Odbojka 19.01.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

O D B O J K A: CENTROMETALU KUP MEĐIMURJA!

U odličnoj organizaciji odbojkaškog kluba Plavi iz Peklenice i pred velikim brojem gledatelja u dvorani Osnovne škole u Murskom Središću održana je završnica ovogodišnjeg kupa Međimurje za odbojkaše. Na završnicu kupa plasirali su se prvoligaš Centrometal iz Črečana, drugoligaš Nedelišće , te trećeligaši-Plavi iz Peklenice, te Centrometal II(fotografija). Prvi su na parket središćanske dvorane izašli odbojkaši Nedelišća i Centrometala II, koji su igrali susret za 3. mjesto. Iako se je očekivao neizvjestan susret, jer u ekipi Centrometala II igra niz iskusnih i odličnih odbojkaša, bila je to jednosmjerna ulica. Odbojkaši Nedelišća potpuno su igrom zasjenili svoje starije kolege i čitav posao riješili u 3 seta i 65 minuta igre, za konačnih 3:0(25:11, 25:19, 25:21). U redovima pobjednika odličan nastup svih odbojkaša, a posebno libera Domagoja Košira i Ivana Novaka, dok je kod Centrometala II jedini na visini zadatka bio Siniša Novak. U finalnom susretu igrali su prvoligaš Centrometal i po prvi puta u povijesti kluba Plavi iz Peklenice. Iako se je pobjednik ovog susreta znao unaprijed, jer je Centrometal unatrag 10 godina neprikosnoven u međimurskoj odbojci, domaćin je pružio svoj maksimum i pred velikim brojem svojih bučnih navijača pružio i više nego dobar otpor prvoligašu. U prva 2 seta odbojkaši Centrometala bili su uvjerljivi, mada je domaćin u nekim dijelovima te dionice bio vrlo solidan. U trećem su domaći odigrali na gornjoj granici svojih mogućnosti, što je rezultiralo stalnim pritiskom na rezultat. Imali su domaćini u nekoliko navrata i prednost(14:13, 16:15). U završnici seta Centrometal preko Posavca i Kurteša bježi na 24:21, ali domaći prolazom na mreži Gorana Novaka i odličnim servisom Istoka Drljića stižu na 24:23, uz delirij u gledalištu. Ipak, posljednji poen osvajaju prvoligaši i na koncu slave s 3:0(25:13, 25:9, 25:23) i zasluženo stižu do novog naslova pobjednika međimurskog odbojkaškog kupa.  Kod  Centrometala najbolji Tomica Posavec, kod Pekleničana Marko Hranilović. Tako će po prvi puta u povijesti (uz neprikosnovene Centrometalovce) i peklenički Plavi (kao finalisti) igrati u daljnjem natjecanju hrvatskog odbojkaškog kupa. Za pobjednike kupa, odbojkaše Centrometala nastupili su: Gotal, Čičković, Palinkaš, Kurteš, Demirović, Posavec, Puđa,Kopačević, Juras i Stanković, a ekipu je vodio Jadranko Kirić. Drugoplasirani Plavi(pod vodstvom Damira Bilasa) igrali su u sastavu: J. Novak, G. Novak, M. Hranilović, Premužić, S. Stanković, Jančikić, Drljić, Krumpič, Varga, Turk, Trstenjak, Radiković, za trećeplasirano Nedelišće (trener Aco Kovačić) nastupili su: Hrvoje, Karlo I Ivan Novak, Marko I Vedran David, Košir, Vuk i Marciuš, dok je četvrtoplasirani Centrometal II igrao u sastavu: Rešetar, Krklec, S. Novak, Treska, Preložnjak, Ozmec, Juras i Z. Kirić. Obje utakmice finalnog turnira odlično su odsudili Darko Novak, Orlando Kozjak i Pejo Kopačević, uz asistenciju Anamarije Vinković(fotografija), a pehare najboljima dodijelio je predsjednik međimurskog odbojkaškog saveza-Dragutin Novak(fotografije). Čestitke svim sudionicima završnice na lijepoj odbojci, a posebno gledateljima, koji su ovoj manifestaciji dali poseban štih. Bravo Pekleničani!

II LIGA-CENTAR(M)

NEDELIŠĆE DEKLASIRALO PETRINJU

NEDELIŠĆE-PETRINJA 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

Nedelišće: H. Novak, I. Novak, K. Novak, Juras, Kovačić

Stanković, Košir, Marciuš, V. David

Odbojkaši Nedelišća u subotu su odigrali zaostali susret 9. kola s iskusnim sastavom iz Petrinje. Petrinjci su se u dvorani Atona proveli kao bosi po trnju, jer domaći su odigrali susret gotovo savršeno. Sve je bilo riješeno za tek 57 minute čiste igre i domaći su pobjedom preskočili Petrinjce na ligaškoj ljestvici, te najavili visoke ambicije u nastavku prvenstva. U ujednačenom domaćem sastavu odličan Domagoj Košir.

Ove subote(24. 1. ), utakmicama 10. kola, slijedi nastavak prvenstva, a odbojkaši Nedelišća gostuju u Zagrebu kod Mladosti II.

KREĆU I PRVOLIGAŠI, TE DRUGOLIGAŠICE

Ovog vikenda s nastavkom prvenstva kreću prvoligaš Centrometal, te drugoligaši Kaštel iz Pribislavca, te Čakovec. Prvoligaš iz Črečana prvo će u srijedu(21. 1.) odraditi zaostali susret 11. kola u Kaštel Lukšiću, s vodećom Mladosti, a već u subotu(Aton, 24. 1. 18 h) i redovni susret 12. kola s jednim od konkurenata za plasman među najbolja 4 sastava(uoči doigravanja) Siskom. Odbojkašice Kaštela u 12. kolu drugoligašica gostuju u Brckovljanima, kod domaćeg Brcka, dok odbojkašice Čakovca putuju u Bjelovar istoimenom domaćem sastavu.