Odbojka 26.01.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

CENTROMETAL ISPUSTIO DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

MLADOST(KL)-CENTROMETAL 3:0(25:21, 25:21, 25:12)

Kaštel stari. Dvorana KD Kaštela. Gledatelja: 250

Suci: Rajković i Niessner(Rijeka)

Centrometal: Gotal, Čičković, Kurteš, Posavec, Palinkaš, Demirović, Petran, Vuk, Juras, Stanković. trener: Jadranko Kirić

Vodeći sastav lige bio je previsoka prepreka za črečanske odbojkaše, koji su se nadali da bi kod Kaštelana mogli barem do boda. Međutim, lider prvenstva bio je minule srijede znatno bolji sastav i sve riješio u 3 seta i 80 minuta igre. Borili su se Centrometalovci u prva 2 seta, stalno puhali za vrat domaćinu , ali su Kaštelani bili vrlo koncentrirani i dobili oba seta. U trećem su naši posustali, Mladostaši se potpuno razmahali, te je pitanje pobjednika seta i susreta ubrzo bilo riješeno.

CENTROMETAL-SISAK 0:3(22:25, 32:34, 19:25)

Nedelišće. Dvorana Aton. Gledatelja: 150

Suci: Bingula i Perić(Zagreb)

Centrometal: Posavec, Palinkaš, Kurteš, Gotal, Čičković, Demirović, Petran, Vuk, Juras, Puđa, Stanković, Kopačević. Trener: Jadranko Kirić

Pred velikim brojem gledatelja(bilo je i puno gostujućih) odbojkaši Centrometala doživjeli su domaći poraz u srazu s boljim sisačkim odbojkašima i ovim porazom ispustili i posljednju šansu za plasman među prve 4 ekipe uoči doigravanja za državnog prvaka. Siščani su krenuli odlučnije u ovaj susret i sredinom seta stigli do 6 razlike(16:10). Centrometalovci su na servis kapetana Posavca i učinkovitih na mreži Čičkovića i Kurteša stigli prvo do poravnanja, a potom i do prednosti(22:21) uz veliku podršku iz gledateljstva. I, kada su gledatelji očekivali da će domaći stići do seta slijedi veliki preokret. Siščani vraćaju servis i s dvije kontre stižu do set lopte, a točku na „i“ stavljaju blokom svog najboljeg igrača Tepavca na Demiroviću. U drugom setu obostrano kvalitetna odbojka. U domaćim redovima sjajno su igrali Čičković, Kurteš i kapetan Tomica Posavec, a kod gostiju Tepavac i Sofilić. U završnici seta domaći imaju 23:21-sjajnim blokom Antonia Čičkovića, ali gosti s 2 poena stižu do poravnanja(23:23). Slijede dvije set lopte za domaće(Posavec), a potom čak 6 set lopti imaju gosti. Domaći sve spašavaju i pri 32:31 dolaze do svoje treće. Gosti se izvlače i potom još 2 puta uzastopno poentiraju, za na koncu spretnih i sretnih 34:32. Na semaforu stoji 0:2. Da li su domaći sposobni za preokret? Nesretan gubitak startna 2 seta loše se je odrazio na odbojkaše Centrometala. Gosti su krenuli silovito. Ubrzo je bilo 8:14, pa odmah potom i 11:18. Slijedi nalet domaćih odbojkaša, koji velikom serijom stižu na minus 2(19:21), ali ne i do konačnog preokreta, jer gosti serijom od 4:0 stižu i do ključnog seta i pobjede, kojoj su se silno radovali i potpuno zaslužili. U domaćim redovima najbolji Antonio Čičković, a odlično su ga pratili Kurteš i Posavec. U redovima pobjednika bilo je više raspoloženih igrača, a igrom su odskakali Tepavac i Sofilić. Ovom pobjedom Siščani su skočili na visoko 2. mjesto na ljestvici, dok će odbojkaši Centrometala vjerojatno u borbu za poredak od 5.-8. mjesta uoči doigravanja, jer u ligu 4 vode ih tek dvije pobjede(Mladost, Karlovac) uz 2 poraza osječke Murse.

Ostali rezultati 12. kola: Mursa-Karlovac 3:0, Rijeka-Rovinj 1:3, Mladost(ZG)-Mladost(KL) 2:3.

1. Mladost(KL)                  12           11           1             34:10     31

2. Sisak                                12             8           4             28:15     24

3. Mladost(ZG)                 12             7           5             29:21     24

4. Mursa                             12             8           4             27:18     23

5. CENTROMETAL            12             6           6             23:22     19

6. Rovinj                              12             4           8             16:28     13

7. Karlovac                         12             2           10           11:32       5

8. Rijeka                              12             2           10           10:32       5

U 13. kolu odbojkaši Centrometala gostuju u Zagrebu, kod domaće Mladosti.

