Odbojka 22.02.2019. 08:25. Zadnja izmjena: 22.02.2019. 08:44.

OK SPLIT 2

OKM CENTROMETAL 3

Split - dvorana OŠ Ravne njive u Splitu, gledatelja 100. Suci: Juravić, Hrabrov (oba Zadar)

Centrometal: Pribanić, Marciuš, Vincek, Ivančić, Juras, David, Vuk, Lesinger, Palinkaš, Zelenika, Novak (trener Siniša Novak)

Nakon što su prošlog vikenda izbili na vodeću poziciju skupine od petog do osmog mjesta prvenstva Hrvatske, odbojkaši Centrometala su u subotu gostovali kod direktnog protivnika u borbi za to peto mjesto. Odlično su igrači Centrometala ušli u utakkmicu i poveli 18:14. Međutim ,nakon toga dolazi do preokreta igrača Splita koji su dobili sedam uzastopnih poena i na kraju s 25:23 došli do prvog seta. Kad su domaći u drugom setu poveli 16:11 činilo se da bi utakmica brzo mogla završiti. No, tada se Centrometalovci bude, pokazuju karakter, poboljšan je servis i blok te kreće preokret. Centrometal je poveo 22:20 i to zadržao do kraja za 25:22. U trećem setu Međimurci su potpuno dominirali od početka do kraja, za konačnih 25:20.

U četvrtom setu opet je Centrometal bolje krenuo i poveo 6:3. No, Split je brzo okrenuo. Još je bilo neizvjesno kod 15:13, ali tada Dalmatinci kreću silovito i set završava 25:15. U petom setu igra se poen za poen do 8:4. Tada igrači Centrometala povećavaju na tri razlike i tako dolaze do meč lopte kod 14:11. Iskoristili su tek treću, prošao je Vincek i donio važnu pobjedu. Sada na tablici Centrometal ima 21 bod, Split 19, a u subotu (23.2.) opet igraju međusobno, ovaj puta u Nedelišću. Utakmica u dvorani NGC Aton počinje u 19 sati i šansa je ovo da se pobjedom osigura konačno peto mjesto.