Odbojka 01.03.2016. 12:01. Zadnja izmjena: 01.03.2016. 13:06.

Centrometal čvrsto protiv Siska, Totovec nije uspio izboriti set

CENTROMETAL - SISAK 3:0

(25:16, 25:13, 25:21)

Nedelišće - SGC Aton, gledatelja 150, suci: Vurušić, Detelj (oba varaždin)

Centrometal: Čičković 14, Kurteš10, Gotal, Juras, Vuk, Ščerbakov 5, Palinkaš 8, Posavec, Prlić 12, Bogdanović 10, Prprović, Novak (trener Kovačić)

Utakmica koja je odlučivala o trećem mjestu prije doigravanja nije ponudila nikakvu neizvjesnost. Sisak nije više ekipa kakva je bila u prvom dijelu lige, previše ključnih igrača napustilo je tu momčad, stoga je utakmica trajala svega 65 minuta. Centrometal je krenuo u najjačem sastavu. Blokom su potpuno zatvorili napad Siska i ubrzo je 10:4, pa 14:7. Slično je i u drugom setu, sredinom te dionice je 16:6. Centrometal je mnogo bolji u svim segmentima igre i završava s još uvjerljivijih 25:13. Kad su početkom trećeg seta Međimurci poveli sa 6:1 činilo se da je priča završena, no nešto ležerniju igru domaćih koriste igrači Siska i pomalo prestižu tu prednost. Konačno je poravnato kod 16:16. Sisak drži prednost do 20:19, no onda domaći stišću gas, Palinkaš dobro servira, blok i obrana rade svoje i Centrometal dolazi do 24:20. Završava 25:21. Sada Centrometal ima šest bodova više od Siska. U narednom kolu opet se sastaju te momčadi u Sisku. Prilika je to da Centrometal i teoretski osigura treću poziciju.

(22:25, 25:18, 22:25, 19:25)

Nedelišće - dvorana NGC Aton, gledatelja 50, sudac Jadranko Kirić (Črečan)

Centrometal: Kovac, Wrana, Špiranec, Cmrečnjak, Patricija, Brigita i Saša Novak, Lea i Tina Horvat, Baksa, Mlinarić, Vrhar

Kaštel II: Šmitran, Budiša, Magdalenić, Belec, Braniša, Herman, Horvat, Frančić, Kamenić, Bašić, Đuranić, Kosir

U prilično izjednačenom susretu manje su griješile Pribislavčanke i zasluženo došle do pobjede. Povele su gošće 1:0, domaće uzvratile. Početkom trećeg seta Centrometalovke su imale tri razlike, ali nakon što su to propustile više nisu bile na nivou.

Štrigova - Varaždin Volley IV 3:0

(25:11, 25:19, 25:18)

Štrigova - dvorana OŠ, gledatelja 50, sutkinja Lara Novak (Čakovec)

Štrigova: Pufek, Stanković, Srša, Krumpič, Heric, Žibek, Žižek, Horvat, Posedi, Lovrec, Vinković (trener Stanković)

U susretu 13. kola između vodeće Štrigove i posljednjeg Varaždina nije bilo neke neizvjesnosti. Priliku da zaigraju dobile su sve igračice s popisa pa se na trenutke osjećala neuigranost domaćeg sastava, a osjetio se i izostanak standarne Krklec. Nova tri boda i nastavljen pobjednički niz Štrigovčanki.

(25:18, 23:25, 12:25, 20:25)

Nedelišće - dvorana NGC Aton, gledatelja 50, sudac Vjeran Kirić (Črečan)

Centrometal II: Juras, Stanković, Kregar Luka i Mihael, Novak Ivan i Hrvoje, David

Odlično su mladići Centrometala krenuli u utakmicu protiv lidera prvenstva. Nakon lagano osvojenog prvog seta, u drugom su posustali tek u završnici. Nakon toga su pali u igri.

CENTROMETAL II - VARAŽDIN VOLLEY II 3:1

(25:17, 25.17, 17:25, 25:16)

Nedelišće - dvorana NGC Aton, gledatelja 10, sudac Kopačević (Črečan)

Centrometal II: Juras, Stanković, Vuk, David, Marciuš, Novak

U susretu dva mlada sastava prvoligaških klubova bolji su bili Međimurci. Nakon što su uvjerljivo osvojili prva dva seta, dopustili su gostima preko Drave da isto tako lagano smanje na 2:1. Sa 25:16 Centrometalovci su osvojili nova tri boda koja ih opet dovode na drugo mjesto na tablici.

POLJANEC - CENTROMETAL VETERANI 3:1

(22:25, 25:14, 25:17, 25:23)

Ludbreg - dvorana GSD Ludbreg, gledatelja 30, sudac Stanojević (Varaždin)

Veterani: Josip i Tihomir Treska, Horvat, Krklec, Rešetar, Neven i Zdenko Kirić

Pomalo neočekivano su črečanski veterani poraženi u Ludbregu. Nakon osvojenog prvog seta potpuno su stali, te naredna dva lagano prepustili domaćinu. Četvrti set bio je izjednačen, na kraju je pripao domaćinu. Ovim porazom veterani su prvi dio završili na trećem mjestu.

TOTOVEC - ŽEREK 0:3

(20:25, 24:26, 23:25)

Čakovec - dvorana ETŠ, gledatelja 20, sudac Kozjak (Šenkovec)

Totovec: Đurđek, Trstenjak, Krizman, Josip i Stjepan Kozar, Pergar, Železnjak

Susret u kojem su odbojkaši Totovca lovili jedan set protiv vodeće momčadi lige kojim bi osigurali plasman u doigravanje. Bili su jako blizu, posebno u drugom i trećem setu koje su izgubili na dva razlike, no nisu uspjeli. Sada im ostaje čekati kako će odigrati Plavi iz Peklenice kod Varaždina II. Pekleničane u doigravanje vodi samo pobjeda od 3:0.

7. Varaždin Volleyball (-1) 11 1 10 8:31 2

Opširnije izvještaje s utakmica pogledajte u tiskanom izdanju "Međimurja" od 29. veljače.