Nogomet 27.04.2017. 22:31. Zadnja izmjena: 28.04.2017. 10:35.

Rezultati i izvještaj s utakmica polufinala Kupa MNS-a

Dunjkovec/Pretetinec Igralište Hrašćica, Gledatelja: 500
Sudac: Jurčec. Pomoćnici;  B. Križarić i Bacinger. Delegat: Lesjak

MEĐIMUREC: Prekupec, Conjar, Vabec, Katalenić, Hrustek, Kregar, Treska, Zadravec (od 74. Orehovec), Šoštarić, Piškor, Kranjec (od 84. Hlapčić). Trener: Željko Orehovec.

NEDELIŠĆE: Kocijan, Pintarić, Levačić, Filipović, Panić, Bađari, Mesarić, Brlenić, Ericson (od 58. Marčec), Međumurac (od 51. Novak), Kosir (od 71. Vizinger). Trener: Nenad Marčec.

Susjedski derbi donio borbenu i do kraja utakmice neizvjesnu utakmicu koja je završila bez pobjednika 0:0. Gosti su zaprijetili u prvome dijelu preko Panića koji puca glavom preko gola te Kosira koji je imao odličnu priliku koju ne realizira. Slijedi kazneni udarac za goste nakon igranja rukom domaćeg igrača u svom šesnajstercu ali udarac Kosira odlično brani domaći vratar Prekupec. U nastavku utakmice već u 49. minuti Kregar je bio u odličnoj prilici za pogodak ali ga izvan šesnajsterca ruši gostujući vratar Kocijan te zarađuje isključenje. Na vrata staje mladi vratar Novak koji je odmah obranio odličan udarac Piškora. Do kraja još nekoliko pokušaja pred oba gola nbekoliko odličnih obrana Prekupca i Novaka te utakmica završava netaknutih mreža. Uzvrat je 10. svibnja. (Zlatko Premuš)

SLOBODA – MEĐIMURJE 2:3 (0:1)

SLAKOVEC – Igralište Slobode. Gledatelja: 100. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Pomoćnici: Ivica Horvat i Dražen Sukanac. Strijelci: 0:1 Erić (32), 0:2 Slunjski (47), 0:3 Mesarić (53), 1:3 Katanec (87), 2:3 Petek (90-11 m).

SLOBODA: Tkalčec, Posavec, Tkalec, Novak, Kukovec, Katanec, Hergotić, Begović, Risonjić (53. Mesarić), Cvetković, Petek. Trener: Stjepan Petek.

MEĐIMURJE: Šafarić, Šimunić, Branilović, Režić (63. Kuhar), Slunjski (55.M. Težak), ,Munivrana (71. Dežđek), Erić (63. Pintarić), Oštrek (55. Deglin),Mesarić, Hranilović, Sabol. Trener: Mario Kovačević.

Očekivana pobjeda Čakovčana koji su igrali upravo toliko koliko im je trebalo da osiguraju dobar rezultat pred uzvratni susret 10. svibnja u Čakovcu (SRC Mladost 17,30 sati). Munivrana je u 63. minuti pogodio prečku. Prva dva pogotka postigli su Erić i Slunjski nakon greška domaće obrane, treći Mesarić nakon dobre kombinacije navalnog reda. Domaći u prvih 45 minuta neopasni, desetak minuta pred kraj kad su Čakovčani promijenili pet igrača, postigli su dva pogotka. Prvi nakon  udarca iz kuta Katanec glavom, a drugi u 90.minuti Petek nakon opravdano suđenog kaznenog udarca. (J. Freiler)