Nogomet 08.07.2020. 07:57. Zadnja izmjena: 08.07.2020. 07:57.

Novo Selo Rok

Prisjećanje na slavne dane Viko Omladinca

Tridesetpet godina je prošlo otkako je tadašnji Nogometni klub Viko Omladinac iz Novog Sela Rok ispisivao najljepše trenutke svoje povijesti. Naime, izborivši te 1985. godine drugo mjesto u Hrvatskoj nogometnoj ligi - sjever, kvalificirao se u Drugu saveznu ligu. U prvoj utakmici kvalifikacija na starom igralištu pred oko 5.000 gledatelja pobijedio je Špartu iz Belog Manastira 1:0 pogotkom Branka Varge u 90. minuti. Potom je u Zadru minimalnim rezultatom, pogotkom Ivice Varge u 73. minuti savladao NK Zadar. U novoj utakmici sa Špartom nogometaši iz Novog Sela Rok poraženi su 2:0, a onda je na domaćem terenu uslijedila utakmica odluke. O interesu za nju govori podatak da su radnici tadašnjega GK-a Međimurje na igralištu u Novom Selu Rok postavili montažne tribine. Stiglo je više od 5.000 navijača uz zastave, transparente i sirene. Domaćini su, nažalost, izgubili.

Legende

No generacija će ostati zapamćena. Igrali su - Korent, Kolarić, Dokleja, David, Lacko, Toplek, Zobec, Topolnjak, Srnec, Ivica Varga, Barić, Branko Varga, Filipan, Orsag, Vugrinec, Bel, D i B. Hunjadi, Deban, Hamonajec, Kržina, Ivanović, Aldić, Glavina, Vabec, Pokupec, trener je bio Zvonko Oskoruš, pomoćni trener Ivan Hamonajec, predsjednik kluba Josip Žižek, a u vodstvu i Stjepan Hamonajec «Pele», Josip Koroš i drugi. U to je vrijeme Viko izborio i šesnaestinu JUGO Kupa u kojem su na igralištu Nogometnog kluba Sloga Čakovec ugostili prvoligaša Rijeku koja ih je pobijedila 4:0. Nakon tih rezultata, u Novom Selu Rok izgrađeno je i igralište na čijem su otvorenju igrali i klubovi poput zagrebačkog Dinama i beogradskog Partizana. Nastupe Viko Omladinca u to se vrijeme i snimalo. Tandem su činili snimatelj Ivo Vurušić i komentator Mladen Šarić. U današnjem Omladincu razmišljaju o organiziranju prigodne utakmice kao podsjetnika na najljepša vremena.