Nogomet 25.07.2016. 08:49. Zadnja izmjena: 25.07.2016. 08:56.

Prijateljska nogometna utakmica

NK Nafta iz Lendave zasluženo pobijedio čakovečku Slogu

ČAKOVEC – Igralište Sloge. Gledatelja: 50. Sudac: Božidar Juračić (Čakovec). Pomoćnici: Šarić i Koprivec. Strijelci: 1:0 Vrbanec (8), 1:1 Vinko (13), 1:2 Lotrić (16), 1:3 Panič (43), 1:4 Koprivica (52), 1:5 Koprivica (79).

SLOGA: Mihalković, Obadić, Katanačić, Kosalec, Novko, Fučko, Murković, Vugrinec, Zoka, Kolar, Mezga (još su igrali: Jakup, Glad, Koprivec, Bajzek, Borko, Gyofi). Trener. Tihomir Blažeka.

NAFTA: Valentič, Dodlek, Panič, Vida, Maslešič, Novinič, Voroš, Kovač, Lotrič, Vinko, Roland (još su igrali: Lorinc, Horvat, Koprivica, Deglin, Šoštarič, Pozsgai). Trener: Boris Radoš.

Apsolutno zaslužena pobjeda slovenskog trećeligaša iz Lendave. Imali su inicijativu tijekom cijelog susreta, već u 1. poluvremenu najavili s 3 pogotka svoje ambicije. Prvi su pogodak, međutim, postigli domaći: Vugrinec je s svoje polovice igrališta prebacio istrčalog Valentiča. Gosti su brzo poravnali rezultat preko Vinka koji je odbijenu loptu od stative „pospremio“ iza Mihalkovića.

Vodeći pogodak postigao je Lotrič volej udarcem nakon dobrog ubacivanja s desne strane, a vrlo lijepi treći pogodak za goste postigao je Panič, s 35 metara pogodio je neobranjivim udarcem lijevi gornji kut domaćeg vratara. Mogli su prije toga domaći smanjiti ishod - Murković je iz povoljne pozicije pucao u vanjski dio mreže. U drugom poluvremenu i dalje inicijativa bolje fizički pripremljenih gostiju, rezultat tog su još dva pogotka u domaćoj mreži.

Oba je postigao Koprivica u 52. I 79. minuti, s tim da je isti igrač propustio realizirati priliku i u 66. minuti. Domaći u drugom dijelu bez prilike bar smanjiti rezultat.