Nogomet 12.11.2019. 09:00. Zadnja izmjena: 12.11.2019. 09:01.

12.kolo

TREĆA NOGOMETNA LIGA – SJEVER: Polet nadmoćan nad vodećom Mladosti

POLET SMNM- MLADOST/Ž 3 : 1

Sveti Martin na Muri, igralište Poleta. Gledatelja 400. Sudac: Barišić. Strijelci: 1:0 Brezovec (16,11m), 1:1 Kočiš (34), 2:1 Šarić (58), 3:1 Medved (88).

POLET: Jambres, Barat, Herceg, Medved (od 90. Ferlin), Mezga (od 69. Hozjan), Šarić, Brezovec, Krištofić, Fadić, Perčić (od Holi), Heric, Mihalić. Trener: Mario Kovačević.

MLADOST/Ž: Srbljanović, Vrbanić, Bošnjak, Mlinarić, Kosanović (od 86. Furmek), Sabljić, Nikolić, Kočiš (od 75. Sučić), Riberio, Jakšić, Renić (od 61. Vučak). Trener: Nikola Papac.

Pred više od 400 gledatelja odigran je derbi kola, ali i dosadašnjeg dijela prvenstva koji je završio potpuno zasluženom pobjedom domaćina, a to je ujedno bio i prvi poraz lidera prvenstva. U 16. minuti u gostujućem je šesnaestercu srušen Mezga da bi Brezovec doveo domaćina iz najstrože kazne u vodstvo od 1:0. Gosti se vraćaju u utakmicu u 34. minuti pogotkom Kočiša. U nastavku prvo ime utakmice Mario Šarić nakon asistencije Medveda postiže pogodak za 2:1. U samoj završnici Šarić je odlično ubacio da bi Medved nadvisio gostujuće igrače i glavom postigao pogodak za konačnih 3:1 za veliko slavlje domaćina. Uz četiri postignuta pogotka i na jednoj, ali i drugoj strani stvoreno je nekoliko izglednih prilika koje nisu realizirane dok se domaćin vrijednom pobjedom sasvim približio vodećoj poziciji. (Zlatko Premuš)

BJELOVAR – RUDAR 1:2

BJELOVAR – Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Nenad Vargović. Strijelci: 1:0 Pranjić (7), 1:1 Šoltić (27), 1:2 M. Zadravec (63).

BJELOVAR: Beljan, Pranjić, Hajdarović, Kuprešak (28. Nikšić), Nreca, Šantalab, Legčevioć, Kolar (68. Kiš), Pleić, Cmrk (76.Bošnjak), Ravlić. Trener: Ante Jeličić.

RUDAR: Rajf, Šardi, Šoltić, Novak, M. Zadravec, A. Zadravec (85. Nedeljko), Antolović (76. Zrna), Slunjski, E. Pintarić, Mesarić, Radiković (90. Radek). Trener: Dražen Škvorc.

Važna gostujuća pobjeda koja igračima Rudara mnogo znači na početku drugog prvenstvenog kruga, pobjeda kojom su se dostojno revanširali domaćem istoimenom sastavu za poraz na startu .Odigrali su „rudari“ odgovorno i borbeno cijeli susret. Domaći su rano postigli vodeći pogodak, Šoltić je u 27.minuti poravnao rezultat, a nakon što je Zadravec postigao vodeći pogodak, uslijedila je kontrola igre i rezultata do kraja susreta. Pobjeda i ovakva igra dobra su najava subotnjeg susjedskog derbija, kada u Murskom Središću gostuje jedan od glavnih favorita za naslov prvaka - Polet (Sveti Martin na Muri). (J. Freiler)