Nogomet 15.11.2016. 08:49. Zadnja izmjena: 15.11.2016. 08:58.

Prva liga nogometašica

Nogometašice Trnave poražene od Splita, Katarina Zrinski od Pregrade

PREGRADA – KATARINA ZRINSKI 5:1 (3:1)

PREGRADA – Igralište Pregrade. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Strijelci: 1:0 Glavač, 2:0 Špoljar, 2:1 Ščukanec/Hopinski, 3:1 Glavač, 4:1 Bračević, 5:1 Brkić.

KATARINA ZRINSKI: Šoltić, Kušteljega, Brežni, Đula, Vurušić, Kovačić, Zadravec (71. Petrinović), Horvat, Kelemen (71. Vuković), Ščukanec/Hopinski, Prežigalo (46. Mikolaj). Trener: Mladen Kuček.

Najbolji pokazatelj „igre“ Čakovčanki je konačni rezultat. Već nakon prvog dijela susreta sve oko pobjednika bilo je jasno, Čakovčanke ovakvom igrom i zalaganjem nisu mogle rezultatski bolje proći. Iako su se nadale da bi gostovanje ovaj puta moglo uspješno završiti unatoč što su igrale bez ponajbolje igračice Martine Krog. Dobro je da prvi dio prvenstva završava u subotu da nakon toga u klubu analizom utvrde razloge ovakvih igra i plasmana. U subotu ugošćuju ekipu Osijeka koja je više nego apsolutni favorit ovog susreta i već se sada može reći novi-stari prvak.

TRNAVA 1

SPLIT 3

GORIČAN Igralište Gaj. Gledatelja 50. Sudac: Marin Horvat (Čakovec). Pomoćnici: Horvat i Bacinger.

STRIJELCI: 0:1 Horvat (29), 0:2 Lubina (59), 1:2 Klarić (63), 1:3 Pedić (76).

TRNAVA: Stipina Halper, Herman, Bregar, Klarić, Cicijelj, Videc, Korpar, Bijelić, Nagy, Požgaj, Vrančić (od 74. Horvat). TRENER: Mladen Vlah.

SPLIT: Vrdoljak, Horvat, Valušek, Lubina (od 85. Vranješ), Dulčić, Petrović (od 67. Čuljak), Pedić, Grbavac (od 56. Kolgljeraj), Mišetić, Bukač, Radanović. TRENER: Zvonimir Ivan Brkić.

Jako dobra utakmica sa prekrasnim postignutim pogotcima završila je pobjedom Splita. Domaće nogometašice prve su imale odličnu priliku preko Požgaj, ali ju odličnom intervencijom zaustavlja gostujuća vratarka. U 29. minuti prekrasan pogodak kojim donosi vodstvo gošćama igračica Horvat da bi Lubina u 59. povisila rezultat na 0:2. Klarić u 63. minuti domaće nogometašice vrača u utakmicu da bi Pedić u 76. minuti pogotkom potvrdila pobjedu svoje ekipe.