Sport 19.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

CENTROMETAL - KARLOVAC 1:3
(23:25, 13:25, 25:21, 29:31)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja:100. Suci: Muha i Radanović (Osijek).
Centrometal: Palinkaš, Grubišić, David, Vabec, Petran, D. Posavec, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Krečak, Makarov. Trener: Josip Treska
Nakon odličnog izdanja protiv vodećih Varaždinaca domaći su gledatelji očekivali sličan nastup naših i protiv tradicionalno neugodnih Karlovčana. Međutim, izgleda da je martinje negativno djelovalo na naše odbojkaše, koji su subotnji susret odigrali bez ritma. U 1. setu bilo je vidljivo da domaći nisu ni blizu pruženog s Varaždincima. Nedostajalo je borbenosti i homogenosti u sastavu Josipa Treske, pa su gosti držali rezultatsku pozitivu sve do 20:24. Slijedi promjena servisa, blok Palinkaša i odličan servis Krečaka i na semaforu stoji 23:24. Na žalost domaćih gledatelja Krečak slijedeći servis promašuje i gosti dolaze do startnih 1:0. U 2. setu domaći su izgledali kao razbijena vojska. Prijem servisa bio je vrlo loš, nije bilo blokova i kombinatorike na mreži i već je 2:0. Tek u 3. setu Centrometal kreće u svom stilu. Prijem servisa je popravljen, servis je puno bolje funkcionirao, a proradio je i blok, što je u konačnici rezultiralo smanjenjem rezultata. Četvrti set bio je izjednačen do samoga kraja, a domaći u završnici imaju 23:21 i kod 24:23 priliku za poravnanje rezultata. Nakon toga gosti drže utakmicu u svojim rukama, koriste šestu uzastopnu meč loptu i na kraju se zasluženo vesele. Ostaje žal za propuštenim, jer da su domaći bili za samo 20 % jači od prikazanog sasvim sigurno bi se na koncu oni veselili.
Ostali rezultati 6. kola: Varaždin - Šibenik 3:1, Mursa - G. Vežica 3:0, Sisak - Rijeka 0:3, Mladost (KL) – Daruvar odgođeno.
10. G. Vežica 6 0 6 3:18 1
• U 7. kolu odbojkaši Centrometala gostuju u Rijeci. (R. Kolarek)

2. A LIGA CENTAR (M)
Poraz u Čazmi
ČAZMA - TOTOVEC 3:1
(19:25, 25:21, 25:19, 25:23)
Totovec: Kovačić, Krklec, J. Pergar, D. Pergar, Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, Trstenjak, Topličanec, Đurđek
Novi gostujući poraz odbojkaši Totovca doživjeli su u Čazmi u srazu s igrački (u odnosu na prethodnu sezonu) ojačanim domaćinima. Totovec je odlično krenuo u susret i dobio prvi set. Domaći uzvraćaju u naredna dva seta, a u posljednjem, četvrtom, imaju više koncentracije kod ključnih poena i na koncu ipak zasluženo slave.
Ostali rezultati 5. kola: Gorica - Croatia 3:0, Žerek - Varaždin 3:0, Medicinar - 4 Rijeke 3:0, Ogulin - Petrinja 3:0.
10. Petrinja 5 0 5 3:15 1
• U 6. kolu odbojkaši Totovca (VUŠ, 21.11., 17 h) dočekuju varaždinski Žerek.
2. A LIGA CENTAR (Ž)
Gripa odgodila susrete!
Odbojkašice pribislavečkog Kaštela nisu odigrale svoje susrete 7. i 8. prvenstvenog kola (Don Bosco, Azena II) radi neprikladnog termina (Don Bosco) i bolesti odbojkašica iz Velike Gorice. U 9. prvenstvenom kolu (ETŠ, subota, 21.11., 17 h) odbojkašice Kaštela ugošćuju ekipu Gorice.

2. B LIGA CENTAR (M)
Poraz Plavih, Nedelišće bez borbe
TOPLICE - PLAVI 3:1
(16:25, 25:22, 25:22, 25:16)
Plavi: Mavrič, Škvorc, G. Novak, E. Novak, L. Hranilović, M. Hranilović, Premužić
Derbi kola pripao je zasluženo domaćim odbojkašima. Nekompletni Plavi odlično su krenuli u susret i uvjerljivo dobili prvi set. U slijedeća dva domaćini su bili za nijansu bolji, a u posljednjem, četvrtom, gosti su popustili i domaći su došli do vrijednih bodova. U redovima Pekleničana po prvi je puta čitav susret odigrao mladi i perspektivni Luka Hranilović i u potpunosti iskoristio ukazano povjerenje.
NEDELIŠĆE - ZAGREB II 3:0 bb
Odbojkaši Nedelišća do bodova su došli bez borbe, budući da se odbojkaši iz Zagreba nisu u zakazanom terminu pojavili u dvorani Atona u Nedelišću, pa će shodno pravilima biti još kažnjeni oduzimanjem jednog boda.
1. Plavi 6 4 2 14:8 12
2. Nedelišće 6 4 2 13:9 11
3. Toplice 6 3 3 11:12 9
4. Zagreb 5 3 2 9:6 7
5. Daruvar 5 1 4 6:12 3
6. Poljoop. 4 1 3 4:10 1
• U 7. kolu (21./22.11.) Plavi gostuju u Zagrebu, kod Zagreba II, dok Nedelišće odlazi u goste Daruvaru II.