Odbojka 19.12.2018. 11:33. Zadnja izmjena: 19.12.2018. 11:34.

Centrometal osvojio set kod Mladosti

HAOK Mladost Zagreb– OKM Centrometal 3:1

Dvorana Dom odbojke u Zagrebu, gledatelja 100. Suci: Brozić, Brlas (oba Rijeka).

Centrometal: Marciuš, Vincek 17, Ivančić 4, Jengić, Juras 9, Vuk 1, Novak 1, Zelenika 7, Čičković 4, Marko David 1 (trener Siniša Novak)

Odbojkaši zagrebačke Mladosti pobjedom u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske izborili su plasman u finale. Prvu utakmicu u Nedelišću dobili su 3:0. No u domaćoj utakmici protiv Centrometala izgubili su prvi set ove sezone računajući utakmice prvenstva i kupa Hrvatske.

Centrometal je dobro počeo utakmicu i držao priključak do 5:4. No potom je Mladost otišla na devet poena prednosti, kojom je i završen. Drugi set Međimurci kreću odlično i vode 4:0. Mladost je brzo došla na poen zaostatka. No, nakon toga Centrometal igra i dalje odlično i drži prednost od 2 do 3 poena, sve do 22:19. Tada šest uzastopnih poena i 24:22 za Mladost. Nije Centrometal posustao, tada su odigrali hrabro. Obranili su se i na kraju osvojili set. U trećem setu Centrometal je nastavio igrati dobro i vodio 7:6. No, Mladost je kasnije ipak dokazala svoju kvalitetu i lagano uzela taj set sa 25:15. Četvrti set Međimurci više nisu mogli parirati i on je završio 25:9. Realno Mladost je trenutno daleko najbolja hrvatska momčad i osvojen set u njihovoj dvorani svakako je dobar za Centrometal, a sam ulazak u polufinale Kupa Hrvatske veliki je uspjeh črečanskog kluba.