Nogomet 27.05.2016. 12:49. Zadnja izmjena: 28.05.2016. 08:04.

Seniori

Prva utakmica finala Kupa Međimurskog nogometnog saveza - Međimurec pobijedio Međimurje

MEĐIMUREC – MEĐIMURJE 1:0 (0:0)

DUNJKOVEC/PRETETINEC – Igralište Hraščica. Gledatelja: 500. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Pomoćnici: Borut Križarić (Ivanovec) i Davor Šuljika (Šenkovec). Delegat: Stjepan Perko (Lopatinec). Strijelac: 1:0 Hrustek (57).

MEĐIMUREC: Prekupec, Bestijanić (79. Novak), Tomoki, Vabec,Herceg (57. Kranjec), Piškor, Kregar (90. Berdin), S. Treska, D. Treska, Balić, Hrustek. Trener: Rade Herceg.
MEĐIMURJE: D. Šafarić, Kristić, Režić, Branilović (46. Šimunić), Petrović (62. Marcijuš), N. Šafarić, Hranilović (60. Kolarić), Vuk, Šimek, Golik (62. Ujlaki), Pintarić (62. Mesarić). Trener: Mario Kovačević.

U prvom poluvremenu imali su Čakovčani inicijativu, prvu priliku za vodstvo već u 9. minuti nije iskoristio Vuk, Prekupec je odličnom intervencijom spriječio najgore.

Početkom drugog poluvremena u 51.i 52. minuti Hranilović je propustio realizirati dvije vrlo izgledne prilike koje je bilo teško promašiti. „Kazna“ je stigla u 57.minuti kada je Hrustek iskoristio pasivnost čakovečke obrane i preciznim udarcem savladao D. Šafarića. Dokraja susreta domaći su se uspješno branili, igrali su vrlo borbeno, za razliku od Čakovčana koji su uglavnom neopasno i sporo napadali, mnogo pri tome i griješili i komplicirali.

Plasman u finale međimurskog Kupa, također i završnicu Kupa HNS-a među najbolje hrvatske momčadi, te pobjeda nad aktualnim prvakom 3.HNL-e istok Međimurjem, sigurno je jedan od najvećih klupskih uspjeha Međimurca čiji su se entuzijasti i nakon utakmice pokazali kao odlični domaćini. Uzvratni susret igra se u srijedu, 1. lipnja u Čakovcu na SRC-u Mladosti s početkom u 17,30 sati.