Nogomet 13.03.2017. 10:37. Zadnja izmjena: 14.03.2017. 07:35.

Treća liga istok

Nenad Erić s pet pogodaka junak utakmice Međimurje - Višnjevac

MEĐIMURJE – VIŠNJEVAC 5:2 (2:0)

ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Filip Hirš (Varaždin). Strijelci: 1:0 Erić (13), 2:0 Erić (33), 2:1 Grafina (49), 3:1 Erić (52), 4:1 Erić (71), 5:1 Erić (74), 5:2 Kvesić (78).

MEĐIMURJE: Šafarić , Munivrana, Šimunić, Pajić,(84. Deglin), Branilović, Režić,  Hranilović, Erić (85. Kirić), Oštrek, Mesarić (77. Sabol), Slunjski. Trener: Mario Kovačević.

Očekivana i uvjerljiva pobjeda Čakovčana koja je prema viđenome trebala biti još uvjerljivija. Igrano je po velikom vjetru, pred malim brojem gledatelja iako je ulaz bio besplatan. Nakon što gosti u 5. i 7.minuiti nisu dobro završili dva opasna napada u 13.minuti Nenad Erić je poslije dobrog ubačaja Slunjskog iz kornera postigao prvi od pet pogodaka. Bio je spretan u gužvi pred gostujućim vratima. U 23. minuti Erić je u gostujućem kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen, a sudac Hirš nije sudio očit kazneni udarac. Iza toga u 29. minuti Režić nije realizirao dobru priliku, glavom je s 5-6 metara pucao kraj gola, a u 33. minuti Erić je vrlo dobro zaključio dobru akciju i na dodavanje Oštreka, postigao je drugi pogodak.

U 43. minuti nakon greške Režića gosti nisu iskoristili priliku smanjiti rezultat, ovaj je puta Šafarić spriječio najgore. Nije međutim uspio ispraviti grešku domaće obrane u 49. minuti koju je iskoristio Grafina i smanjio ishod. Erić je ponovo bio priseban i precizan u gužvi pred gostujućim vratima za 3:1 vodstvo domaćih. U 72. minuti Mesarić je s 2-3 metra pred Anićem propustio veliku priliku upisati se u listu strijelaca. U međuvremenu je  Erić u 71. minuti postigao svoj četvrti, a 74. minuti i peti pogodak, mogao je u 82. minuti postići još jedan pogodak. U međuvremenu su gosti iskoristili i drugu grešku domaće obrane i postigli svoj drugi pogodak. Za nešto više s obje strane do kraja susreta više nije bilo prilika i vremena.

Ostali rezultati 17. kola: Slavonija - Vukovar 1991 3;1, Marsonia - Croatia Đakovo 4:1, Oriolik - Mladost (Ž) 2:1, Bjelovar - BSK 2:1, Bedem - Varaždin 4:0 (do zaključenja nije bilo rezultata utakmica Osijek - Belišće i Koprivnica - Slavija).

PAROVI 18. KOLA (15 sati): subota: Belišće - Bedem, Varaždin - Koprivnica, Slavija - Bjelovar, Mladost (Ž) - Marsonia, Croatia Đakovo - Slavonija, Vukovar 1991 - Osijek; nedjelja: BSK - Međimurje, Višnjevac - Oriolik.