2:0 da bi gosti postigli četiri pogotka i preokrenuli rezultat, ali u samoj završnici Pušćine preko Mikuleca i Magdalenića uspijeva poravnati rezultat i izbjeći poraz. (zp)

Pušćine - Zelengaj

NAPRIJED 4

PLITVICA 2

Cirkovljan - igralište Zdenci. Gledatelja 200. Sudac Novosel. Strijelci: 0:1 Horvat (11), 1:1 Vuković (33, 11m), 1:2 D. Horvat (49), 2:2 Trstenjak (54), 3.2 Hižak (70), 4:2 Režek (73)

Naprijed: Grabant, Hižman, Sraka, Šimunković, Hižak, Martinec, Trstenjak, Vlah, Varga (46. Sačić), Vuković (60. Režek). Trener: Zoran Kraljić

Pobjeda, ali s okusom gorčine jer se najvjerojatnije ispada iz lige. Gosti su u dva navrata vodili, ali je izuzetno borbeni domaćin koji je nastupio bez čak šest standardnih igrača uspio preokrenuti rezultat te pogocima Vukovića, Trstenjaka, Hižaka i Režeka ostvariti zasluženu pobjedu koja je mogla biti prema propuštenim prilikama još uvjerljivija. (JF)

NEDELIŠĆE 2

POLET 2

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 500. Sudac Buden. Strijelci: 1:0 Kosir (21), 2:0 Kosir (41), 2:1 Ferlin (70), 2:2 A. Goričanec (79)

Nedelišće: Kocijan, Pintarić (46. Vizinger), Levačić, Kosir (62. T. Pintarić), Filipović, Topolnjak (12. Marčec), Horvat, Slunjski, Mesarić, Međumurac (54. N. Pintarić), Bađari (33. Branilović). Trener Nenad Marčec

Polet: Perčić, Sakač (78. Bistrović), Radiković (72. Srša), Vršić, Šoštarić (17. Zadravec), A. Goričanec, Barat, Ferlin (90. Žganec), D. Goričanec, Turk, Cvetković. Trener Stevica Žganec

Nogometaši Nedelišća na proslavi naslova prvaka lige odigrali su s Poletom iz Svetog Martina na Muri neriješeno 2:2. Prije same utakmice načelnik Općine Nedelišće Darko Dania predao je kapetanu Filipu Topolnjaku priznanje za najbolju mušku ekipu 2015. godine dok je povjerenik natjecanja Željko Franić predao pehar za osvojeni naslov prvaka lige. U 21. minuti Horvat je proigrao Kosira koji postiže pogodak za 1:0. Isti igrač bio je precizan i u 41. minuti te povisio na 2:0. U nastavku utakmice domaćin se opustio što su gosti iskoristili te su u 70. minuti preko Ferlina smanjili na 1:2, dok u 79. minuti rezultat poravnava Andrej Goričanec te utakmica završava podjelom bodova. (zp)

CENTROMETAL 2

GRANIČAR 0

Macinec - igralište Trate. Gledatelja: 150. Sudac Dubravko Pavlic (Vž). Strijelci: 1:0 Novak (63), 2:0 Dumančić (86).

Centrometal: Petković (90. Verteš), Zanjko, Bogović, Bratković, Novak, Dumančić (88. Zakoić), Dombaj, Majsen, Vibovec (79. Kovačić), Vincetić (84. Težak), Janušić (60. Strahija). Trener: Krunoslav Bratković

Graničar: Vidović, Horvat (46. Balog, 77. Kos), Tilošanec, Trojko, latin, Ignac, Čižmešija, Lončar, Andrlon, Hertelendi, Rebrek. Trener: Robert Čižmešija

Lokalni derbi koji je odlučio o poretku na dnu tablice, derbi koji su boljom i efikasnijom igrom u drugom poluvremenu dobili domaći. Gosti su igrali dobro u polju, slabo u završnici, nisu iskoristili početnu inicijativu i prilike. Domaći najpovoljniju priliku nisu iskoristili u 34. minuti, a upitna je i situacija u 37. minuti kada je u domaćem kaznenom prostoru 'pao' gostujući igrač Rebrek. U drugom do 63. minute uglavnom izjednačena igra, a onda je Novak iz gužve pred gostujućim golom postigao vodeći pogodak, da bi iskusni Dumančić efektnim pogotkom riješio pitanje pobjednika. Tako da sada domaći s nestrpljenjem čekaju rasplet situacije u višim rangovima natjecanja, a gosti po svemu sudeći ispadaju iz Lige. (JF)

RUDAR 1

JALŽABET 1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Petar Ružić (Čk). Strijelci: 0:1 Ro. Horvatić (20), 1.1 N. Šoltić (43).

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, V. Knežević (77. Berdin), Vuri, H. Knežević, D. Šoltić, Zadravec, N. Šoltić, Radiković, M. Šoltić. Trener Smiljan Liklin

Nakon vodstva gostiju domaći su u završnici prvog poluvremena preko N. Šoltića izjednačili ishod, a u drugom dijelu nisu iskoristili terensku inicijativu i nekoliko prilika za uvjerljivu pobjedu. Doduše, i ovim su rezultatom „rudari“ osvojili naslov viceprvaka, mogli su biti i prvaci da su u drugom dijelu prvenstva osvojili neke planirane bodove i igrali bolje. U višem rangu (3. HNL-istok) iako su mogli neće igrati, takva je odluka uprave. (JF)

ZADRUGAR 3

MEĐIMUREC 3

Hrastovsko - igralište Zadrugara. Gledatelja: 50. Sudac Edvin Zobec (Čk). Strijelci: 1:0 Prlog (12), 1:1 Kregar (20), 2:1 Bahat (25), 2:2 Kregar (35), 2:3 D. Treska (57), 3:3 Prlog (72).

Međimurec: Prekupec, Bestijanić, Balić, Berdin, Piškor, Ivanuša, Kranjec, D. Treska, Kregar, Cimerman, Novak. Trener: Rade Herceg

Prema viđenom u 90 minuta igre na kraju realan rezultat. Gledatelji su mogli uživati u „golijadi“. Rezultatom više mogu i moraju biti zadovoljni igrači Međimurca koji su igrali nekompletni, bez nekoliko stožernih igrača prvog sastava. Oni koji su igrali borbenom su igrom nadoknadili taj hendikep stigli su i prestigli vodstvo domaćih, primili u završnici susreta pogodak i nakon svih iskušenja ipak se neporaženi vratili kući. (JF)

SLOBODA 3

VARTEKS 0

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec). Strijelci: 1:0 Borko (28), 2:0 Petek (34), 3:0 Panić (57).

Sloboda: Kocijan (46. Tkalčec), Borko (74. Hergotić), Tkalec, Novak, Cvetković, Srnec, Begović, Katanec (41. Fučko), Kolarić (83. Posavec), Panić, Petek. Trener: Zvonimir Srnec.

Boljom igrom u prvom poluvremenu domaći su došli do zaslužene i visoke pobjede. Već na početku Petek je propustio realizirati povoljnu priliku, kasnije se iskupio pogotkom, time da je prije njega pogodak za domaće postigao Borko. U drugom su poluvremenu domaći i dalje dobrom igrom kontrolirali rezultat, a Panić je trećim pogotkom „začinio“ visoku pobjedu. Gosti nisu pokazali igru kojom bi eventualno mogli ugroziti pobjedu domaćih. (JF)