Odbojka 02.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

CENTROMETAL-ROVINJ 3:1(25:21, 25:23, 12:25, 30:28)

Nedelišće. Dvorana Aton. Gledatelja: 100

Suci: Vurušić i Detelj(Varaždin)

Centrometal: Palinkaš, A. Čičković, Puđa, Gotal, Juras, Vuk, Marciuš, Kopačević, Posavec, Kurteš, Stanković, Demirović. Trener: Jadranko Kirić

Odbojkaši Centrometala stigli su i do treće uzastopne pobjede u skupini za poredak od 5.-8. mjesta u ovogodišnjem prvenstvu. Krenuli su gosti sa 7:10, ali su domaćini preko Demirovića u napadu i Kurteša na servisu brzo preokrenuli rezultat(12:11). Od toga trenutka Centrometalovci imaju stalnu prednost od 1-2 razlike, a nakon Čičkovićevog bloka i prolaza na mreži Demirovića već je plus 4(22:18). Prednost na 24:19 diže Gotal-lucidnim kuhanjem na mreži, a točku na „i“ stavlja raspoloženi Demirović. U drugom ravnopravno do 14:13, a potom domaćini preko Kurteša, Demirovića i kapetana Posavca bježe na velikih 22:18. Rovinjani i dalje grizu i pri 24:23 stižu gotovo do poravnanja. Ipak, iskusni Palinkaš u pravom je trenutku „zaključao mrežu“ i sjajnim blokom smirio goste, te svom sastavu donio i drugi set. Gledatelji su u tim trenucima očekivali da će gosti lako pasti, ali domaći su u trećem odigrali debelo ispod svojih mogućnosti. Sastav iz Rovinja bio je dominantan u napadu, a naročito bloku(osvojili čak 8 blok poena) što je rezultiralo glatkim dobitkom seta. Uozbiljili su se domaćini u četvrtom, što im je sredinom seta donijelo 4 razlike(13:9) nakon odličnog Palinkaševog servisa. Uporni gosti poravnali su na 17:17, a do prve meč lopte stigli su Centrometalovci. Gosti poravnavaju, a nakon niza obostranih prilika za dobitak seta domaćini su pokazali više mirnoće što im je u konačnici zasluženo donijelo set, 3 domaća boda i potvrdu čelne pozicije na ljestvici.

Preostali rezultat 9. kola: Karlovac-Rijeka 0:3.

1. CENTROMETAL            9             7             2             25:11     22

2. Rovinj                              9             5             4             18:16     16

3. Rijeka                              9             4             5             15:17     11

4. Karlovac                         9             2             7               9:23       5

U 10. kolu Centrometal gostuje u Rovinju.

2 A LIGA-CENTAR(M)

NEDELIŠĆE NADVISILO MEDICINAR

NEDELIŠĆE-MEDICINAR 3:1(24:26, 25:16, 25:21, 25:21)

Nedelišće: K. Novak, I. Novak, Stanković, M. David, Juras, Hranilović, Košir, Kovačić

U najkvalitetnijoj utakmici nastavka prvenstva odbojkaši Nedelišća odličnom su igrom nadigrali drugoplasirani Medicinar i uzvratili Zagrepčanima za jesenski poraz. Medicinari su bolje krenuli u susret i u startnom setu imali stalnu rezultatsku prednost od 2-4 razlike. Stisnuli su domaćini u završnici, stigli do poravnanja(24:24), ali gosti potom 2 puta uzastopno poentiraju i osvajaju set. Do sredine 2. seta izjednačeno, a potom slijedi nalet domaćih odbojkaša i set je lagano osvojen. U trećem obostrano odlična odbojka i do 17:17 rezultat je u egalu. Slijedi nova domaća serija. Dva puta Marko David, te Kovačić i Stanković donose ključne poene za zasluženi dobitak seta. U četvrtom kreću Zagrepčani s 4 razlike(6:10), ali su razigrani domaćini tu prednost prvo sustigli(12:12), a potom na servis Karla Novaka i realizacijama na mreži Ivana Novaka i Ace Kovačića otišli na plus 4(17:13). U završnici seta ubojiti su David, Juras i Stanković pa set i bodovi zasluženo ostaju u Nedelišću. Valja naglasiti da su domaćini tijekom čitavog susreta imali bučnu podršku svojih gledatelja, te da su u sastavu Medicinara igrala i dvojica Međimuraca-Kole Mihajlov i Dino Oreški.

Ostali rezultati 14. kola: Mladost II-Trnje 3:1, Čazma-Quirin 3:1, Petrinja-Daruvar 0:3, Nepomuk-Sisak II-odgođeno.

