Odbojka 09.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

PRVA LIGA ODBOJKAŠA: PRVI PORAZ U NASTAVKU NATJECANJA

ROVINJ-CENTROMETAL 3:1(23:25, 25:22, 25:17, 25:18)

Rovinj.  Gradska dvorana. Gledatelja: 100

Suci: Brlas i Niessner(Rijeka)

Centrometal: Gotal, Puđa, Juras, Palinkaš, Kurteš, Demirović, Kopačević, Stanković, Vuk, Posavec, Čičković. Trener: Jadranko Kirić

Vrlo dobar nastup črečanskih odbojkaša u Rovinju, unatoč porazu od istoimenog domaćina. Centrometalovci su u susret krenuli silno hendikepirani, jer iako su bili u sastavu nisu mogli pomoći kapetan Posavec i srednjak Antonio Čičković, pa je trener Kirić morao kemijati sastav. Palinkaš je sa srednjaka prebačen na primača, a poziciju srednjih blokera zauzeli su mladi Tomica Puđa i Danijel Kopačević. Susret su bolje otvorili domaćini i do sredine seta imali 3-5 razlike. Prvo vodstvo u setu dečki iz Črečana imaju pri 13:14, a nakon bloka Kopačevića i as servisa Puđe već je 16:20. Domaćini koriste slabije razdoblje u igri Centrometalovaca i u završnici prelaze u vodstvo(23:22). Slijede 2 uzastopna poena odbojkaša iz Črečana(Demirović), a točku na „i“ as servisom stavlja Danijel Kopačević, za konačnih i zasluženih 23:25. U drugom setu domaćini kreću sa 7:3, a nakon 17:12 izgledalo je da je set već dobiven. U tim trenucima razigrao se Palinkaš, Kurteš je odlično servirao i već je minus 2(21:19). Slijedi servis promašaj Gotala, pa Palinkaša i domaći bježe na nedostižnih 24:21. Nadu prolazom donosi Kurteš, ali slijedeći poen ide domaćinu koji poravnavaju na 1:1. U trećem poravnato do 12:12, a potom domaćini serijom poena stižu do nedostižnih 21:14 i pitanje pobjednika seta bilo je već riješeno. U trećem Centrometal kreće s 6:8, ali domaćini brzo preokreću i pri 2. tehničkom odmoru imaju 2 razlike(12:10). Prednost domaćih sredinom seta bila je već + 5(18:13), ali Međimurci se nisu predavali i preko Puđe i Palinkaša smanjili na minus 2(18:16). Držali su se gosti u igri nakon bloka mladog Stankovića(19:17), ali su u završnici Rovinjani nezaustavljivi i serijom od 6:1 osvojili ključni set i važne bodove. Unatoč porazu dobro izdanje Centrometalovaca u čijim su redovima ukazano povjerenje na najbolji mogući način iskoristili Tomica Puđa i Danijel Kopačević, te pokazali da na njih u nastavku prvenstva valja i te kako računati.

Preostali rezultat  10. kola: Rijeka-Karlovac 3:0.

1. CENTROMETAL            10           7             3             26:14     22

2. Rovinj                              10           6             4             21:17     19

3. Rijeka                              10           5             5             18:17     14

4. Karlovac                         10           2             8               9:26       5

U 11. kolu(Aton, 14. 3. 18 h) Centrometal ugošćuje Karlovac.

2 A LIGA-CENTAR(Ž):  KAŠTELANKE UVJERLJIVE, PORAZ ČAKOVČANKI

KAŠTEL-PLAVI ZMAJ 3:0(25:13, 25:13, 25:21)

Kaštel: Šestan, Obadić, M. Ivačić, D. Ivačić, Knezić, Sabol, Vnuk, Varga, Breban, Horvat, Jerković, Budiša, Bašić. Trener: Marko Obadić

Odličnom igrom djevojke iz Pribislavca stigle su do prve pobjede u nastavku prvenstva, gdje igraju za konačan poredak od 1.-6. mjesta. Prva dva seta Kaštelanke su odradile na briljantan način, a nešto jači otpor djevojke iz Duge Rese pružile su u trećem, ali bez izgleda za dobitak istog. U ujednačenom i za igru vrlo raspoloženom domaćem sastavu bolje od ostalih libero Dina Sabol i iskusna Željka Obadić.

Ostali rezultati 6. kola: Novi Zagreb-Don Bosco 3:0, Vrbovec-Petrinja 3:0.

1. Don Bosco                     6             5             1             17:4       16

2. Vrbovec                         6             5             1             15:8       13

3. Petrinja                          6             3             3             12:11     10

4. Novi Zagreb                   6             3             3               9:13       7

5. KAŠTEL                       6             1             5               7:15       4

6. Pl. Zmaj                         6             1             5               6:15       4

U 7. kolu Kaštelanke na domaćem parketu ugošćuju Novi Zagreb.

