Nogomet 20.11.2018. 09:38. Zadnja izmjena: 20.11.2018. 09:39.

U gostima

Nogomet: Važna pobjeda Čakovčanki u 1. i 2. ligi

1. LIGA NOGOMETAŠICA: Važna pobjeda Čakovčanki

Rijeka – Katarina Zrinski 1:4

Rijeka – Stadion Kantrida. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelci: 0:1 Cicijelj (12), 0:2 Kupčić (19), 0:3 Kupčić (25), 0:4 Cicijelj (29), 1:4 Kovač (79).

Katarina Zrinski: Hanaček, Kušteljega (49. Đula), Tkalec, Cicijelj, Goričanec, Vurušić (68. Samarđija). Bakač, Zadravec (61. Kelemen), Klarić, Kupčić, Nagy. Trener: Mladen Kuček.

Važna, uvjerljiva i zaslužena pobjeda Čakovčanki. Pobjednik se znao već nakon tridesetak minuta prvog dijela susreta, po dva pogotka Cicijelj i Kupčić i nekoliko neiskorištenih prilika za uvjerljivije vodstvo. U drugih 45 minuta i dalje inicijativa, kontrola igre i rezultata igračica trenera Kučeka, te još nekoliko promašenih prilika. U sljedećem kolu, u Novom Selu Rok ugošćuju kvalitetnu i visoko plasiranu ekipu zagrebačkog Agrama.

2. LIGA NOGOMETAŠICA: Istra 1961 – NŠ Međimurje/Čakovec 1:5

Pula – Stadion Istre. Gledatelja: 100. Sudac: Silvestar Bezić (Pula). Strijelci: 0:1 Pokrivač (20), 0:2 Jurinjak (34), 0:3 Požgaj (38), 0:4 Požgaj (45), 0:5 Požgaj (67), 1:5 Jahić (86).

NŠ Međimurje/Čakovec: Šoltić, Ciglarić, Trstenjak (M. Horvat), Poljaković, Perši, Komar, Pokrivač, Vitković, Jurinjak (70. I. Horvat), Požgaj, Galinec (50. Bohnec). Trener: Robert Katanec.

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja na pulskom terenu. Razigrane i efikasne Čakovčanke nisu dozvolile domaćima ni da se rezultatski približe, kamo li pak nešto više. Sve zaslužuju čestitke, posebno Požgaj koja je tri puta savladala domaću vratarku. Imale su Čakovčanke prilike postići i uvjerljiviju pobjedu, i ova je međutim važna i poticajna u finišu prvenstva.