2 A LIGA-CENTAR(M)

NEDELIŠĆE ISPUSTILO POBJEDU

MLADOST(ZG)-NEDELIŠĆE 3:2(25:22, 11:25, 25:22, 16:25, 15:10)

Nedelišće: Nedelišće: M. David, V. David, Kovačić, H. Novak, I. Novak, K. Novak, Košir, Kocijan

U vrlo zanimljivom i krajnje neizvjesnom susretu bolje su se snašli domaći odbojkaši i u ruletu 5. seta zasluženo stigli do pobjede. Domaći su dobili prvi i treći set, Nedelišćanci bolji u drugom, te četvrtom, a u setu odluke prisebniji su bili Mladostaši i na kraju zasluženo slavili. Ipak, vrijedan bod odbojkaša Nedelišća, kojim su zadržali visoko mjesto na ligaškoj ljestvici.

Ostali rezultati 10. kola: Sisak II- Quirin 0:3, Trnje-Daruvar 3:0, Čazma-Petrinja 3:1, Nepomuk- Medicinar-igraju u srijedu.

1. Čazma                             10           9             1             27:7       27

2. Quirin                              9             7             2             23:6       21

3. Medicinar                      8             7             1             21:6       20

4. NEDELIŠĆE                   10           5             5             19:19     15

5. Petrinja                          10           5             4             19:22     14

6. Nepomuk                        7           4             3             15:10     13

7. Daruvar                            9           4             5             13:17     12

8. Mladost II                      10           3             7             15:23     10

9. Trnje                                10           2             8               8:24       6

10. Sisak II                            9           0             9               1:27       0

U 11. kolu(nedjelja, 1. 2. 17 h) Nedelišće ugošćuje sastav Nepomuka iz Stupnika.

2 A LIGA-CENTAR(Ž)

BJELOVAR-ČAKOVEC 3:0(25:13, 25:19, 25:22)

Čakovec:  Stanković, Petak, Kocijan, A. Novak, S. Novak, Bulović, Pintarić. Trener: Ivan Vabec

Unatoč maksimalnom porazu odbojkašice Čakovca pružile su dobru igru u Bjelovaru. Prvi set domaće su dobile uvjerljivo, Čakovčanke su vrlo dobro parirale u drugom, a najbolju igru pružile u trećem u kojem su nakon serije odličnih servisa svoje najbolje igračice-Ane Stanković imale 8 razlike (10:18). Domaće su tu prednost sustigle(22:22), a nakon toga dobile „poklon loptu“ od domaćih sutkinja što je u konačnici znatno utjecalo na dobitak toga seta.

BRCKO-KAŠTEL 0:3(13:25, 23:25, 16:25)

Kaštel: Obadić, Vnuk, Breban, M. Ivačić, D. Ivačić, Šestan, Sabol, Horvat, Frančić, L. Kamenić, M. Kamenić, Bašić. Trener: Marko Obadić

Odličnom igrom svih igračica odbojkašice iz Pribislavca stigle su do važne pobjede, kojom su se vratile u igru za osvajanje drugog  ili trećeg mjesta, koja vode u doigravanje za prvaka lige. Krenule su Kaštelanke odlučno u susret i startni set ekspresno dobile. Nešto teže bilo je u drugom setu, a u trećem su odbojkašice iz Pribislavca ponovno bile u svom ritmu i stigle do zlata vrijednih bodova.

Ostali rezultati 11. kola: Daruvar-Vrbovec 0:3, Varaždin II-Don Bosco 1:3

1. Don Bosco                     11           10           1             32:7       31

2. Vrbovec                         11           9             2             29:13     25

3. Varaždin II                     11           8             3             27:14     23

4. KAŠTEL                          11           6             5             23:15     20

5. Bjelovar                          11           4             7             18:23     14

6. Brdsko                            11           4             7             15:26     12

7. Daruvar                          11           2             9             10:29       5

8. ČAKOVEC                     11           1             10             5:32       2

U 12. kolu obje naše ekipe su domaćini. Kaštelanke na svom parketu(OŠ Belica, subota, 31. 1. 18 h) u vrlo važnom susretu dočekuju Varaždin II, a Čakovčanke (ETŠ, nedjelja, 1. 2. 15 i 30 h) sastav Daruvara, gdje bi mogle doći do druge prvenstvene pobjede.