Odbojka 02.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

MLADOST(ZG)-CENTROMETAL 3:1(25:22, 21:25, 25:16, 25:14)

Zagreb. Dom odbojke. Gledatelja: 100

Suci: Pavičić i Jurković(Sisak)

Centrometal: Palinkaš, Čičković, Demirović, Stanković, Kurteš, Posavec, Kopačević, Marciuš, Petran, Juras, Gotal, Puđa. Trener: Jadranko Kirić

Gostujućim porazom kod zagrebačke Mladosti odbojkaši iz Črečana izgubili su i teoretske izglede za plasman među 4 najbolja sastava, koja će dvostrukim bod sustavom(međusobni bodovi se prenose) razigravati za poredak od 1. – 4. mjesta uoči doigravanja za državnog prvaka, te će u nastavku u borbu za poredak od 5.-8. mjesta sa Rovinjom, Karlovcem i Rijekom. Centrometal je dobro krenuo u zagrebačkom odbojkaškom hramu i startni set izgubio, nakon velike borbe, s tijesnih 25:22. U drugom su odbojkaši iz Črečana odigrali sjajno, imali u završnici uvjerljivih 23:16 i set elegantno dobili s konačnih 25:21. Start trećeg bio je u znaku gostiju(8:9), ali su domaći sredinom seta pobjegli na 15:11. Ulaskom Puđe Centrometal se približava na 2 razlike(18:16), ali potom Mladostaši serijom od 7 uzastopnih poena lako dobijaju set. U četvrtom Centrometal popušta, domaći su se potpuno razigrali i sredinom seta pobjegli na nedostižnu prednost. Trener Kirić vadi iz igre gotovo čitavu postavu i u završnici seta ubacuje u vatru svoje mlade i perspektivne odbojkaše, a svoju šansu Stanković, Juras, Kopačević i Marciuš odlično koriste za stjecanje novog prvoligaškog iskustva. Inače, set su domaći uvjerljivo dobili i stigli do zaslužene pobjede  s konačnih 3:1.

Ostali rezultati 13. kola: Karlovac-Sisak 0:3, Rovinj-Mursa 2.3, Mladost(KL)-Rijeka 2:3.

1. Mladost(KL)                  13           11           2             36:13     32

2. Sisak                             13             9           4             31:15     27

3. Mladost(ZG)                   13            8           5             32:22     27

4. Mursa                             13             9           4             30:20     25

5. CENTROMETAL            13             6           7             24:25     19

6. Rovinj                              13             3           10           18:31     14

7. Rijeka                              13             3           10           14:44       7

8. Karlovac                         13             2           11           10:35       5

U posljednjem, 14. kolu, odbojkaši Centrometala(Aton, subota, 7. veljače, 18 h) ugošćuju Karlovac. Iznimno važan susret, jer pobjedom domaći osiguravaju 5. poziciju uoči nastavka natjecanja.

ODBOJKAŠKI MEVZA CUP OD 13.-15. VELJAČE U NEDELIŠĆU

Odbojkaški klub Centrometal  iz Črečana dobio je organizaciju izlučnog turnira za nastup na završnici Final foura „Mevza cupa“, a kojeg je domaćin austrijski prvoligaš Posojilnica. Na turniru u Črečanu sudjeluju:  VT Spartak(Slovačka), Pamvita Pomgrad(Slovenija) i Mladost(Kaštel Lukšić). U nedelišćanskoj dvorani Aton(od 13.-15. veljače) ovi će sastavi igrati međusobno, a najuspješniji će izboriti vizu za samu završnicu, gdje će nastupiti slovenski prvak Ach Volley, austrijski Tirol Insbruk, te domaća Posojilnica. Od petka do nedjelje ljubitelji odbojke zasigurno će doći na svoje, jer biti će to zasigurno najkvalitetniji odbojkaški događaj u Nedelišću.

