Nogomet 03.05.2019. 11:49. Zadnja izmjena: 03.05.2019. 11:54.

Nogomet

Nogometaši Međimurja prvi su finalisti Kupa MNS-a

• POLUFINALE KUPA MEĐIMURSKOG NOGOMETNOG SAVEZA – 2.UTAKMICA: POLET – MEĐIMURJE 2:4 (2:1)

SVETI MARTIN NA MURI – Igralište Poleta. Gledatelja: 1000. Sudac: Igor Križarić (Čakovec). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Branko Bacinger (Varaždin). Delegat: Stjepan Perko (Lopatinec). Strijelci: 1:0 Medved (16), 2:0 Mezga (18), 2:1 Munivrana (43), 2:2 Ikić (66), 2:3 Ikić (86), 2:4 Munivrana (90).

POLET: Jambres, Sakač, Mezga, Hozjan, Barat, Horvat, Medved, Cvetković, Šarić (38. Ferlin, 75. Čurin), Herceg, Turk. Trener: Mario Kovačević.

MEĐIMURJE: Galoši, Munivrana, Brcković, Pajić, Režić, Hranilović, Tkalčić, Jakšić (64.Ikić), Fadić (74. Zanjko), Patafta (46. Marijuš), Pušić. Trener: Matija Kristić.

Pobjedom u drugom polufinalnom susretu (prvi završio 2:2), nogometaši Međimurja prvi su finalisti Kupa MNS-a. Do zaslužene pobjede došli su boljom igrom u drugom dijelu susreta, točnije u samom finišu susreta. U prvih 45 minuta domaći bolji i rezultatski učinkovitiji. Nakon što je Pajić u 13. minuti propustio priliku Čakovčane dovesti u vodstvo, domaći su biti ti koji su u 16. i 18. minuti, nakon dobrih akcija, preko Medveda i Mezge stekli uvjerljivo vodstvo. Medved je u 20. minuti vodstvo mogao još i povećati, no Galoši je odličnom intervencijom spriječio treći pogodak. U finišu prvog poluvremena Munivrana je bio realizator akcije Čakovčana.

U drugom je poluvremenu prvo Ikić odmah po ulasku bio siguran strijelac izjednačujućeg pogotka, a u 86. minuti postigao je i vodeći pogodak koji će se dugo pamtiti. Prije toga u 65.i 68. minuti Tkalčić je dva puta pogodio prečku, a  90. je Munivrana iskoristio grešku domaće obrane i postigao i četvrti pogodak. Domaći u tom dijelu susreta bez prilike i neke dobre akcije.

• Vrlo korektno brojno gledateljstvo, odlična organizacija i primjerno suđenje.