Nogomet 12.05.2016. 13:03. Zadnja izmjena: 13.05.2016. 13:20.

Polufinale Kupa MNS-a - juniori

Pobjede Međimurja protiv Plavih i Drave protiv Spartaka

MEĐIMURJE – PLAVI 6:0 (2:0)

ČAKOVEC – Pomoćno igralište SRC-a Mladosti. Gledatelja: 50. Sudac: Matija Filipić (Čakovec). Pomoćnici: Davor Šupljika i Željko Hajdarović. Strijelci: 1:0 Hlapčić (12), 2:0 Šimunić (43), 3:0 Mesarić (47), 4:0 Marcijuš (80), 5:0 Hlapčić (82), 6:0 Dežđek (87).

MEĐIMURJE: Jesenović (71.Mihalić), Filipović (25. Zrna), Kočila, Vuk, Mesarić, Marcijuš, Šimunić, Farkaš (63. Horvat), Hlapčić, Dežđek, Malenović. Trener: Matija Kristić.

PLAVI: Stojko, Tkalec, Lisjak, Tuksar, Hatlek, Mezga, Ergelja, Antonović (19. Pintarić), Matić, Srnec (71. Hatlek), Podkrajac. Trener: Stanislav Tot.

Očekivana i uvjerljiva pobjeda mladih Čakovčana koji su svih 90 minuta imali inicijativu, osim 6 mogli su postići još nekoliko pogodaka, pogodili su stativu i prečku i igrali borbeno s mnogo htijenja.

Takvoj igri i efikasnosti Čakovčana njihovi vršnjaci i protivnici iz Peklenice nisu mogli ravnopravno parirati, imali su tek nekoliko dobrih akcija i jednu priliku za eventualno povoljniji krajnji ishod.

SPARTAK – DRAVA 0:4 (0:3)

MALA SUBOTICA – Igralište Jagodišće. Gledatelja: 200. Sudac: Edvin Zobec (Strahoninec). Pomoćnici: Ivica Horvat i Dragutin Novak. Strijelci: 0:1 S. Igrec (17), 0:2 S. Igrec (20), 0:3 S. Igrec (31), 0:4 Nađ (83).

SPARTAK: Martan, Zadravec, Blažon, Majnić, Lončarić, Podgorelec, Horvat, Goričanec (85. Novosel), Križaić (80. Pintarić) Fleten (75. Cirkvenčić), Jurčec (87. Švenda). Trener: Stjepan Makar.

Sve oko zasluženog pobjednika riješeno je za petnaestak minuta prvog poluvremena, sva tri „gostujuća“ pogotka postigao je mladi Stjepan Igrec. U finišu susreta Darko Nađ je postigao i četvrti pogodak za veliko i opravdano veselje gostujućeg sastava i njihovih navijača.

Domaći su se sigurno nadali povoljnijem ishodu, morali su međutim sportski priznati zasluženost pobjede kvalitetnijem i motiviranijem sastavu iz Donjeg Mihaljevca.