Nogomet 03.08.2016. 11:45. Zadnja izmjena: 03.08.2016. 11:50.

U organizaciji NK-a Podturen i MNS-a

NK Sloga iz Čakovca pobjednik turnira prvaka županijskih liga

U organizaciji NK-a Podturen i MNS-a proteklog vikenda u Podturnu je odigran tradicionalni turnir međimurskih prvaka liga. Na turniru su nastupili NK Sloga iz Čakovca, NK Hodošan, NK Sloga iz Štrigove i domaćin, NK Podturen.

Prije početka utakmica član IO MNS-a Ivan Cerovec i tajnik MNS-a Darko Jambrović predali su pehare prvacima liga, kao i najboljim strijelcima -  Ivanu Fučku (1. međimurska liga) te Matiji Petaku (3. međimurska liga).

U prvom susretu domaćin Podturen je pobijedio Hodošan 2:1. Hodošan je poveo golom Kovača u 32. minuti da bi u nastavku domaćin preko Kolarića u 66. minuti poravnao rezultat na 1:1, dok je Petak u 73. minuti postigao pogodak vrijedan pobjede i finala.

NK Podturen - jedan od organizatora susreta

U drugoj utakmici Sloga iz Čakovca je pobijedila Slogu iz Štrigove 4:2. Murković je u 25. minuti postigao pogodak za Čakovčane, a Zoka u 60. i 62. minuti povećava rezultat na 3:0. Ekipa iz Štrigove u 65. minuti preko Mihalica postiže pogodak za 3:1 dok u 73. minuti Vinko smanjuje na 3:2. U 77. minuti Sečan postiže pogodak za konačnih 4:2.

U nedjeljnom finalu Sloga je u zanimljivom susretu pobijedila Podturen rezultatom 3:2. Podturen je odlično krenuo u susret te je golovima Antonija Drvoderića i Antolovića nakon dvadesetak minuta poveo 2:0. Sloga golovima Novaka u 30. minuti i Fučka u 32. minuti poravnava rezultat na 2:2 da bi u 40. minuti Sečan postigao pogodak vrijedan pobjede i osvajanja turnira.