Nogomet 10.04.2018. 07:17. Zadnja izmjena: 10.04.2018. 07:19.

3. HNL-ISTOK

Velika tri boda za nogometaše Međimurja

MARSONIA      1

MEĐIMURJE            2

Sl. Brod - gradski stadion. Gledatelja: 250. Sudac: Denis Plantosar (Beli Manastir). Strijelci: 0:1 Patafta (36), 1:1 Mišić (84, 11 m), 1:2 Sabol (89).

Međimurje: Galoši, Antonović (66. Sabol), Pajić, Ptiček, Režić, Hlišć, Patafta (57. Sabol), Marcijuš, Tkalčić, Škvorc, Malenović. Trener Matija Kristić

Važna i zaslužena pobjeda Čakovčana, posebno važna jer je ostvarena na gostovanju kod direktnog protivnika s vrha tablice. Dobro motivirani, borbeni i taktički „potkovani“ Čakovčani isto tako dobro kontrolirali su igru i rezultat gotovo do samog kraja utakmice. Dobro su parirali i snašli se i nakon prilično oštre igre domaćina, inicijativu u prvom poluvremenu okrunili su pogotkom Patafte u 36. minuti. Od 40. minute imali su i igrača više, isključen je domaći igrač Jelčić. Imali su tijekom susreta i nekoliko neiskorištenih prilika, najveću stopostotnu Antonović u 64. minuti.

Povoljan rezultat držali su do samog finiša susreta kada su domaći koji su prije toga imali također nekoliko prilika, a jednom pogodili i stativu iz kaznenog udarca izjednačili rezultat. Tom je prilikom isključen Ptiček i svi su se ponadali da će iza toga susret završiti bez pobjednika. Nije tako završio jer je na idealno dodavanje mladog Malenovića Sabol minutu prije kraja susreta postigao pobjedonosni pogodak i razoružao domaćine koji su se nadali osvojiti barem bod. Za veliko veselje čakovečke ekipe koja se kući vratila s velika tri boda.

• U idućem kolu Čakovčani ponovo gostuju, u Bijelom Brdu kod još jednog protivnika s vrha tablice, BSK-a. Ponove li igru i zalaganje kakva je bila u Slavonskog Brodu mogu se nadati da će se ponovo neporaženi vratiti u Čakovec.

Ostali rezultati 20. kola: Slavonija - BSK 1:3, Oriolik - Bedem 1:1, Bjelovar - Slavija 1:0, Koprivnica - Mladost igraju danas, Croatia Đakovo - Vukovar 1991 0:0, Čepin - Varteks 3:0, Osijek - Belišće 3:0.

PAROVI 21. KOLA: Osijek - Marsonia, Belišće - Čepin, Varteks - Croatia Đakovo, Vukovar 1991 - Koprivnica, Mladost - Bjelovar, Slavija - Oriolik, Bedem - Slavonija, nedjelja (16:30): Bijelo Brdo: BSK - Međimurje.