GLINA-ČAKOVEC 3:0(25:11, 25:19, 25:16)

Čakovec: A. Novak, S. Novak, Kocijan, Pintarić, Ljubić, Murk. Trener: Ivan Vabec

Bez čak 3 najiskusnije odbojkašice(Stanković, Petak, Ciglar) mlada čakovečka ekipa odigrala je dobru utakmicu u Glini kod znatno iskusnijeg domaćina. Startni set domaće su dobile lako, ali su se mlade Čakovčanke razigrale u naredna dva, vodile u drugom(12:11), te dobro parirale gotovo do završnice trećeg. Ipak, domaće su dobile oba seta i utakmicu s konačnih 3:0, a valja naglasiti da su prve drugoligaške minute vrlo dobro odradile Martina Ljubić i Lana Murk.

Na tablici(poredak od 13.-16. mjesta) vodi Daruvar s 12 bodova, ispred Gline s 9, Čakovca s 3, te Gorice bez bodova. Za 2 tjedna Čakovčanke igraju protiv Gline na svom parketu.

2 A-CENTAR(M)

SISAK II ODGODIO

Utakmica 16. kola drugoligaša između Siska II i Nedelišća odgođena je na zahtjev Siščana i odigrati će se naknadno. U 17. kolu odbojkaši Nedelišća gostuju u Petrinji.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER(Ž)

POBJEDA ŠTRIGOVE

ŠTRIGOVA-ČAKOVEC II 3:0(25:12, 25:13, 25:16)

Štrigova: Posedi, Horvat, Krklec, Vinković, Fic, Škvorc, Pufek, Heric, Krumpič, Lovrec, Žižek. Trener: Jurica Novak

Čakovec II: Podvezanec, Modlic, Šegović, Kekez, Mikulan, Rešetar, Leskovar. Trener: Rajko Kolarek

Najbolji međimurski trećeligaški sastav bio je previsoka prepreka za mlade Čakovčanke, koje su susret odigrale bez 5 standardnih prvotimki. Domaće su sve riješile u 3 seta, a gošće su jače priprijetile u trećem, kada su sredinom seta imale 4 razlike(8:12). Ovom pobjedom sastav iz Štrigove(fotografija) učvrstio je 2. poziciju na ligaškoj ljestvici.

LUDBREG I-CENTROMETAL 3:0(25:22, 25:14, 25:17)

Centrometal: V. Novak, S. Novak, P. Novak, Baksa, Horvat, Vrhar, Cmrečnjak, Špiranec. Trener: Hrvoje Novak

Iskusni domaći sastav bio je previsoka prepreka za mlade Nedelišćanke. Gošće su dobro otvorile susret i prvi set izgubile malom razlikom. U naredna 2 igra im se raspala što su domaće iskoristile i na koncu uvjerljivo slavile.

Ostali rezultati 15. kola:  Ludbreg II-Ivanec 0:3, Varaždin III-Vinica 3:0, Varaždin IV-Kaštel II(igraju u tjednu)

1. Ivanec                             13           12           1             37:3       36

2. Štrigova                          13           11           2             35:14     31

3. Varaždin III                    13             9           4             33:14     30

4. Kaštel II                          13             6           7             24:23     21

5. Ludbreg I                       13             7           6             23:22     20

6. Centrometal                   14             6           8             19:30     16

7. Čakovec II                      14             3           11           16:35     11

8. Vinica                            13             2           11           12:33       7

9. Varaždin IV                   12             2           10             8:33       5

Parovi 16. kola: Kaštel II-Ludbreg I, Vinica-Varaždin IV, Centrometal-Štrigova, Čakovec II-Ludbreg II, Ivanec-Varaždin III.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER(M)

Trećeligaši su minulog vikenda odradili zaostale susreta 15-og i kompletno 16. kolo. Vodeći dvojac(Žerek i Črečan veterani) upisali su nove pobjede i  zadržali čelne pozicije na ljestvici. Rezultati-15. kolo: Črečan veterani-Centrometal kadeti 3:2, Žerek-Plavi 3:0. 16. kolo: Mladost(Vularija)-Žerek 1:3, Plavi(Peklenica)-Totovec II 3:1, Centrometal kadeti-Totovec I 3:1.

TABLICA:1. Žerek 33, 2. Čr. veterani 29, 3. Plavi 24, 4. Cen. kadeti 18, 5. Totovec I 12, 6. Poljanec 11, 7. Totovec II 10, 8. Mladost 2 boda.