1. Čazma                             14           13           1             39:8       39

2. Medicinar                      14           11           3             35:18     30

3. NEDELIŠĆE                     15             9           6             32:24     27

4. Nepomuk                      12             8           4             27:14     25

5. Daruvar                          14             8           6             27:24     24

6. Quirin                              14             7           7             29:22     23

7. Petrinja                          15             8           7             28:31     22

8. Mladost II                      15             5           10           21:33     16

9. Trnje                                15             2           13           12:39       6

10. Sisak II                          14             0           14             5:42       1

U 16. kolu Nedelišće putuje u goste sastavu Siska.

2 A – CENTAR(Ž)

PORAZ KAŠTELANKI U PETRINJI

PETRINJA-KAŠTEL 3:1(25:17, 22:25, 25:17, 25:18)

Kaštel: Šestan, M. Ivačić, D. Ivačić, Vnuk, Varga, Sabol, Knezić. Trener: Marko Obadić

U nastavku natjecanja za konačan poredak od 1.-6. mjesta(rezultati po skupinama se računaju) odbojkašice iz Pribislavca poražene  su u Petrinji od istoimenog domaćina. Petrinjke su dobile startni set, Kaštelanke uzvratile u narednom, a u trećem, te četvrtom domaće su bile pribranije i na koncu zasluženo slavile rezultatom 3:1. Uzrok poraza odbojkašica iz Pribislavca leži i u velikom broju promašenih servisa(24), što je u velikoj mjeri utjecalo na krajnji rezultat.

Ostali rezultati 5. kola: Don Bosco-Plavi Zmaj 3:0, Vrbovec-Novi Zagreb 3:0.

1. Don Bosco                     5             4             1             14:4       13

2. Vrbovec                         5             4             1             12:7       10

3. Petrinja                          5             3             2             11:8       10

4. N. Zagreb                       5             3             2               9:10       7

5. Plavi Zmaj                      5             1             4               6:12       4

6. KAŠTEL                            5             0             5               4:15       1

U 6. kolu Kaštelanke na svom parketu(OŠ Belica, nedjelja, 8. 3. 18 i 30 h) ugošćuju dugoreški Plavi Zmaj. Odbojkašice Čakovca igraju za poredak od 13.-16. mjesta i u 3. kolu gostuju u Glini kod istoimenog domaćina.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER(Ž)

IVANCU DERBI ZA NASLOV

IVANEC-ŠTRIGOVA 3:0(25:13, 25:20, 26:24)

Štrigova: Pufek, Posedi Heric, Krklec, Krumpič, Fic, Vinković, Horvat. Trener: Jurica Novak

Derbi prvenstva pripao je zasluženo Ivančankama, koje su pobjedom gotovo sigurno osigurale naslov prvakinja lige. Domaće su lako dobile startni set, a u nastavku susreta gledatelji su uživali u obostrano kvalitetnoj utakmici. Neizvjestan 2. set otišao je na domaću stranu, a Štrigovčanke su priliku za povratak u susret ispustile u trećem kada su prosule visoku prednost od 7 razlike(12:19).

CENTROMETAL-VARAŽDIN IV 3:0(25:14, 25:21, 25:22)

Centrometal: Štefulj, Vrhar, Treska, Zorković, Cmrečnjak, V. Novak, Baksa, P. Novak, S. Novak,Horvat. Trener: Hrvoje Novak

Odličnom igrom u sva 3 seta Nedelišćanke su stigle do novih prvenstvenih bodova koji su ih sasvim približili sredini ljestvice. U prvom setu domaće su bile potpuno dominantne, Varaždinke zaigrale bolje u naredna 2, ali bilo je to nedostatno za dobitak barem seta.

ČAKOVEC II-LUDBREG I 3:1(25:27, 25:15, 25:17, 25:15)

Čakovec II: Bulović, Leskovar, Ljubić, Mikulan, Rešetar, Pintarić. Trener: Rajko Kolarek

Prva pobjeda Čakovčanki u nastavku prvenstva. Iako je startni set na razliku pripao iskusnim Ludbrežankama u nastavku susreta domaće su se odbojkašice potpuno razigrale, uvjerljivo dobile naredna 3 seta i veselju nije bilo kraja.

VINICA-KAŠTEL II 0:3(23:25, 18:25, 12:25)

Kaštel II: Budiša, L. Kamenić, Bašić,Jurković, Horvat, Frančić, M. Varga, Bratković, Mihalković, Košak, Ladika, Šmitran. Trener: Marko Obadić

Važna pobjeda mladih Kaštelanki na gostovanju u Vinici. Iako su prvi set Pribislavčanke dobile tek na razliku u nastavku su se potpuno opustile i uvjerljivo dobile naredna 2 seta, za konačnih i uvjerljivih 0:3.

Ostali rezultat 14. kola: Varaždin III-Ludbreg II 3:0.