2 A CENTAR(Ž) - KAŠTELANKE SLOMILE VARAŽDIN II

KAŠTEL-VARAŽDIN II 3:0(27:25, 25:15, 25:13)

Kaštel: Šestan, Obadić, M. Ivačić, D. Ivačić, Vnuk, Varga, Sabol, Breban, Frančić, Knezić, Magdalenić. Trener: Marko Obadić

U utakmici velike važnosti za oba sastava, čiji je rezultat direktno odlučivao o 3. mjestu koje vodi u doigravanje za prvaka, domaće su odbojkašice odigrale najbolje i maksimalnom pobjedom(2 kola prije kraja osnovnog dijela natjecanja) nad Varaždinom II preskočile gošće na ligaškoj ljestvici. Prvi set ponudio je neizvjesnost do samoga kraja, ali su domaće kod ključnih poena pokazale više čvrstine i isti dobile. U naredna 2 seta domaće su se potpuno razmahale i gošćama nije bilo spasa. Oba seta osvojena su na uvjerljiv način i važni bodovi ostaju kod Kaštelanki. U domaćim redovima odličan nastup svih odbojkašica, a posebno libera Dine Sabol.

ČAKOVEC-DARUVAR-odgođeno na zahtjev gostujućih odbojkašica.

Ostali rezultati 12. kola: Don Bosco-Bjelovar 3:1, Vrbovec-Brcko 3:0.

1. Don Bosco                     12           11           1             35:8       34

2. Vrbovec                         12           10           2             32:13     28

3. KAŠTEL                        12             7           5             26:15     23

4. Varaždin II                     12             8           4             27:17     23

5. Bjelovar                          12             4           8             19:26     14

6. Brcko                             12             4           8             15:29     12

7. Daruvar                          11             2           9             10:29       5

8. ČAKOVEC                       11             1           10             5:32       2

U 13. kolu Čakovčanke ugošćuju Vrbovec, a Kaštelanke odlaze u goste Bjelovaru.

2 A LIGA-CENTAR(M)

NEDELIŠĆE LAKO S NEPOMUKOM

NEDELIŠĆE-NEPOMUK 3:0(25:18, 25:17, 25:22)

Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, M. David, V. David, Stanković, Juras, Košir Marciuš, Hranilović. Trener: Aleksandar Kovačić

Za svega 60 minuta čiste igre odbojkaši Nedelišća razmontirali su iskusan sastav iz Stupnika i maksimalnom domaćom pobjedom zadržali 4. mjesto na ljestvici. Iskusni gosti vjerovali su u pobjedu, ali domaći su u nedjelju bili na visokom nivou. Stupničani su se odupirali u startnom setu do 12:9, a potom su domaći potpuno zagospodarili parketom i elegantno set i dobili. U drugom domaćin još bolji, tehničar Karlo Novak sjajno je koristio svoje srednje napadače(Stanković, I. Novak), a s vanjskih pozicija „bušili su“ Marko David i Antonio Juras. Dodamo li tome i odličan blok domaćina gosti su i tom setu bili bez izgleda. Na semaforu je već 2:0. Vodili su domaći i u trećem setu, ali su u završnici dozvolili gostima priključak(22:21). Slijede 2 uzastopna poena domaćih, a točku na „i“ stavlja blokom Antonio Stanković. Odličan nastup svih domaćih odbojkaša i sjajna najava za nastavak prvenstva.

Ostali rezultati 11. kola: Čazma-Sisak II 3:0, Petrinja-Mladost II 3:0, Medicinar-Trnje 3:1, Daruvar-Quirin 3:2.

U 12. kolu Nedelišće gostuje u Zagrebu, kod domaćeg Trnja.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER(Ž)

VAŽNA POBJEDA ŠTRIGOVE

ŠTRIGOVA-LUDBREG I  3:1(17:25, 25:22, 25:22, 25:23)

Štrigova: Pufek, Posedi, Heric, Krklec, Vinković, Horvat, Škvorc, Fic, Krumpić. Trener: Jurica Novak

Teško, ali potpuno zasluženo Štrigovčanke su došle do domaćih bodova protiv iskusnih Ludbrežanki i zadržale bodovni priključak za vodećim Ivancem. Gošće su iznenadile domaće u prvom setu, ali su se domaće uozbiljile u naredna 3 i na koncu ipak zasluženo slavile. U domaćim redovima sve na visini zadatka, a sjajnu rolu u obrani odigrala je Paula Pufek.

