Nogomet 05.09.2018. 11:31. Zadnja izmjena: 05.09.2018. 11:37.

2. HNL

Zaslužena pobjeda nogometaša Međimurja u 2. kolu

MEĐIMURJE                   3

HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1 (1:1)

Čakovec – stadion Mladosti. Gledatelja: 500. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Strijelci: 1:0 Munivrana (8), 1:1 Majstorović (34 – 11 m), 2:1 Škvorc (75), 3:1, 3:1 Režić (90).

MEĐIMURJE: Nemec, Pajić, Režić, Pušić, Brcković (61. Trojak), Marić (81. Patafta), Hranilović (69. Tkalčić), Zanjko, Škvorc, Marcijuš, Munivrana. Trener: Matija Kristić.

Čakovčani su i u 2. prvenstvenom kolu zabilježili zasluženu pobjedu te su i dalje neporaženi. Osječki sudac Burilo Međimurju je već u 5. minuti (iz samo njemu znanih razloga) poništio pogodak kada je netko iz gostujuće obrane pogodio vlastitu mrežu. U 34. minuti još jedna njegova velika greška, ovaj je puta, također iz samo njemu poznatih razloga, dosudio kazneni udarac za goste, a treba spomenuti i njegovog pomoćnika Lacovića koji je 3-4 puta u prvom dijelu susreta propustio signalizirati zaleđe, u 32. minuti iz jedne takve situacije gostujući igrač Majstorović kod rezultata 1:1 pogodio je, srećom po domaće, samo prečku.

Prije toga, Munivrana je na odlično dodavanje Hranilovića postigao vodeći pogodak. Od 47. minute domaći su imali igrača više jer je zbog drugog žutog kartona isključen Bilić. Nakon što je gostujući vratar Šubarić u 60. minuti odlično intervenirao na isto tako odličan udarac Režića, u 75. minuti Škvorc se je iskupio za ranije promašaje i poentirao za vodeći pogodak. Još jedna upitna situacija dogodila se u 81. minuti kada je Burilo na rubu domaćeg kaznenog prostora dosudio nepostojeći prekršaj za goste, srećom po domaće sve je za njih dobro završilo. Dobro je završilo za domaće i u 83. minuti kada je odličnom obranom Nemec spriječio goste da izjednače rezultat, a pobjedu Čakovčana „začinio je“ Režić u 90. minuti kada je efektno postigao treći pogodak.