Odbojka 27.03.2018. 23:19. Zadnja izmjena: 27.03.2018. 23:20.

Odbojka

2. LIGA CENTAR ŽENE: Suci oštetili Kaštelanke

U derbiju kola, pa i prvenstva odbojkašice Kaštela iz Pribislavca poražene su u Zagrebu od ekipe Medveščaka s 3:1. Prvi set uvjerljivo je pripao Međimurkama s 25:18. Naredna dva seta su bila neizvjesnija, ali su oba s 25:22 i 25:21 pripala Zagrepčankama. To je slomilo gošće te je četvrti set također lagano pripao domaćinu sa 25:14. Cijelu utakmicu igračice Kaštela bile su vrlo nezadovoljne suđenjem. Već je postala praksa da sudac Dilberović na ovakav način sudi međimurskim ekipama, sasvim sigurno nije bilo slučajno. Sada je Medveščak prvi sa 16 bodova, a Kaštel drugi sa 15 koliko ima i Bjelovar.

Nevjerojatnu utakmicu odigrale su igračice Nedelišće Eltinga i Brckog. Domaće igračice odlično su krenule u utakmicu i dobile prvi set 25:21. U drugom su nastavile isto tako i povele 18:15. No tad slijedi preokret i sa 25:22 gošće izjednačuju. Sličan je bio i treći set u kojem su Nedelišćanke vodile 19:17 pa izgubile 25:23. U četvrtom setu domaće igračice su stale i kod 16:23 izgledalo je da bodovi idu u Brckovljane. Imale su gošće vodstvo 24:20. Tada je odlično odservirala Ana Novak, a u napadu sve prošla Maja Cmrečnjak i sa 26:24 poravnato je na 2:2. Dalo je to elana domaćim igračicama koje su povele u petom setu sa 12:7 i kod 14:10 došle do četiri meč lopte. A onda su igračice Brckog ponovile ono što je uspjelo domaćima set ranije. Spasile su sve meč lopte i sa 17:15 stigle do pobjede. Utakmica Štrigove i Daruvara je odgođena.

Izvor: Jadranko Kirić