Nogomet 07.03.2016. 08:45. Zadnja izmjena: 10.03.2016. 11:59.

Šesnaesto kolo

Međužupanijska nogometna liga: Tri remizirane utakmice, poraz Centrometala u Jalžabetu

MLADOST KOMET - SLOBODA/S 1:1

PRELOG -  stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Pavlić. Strijelci: 1:0 Balent (38), 1:1 Fučko (57).

MLADOST/P: Farkaš, Habuš, Bukal, Balent, Golubić, A. Vuk (od 70. Halić), Sabol, Tišljarić, Jambrović, D. Bukal, D. Vuk. Trener: Tomica Šestan.

SLOBODA/S: Tkalčec (od 46. Kocijan), Borko (od 83. Kolarić), Tkalec (od 82. G. Petek), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Begović, Panić (od 82. Goricaj), Fučko, D. Petek. Trener: Stjepan Petek.

Utakmica Mladosti Kometa i Slobode iz Slakovca, koja je odigrana po teškom terenu i koja je bila borbena i do zadnje sekunde neizvjesna, završila je bez pobjednika.

Nakon nekoliko neiskorištenih prilika gostiju domaćin je poveo pogotkom Balenta. Gosti uspijevaju poravnati rezultat nakon izigrane akcije preko Fučka da bi propustili još nekoliko prilika, a i poništen im je i pogodak u samoj završnici utakmice.

POLET/SMNM - NAPRIJED 2:2

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet. Gledatelja 250. Sudac: Juras Strijelci: 1:0 A. Goričanec (13), 1:1 Vuković (16), 2:1 A. Goričanec (20), 2:2 Horvat (30).

POLET/SMNM: Perčić, Karlovčec (od 72. Sakač), Vršić, Žganec, Šoštarić, A. Goričanec, Barat, Ferlin (od 60. Zadravec), D. Goričanec, Cvetković (od 79. Novinščak), Turk. Trener: Stevica Žganec.

NAPRIJED: Grabant, Juran, Sraka, Šimunić, F. Horvat, Martinec, P. Horvat, Trstenjak (od 85. Belić), Vlah (od 90. Varga), Hižak, Vuković. Trener: Zoran Kraljić.

Na otvorenju proljetnog dijela prvenstva međimurski derbi ekipa koje su u donjem dijelu prvenstvene ljestvice završio je bez pobjednika, 2:2. Domaćin je poveo u 13. minuti nakon ubaćaja Šoštarića, A. Goričanec glavom donosi domaćinu vodstvo od 1:0. Samo tri minute kasnije nakon prekršaja nad Horvatom, Vuković prekrasnim pogotkom poravnava rezultat na 1:1. Domaćin preko A. Goričanca ostvaruje novo vodstvo da bi gosti u 30. minuti preko Horvata poravnali rezultat za konačnih 2:2.

PLITVICA - PUŠĆINE 2:2

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja 150. Sudac: Škrobar. Strijelci: 0:1 Ribić (27), 0:2 Dovečer (50), 1:2 Kocijan (65), 2:2 Horvat Jošua (85).

Pušćine: Kolar, Terzić, Bosilj, Kocijan (od 67. Lesar), Mikulec (od 80. Magdalenić), Dovečer (od 63. Špicer), Levanić, Vrbanec, Ribić, Malnar, Celinger. TRENER: Dejan Car.

Crveni karton: Ribić (74).

Bez pobjednika završila je utakmica Plitvice i Pušćina u kojoj gosti mogu žaliti što nisu ostvarili pobjedu. Vodili su 2:0 pogocima Ribiča i Dovečera da bi Kocijan uspio smanjiti rezultat na 1:2, a u 74. minuti ostaju sa igračem manje jer im je zbog drugog žutog iskljućen Ribić. Domaćin to koristi poravnava preko J. Horvata da bi u zadnjoj minuti utakmice Pušćine imalo veliku priliku preko Špicera, ali također i domaćin te utakmica završava 2:2. (zp)

JALŽABET – CENTROMETAL 4:1 (0:1)

JALŽABET – igralište Jalžabeta. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Žganec (Šandorovec). Strijelci: 0:1 Vibovec (2), 1:1 Sačer (54), 2:1 ,Medved (57), 3:1 Hanc (68), 4:1 Hanc (88).

CENTROMETAL: Petković, Zanjko, Kovačić (60.Strahija), Bratković, Dumančić, Dombaj (81. M. Vincetić), Majsen, Vibovec, Težak, B. Vincetić, Janušić. Trener. Dragutin Poesavec.

Dobar početak gostujućeg sastava, već u 2.minuti Vincetić je postigao vodeći pogodak, izdržali su iza toga Macinčani do 54.minute, kontrolirali su igru i rezultat, imali nekoliko opasnih napada, nažalost bez završnice. U 54.minuti domaći su uspjeli poravnati rezultat, iza toga do kraja susreta postići još 3 pogotka i zadržati se i dalje na vodećoj poziciji prvenstvene tablice. Macinčanima pak ostaje žaliti za propuštenim, mogli su rezultatski bolje proći.

MEĐIMUREC – RUDAR 4:6 (2:3)

DUNJKOVEC/PRETETINEC – Igralište Međimurca. Gledatelja: 250. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec). Pomoćnici: Horvat i Čurila (oba Čakovec). Strijelci: 1:0 Kregar (2), 1:1 M. Šoltić (6), 1:2 D. Šoltić (13 – 11 m),1:3 M. Šoltić (39), 2:3 Vabec (41-11 m), 2:4 N. Šoltić (51), 3:4 Kregar (52), 4:4 Kai (54), 4:5 Vurušić (84), 4:6 M. Šoltić (87).

MEĐIMUREC: Petran, Hrustek, Kai, Arimitsu, Vabec, Herceg, Kranjec (66. Bestijanić), Piškor, Kregar, S. Treska, D. Treska. Trener: Antun Jukić.

RUDAR: Rajf, Levačić, Šardi (81. Vuri), V. Knežević (69. H. Knežević), Vurušić, D. Šoltić (90. Podgorelec), Novak (70. Radiković), Zadravec, N. Šoltić,Berdin (85. Goričanec), M. Šoltić. Trener: Smiljan Liklin.

Vrlo dobar, zanimljiv i neizvjestan susret svih 90 minuta, a uz to i čak 10 postignutih golova. Sve to privlači gledatelja ne tribine, ovaj su puta zadovoljniji bili gostujući gledatelji zbog važne pobjede njihovih pulena. Već u 2. minuti nakon dobre kombinacije domaćeg navalnog reda Kregar je s 16 metara bio precizan za vodstvo domaćih. U 41.minuti novi opravdano suđeni kazneni udarac, ovaj puta za domaće kojeg je Vabec sigurno realizirao. U 2. poluvremenu nova, mnoga uzbuđenja. Od 51.- 54.minuta čak 3 pogotka. Prvo je Nikola Šoltić iskoristio pasivnost domaće obrane i povećao vodstvo gostiju na 4:2, a onda je Kregar iz gužve nakon udarca iz kuta postigao svoj drugi pogodak, ubrzo nakon toga Japanac Kai glavom je poravnao rezultat. Iza toga s gol linije spašavao je Šardi, Darijan Treska također iz 100% prilike nije postigao vodeći pogodak za domaće, pa je u finišu uslijedila „kazna“. Oba je puta domaća obrana „zaspala" pa su to iz brzih akcija iskoristili gosti i preko Vurušića i Marka Šoltića riješili pitanje pobjednika, a važni bodovi zasluženo „putuju“ u Mursko Središće. (jf)