IVANEC-CENTROMETAL 3:0(25:15, 25:16, 25:20)

Centrometal: S. Novak, V. Novak, Baksa, Horvat, Vrhar, Cmrečnjak, Špiranec. Trener: Hrvoje Novak

Vodeći sastav lige očekivano je došao do pobjede nad mladim odbojkašicama iz Nedelišća i zadržao čelnu poziciju na ligaškoj ljestvici. Startna 2 seta lako su dobile Ivančanke, a gošće su najbolji otpor pružile u trećem. u redovima Centrometala istakla se Maja Cmrečnjak.

VINICA-ČAKOVEC II 3:0(25:21, 25:17, 25:14)

Čakovec II: Podvezanec, Bulović, Dragaš, Murk, Leskovar, Kekez, Ljubić, Mikulan. Trener: Rajko Kolarek

Unatoč vrlo dobrom nastupu mlade Čakovčanke poražene su u Vinici maksimalnim rezultatom, mada je prema viđenome moglo biti sasvim drugačije. Krenule su Čakovčanke odlično i imale u startnom setu i igru i rezultat(11:18, 18:21), ali su u konačnici zbog neiskustva isti ispustile. Dobro su igrale i u narednom, gdje su tek u finišu pale, a nešto slabije u trećem. Unatoč porazu ohrabruje napredak u igri mladih Čakovčanki, čiji je prosjek 15 godina.

VARAŽDIN III-KAŠTEL II 3:0(25:14, 25:13, 25:15)

Kaštel II: Horvat, L. Kamenić, M. Kamenić, M. Varga, Frančić, Magdalenić, Bašić, Hajdarović, Bratković, Jerković, Budiša, Ladika. Trener: Marko Obadić

Poraz mladih Kaštelanki  na gostovanju u Varaždinu.  Varaždinke su bile bolje, čvršće i razigranije u sva 3 seta, što im je u konačnici donijelo nove bodove.

Preostali rezultat 10. kola: Ludbreg II-Varaždin IV 2:3

1. Ivanec                           9             8             1             25:3       24

2. Štrigova                          9             8             1             26:9       23

3. Varaždin III                    9             6             3             22:11     20

4. Ludbreg I                       9             6             3             19:13     17

5. Kaštel II                        9             5             4             16:16     14

6. Vinica                            9             2             7             12:21       7

7. Čakovec II                    9             2             7              9:22       7

8. Centrometal                  9             2             7               7:23       5

9. Varaždin IV                   8             1             7               5:22       2

Napomena: Cestica je odustala od natjecanja, pa se njeni rezultati brišu. Umjesto Cestice u ligi se van konkurencije natječe Ludbreg II, ali se rezultati njihovih utakmica ne vode u tablici.

Parovi 11. kola(7. / 8. 2. ): Ludbreg I-Ludbreg II, Štrigova-Vinica, Varaždin IV-Varaždin III, Kaštel II-Ivanec, Centrometal-Čakovec II.

TOTOVEC U NOVIM DRESOVIMA

Caffe bar „Sani“ iz Totovca donirao je garnituru prekrasnih dresova u kojima su u subotu svoj prvenstveni susret odigrale dvije ekipe Totovca(fotografija). U susretu između Totovca I i Totovca II bilo je puno lijepih poteza s obje strane parketa, a na kraju su, prema viđenom previsokim rezultatom od 3:0(29:27, 25:23, 25:23) slavili odbojkaši Totovca II, za koje su nastupili: Mikac, Kregar, S. Kozar, Kovačić Marković i Trstenjak. Totovec I igrao je u sastavu: Horvat, B. J. i D. Pergar, Krizman, Đurđek i D. Novak.