Odbojka 16.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

PRVA ODBOJKAŠKA LIGA- CENTROMETAL POBJEDOM POTVRDIO 5. MJESTO

CENTROMETAL-KARLOVAC 3:0(25:20, 25:14, 29:27)

Nedelišće. Dvorana Aton. Gledatelja: 100

Suci: Detelj i Vurušić(Varaždin)

Centrometal: Palinkaš, Čičković, Puđa, Gotal, Juras, Vuk, Demirović, Kurteš, Posavec, Kopačević, Marciuš. Trener: Jadranko Kirić

Pobjedom nad Karlovcem, kolo prije kraja liga dijela natjecanja, odbojkaši črečanskog Centrometala potvrdili su 1. mjesto u skupini za poredak od 5.-8. pozicije i sezonu 2014./15. završili kao petoplasirani u ovogodišnjem prvenstvu. Oslabljeni Karlovčani(bez nekoliko igrača i trenera Gorana Zeca) nisu ozbiljnije mogli parirati domaćim odbojkašima u startna 2 seta. U prvom su domaćini već u startu stigli do 5 razlike i tu prednost rutinirano zadržali do kraja istog. u drugom su se potpuno razmahali, a rezultat takove igre vidljiv je i na konačnom rezultatu. U trećem su zaigrali nonšalantno što su mladi Karlovčani znali iskoristiti i u završnici seta stigli do plus 4(17:21). Uozbiljili su se domaćini u završnici i pri 24:23 prvi stigli do meč lopte. Gosti vraćaju servis i nakon toga slijedi igra poen za poen sve do 27:27, a tada domaćini s 2 uzastopna poena osvajaju i taj set i izuzetno važne bodove. U redovima domaćina igrali su svi, osim ozlijeđenog Čičkovića i mladog Marciuša, a svoju su minutažu ponovno dobro iskoristili Puđa, Kopačević i Juras.

Preostali rezultat 11. kola: Rovinj-Rijeka 3:2.

1. CENTROMETAL            11           8             3             29:14     25

2. Rovinj                              11           7             4             24:19     21

3. Rijeka                              11           5             6             20:20     15

4. Karlovac                         11           2             9               9:29       5

U posljednjem ligaškom kolu(uoči doigravanja za prvaka države) Centrometal gostuje u Rovinju i rezultat tog susreta ne utječe na poredak na ljestvici. Nakon tog susreta slijedi doigravanja za prvaka, a protivnik Centrometalu u 1. kolu biti će pobjednik susreta Mursa-Sisak.

2 A LIGA-CENTAR(M)- S BODOVIMA IZ PETRINJE!

PETRINJA-NEDELIŠĆE  1:3(25:17, 21:25, 17:25, 22:25)

Nedelišće: K. Novak, I. Novak, Kovačić, Hranilović, Košir,Kocijan, M. David, V. David

Sjajna utakmica u Petrinji, gdje je kvaliteta odbojke u pojedinim trenucima bila na prvoligaškom nivou. Petrinjci su bolje otvorili susret i zasluženo dobili startni set. U nastavku utakmice Nedelišćani su se razigrali, Karlo Novak sjajno je razigravao sve svoje napadače i naredna 2 seta zasluženo odlaze na konto našeg sastava. Domaći su se razigrali u četvrtom i sredinom seta imali opipljivih 5 razlike(12:7), te držali prednost gotovo do završnice seta. Nedelišće stiže do poravnanja pri 21:21, a nakon toga serijom od 4:1 izvlači i taj set s konačnih 25:22, te se zasluženo raduju. U redovima  pobjednika odličan nastup svih odbojkaša iz zapisnika.

Ostali rezultati 17. kola: Trnje-Sisak II 3:2, Nepomuk-Quirin 3:0, Mladost II-Daruvar 3:1, Čazma-Medicinar 3:2.

1. Čazma                           16           14           2             43:13     41

2. Nepomuk                      15           11           4             36:14     34

3. Medicinar                      16           12           4             40:21     34

4. NEDELIŠĆE                 16           10           6             35:25     30

5. Daruvar                          16             9           7             31:28     27

6. Quirin                           15             7           8             29:25     23

7. Petrinja                          17             8           9             29:37     22

8. Mladost II                      16             6           10           24:34     19

9. Trnje                               17             3           14           15:44       8

10. Sisak II                        16             0           16             7:48       2

U 18. kolu Nedelišće na svom parketu(Aton, nedjelja, 22. 3. 18 h) ugošćuje prvaka lige-sastav Čazme.

2 A LIGA-CENTAR(Ž)- KAŠTELANKE SLAVILE U 5 SETOVA

KAŠTEL-NOVI ZAGREB 3:2(25:22, 21:25, 25:17, 24:26, 15:10)

Kaštel: Šestan, Obadić, M. Ivačić, D. Ivačić, Breban, Vnuk, Sabol, Varga, Knezić, Budiša, Horvat, Frančić. Trener: Marko Obadić

U napetom i krajnje neizvjesnom susretu Kaštelanke su upisale i drugu uzastopnu pobjedu u nastavku prvenstva. Startni set pripao je Pribislavčankama, a drugi Zagrepčankama. Nakon odlične igre u trećem domaće su isti dobile, a u neizvjesnosti četvrtog bolje su se snašle gošće i na razliku iščupale set, koji je isto tako mogao i na domaću stranu. U ruletu petog domaće su bile bolje i nošene silnom podrškom svojih gledatelja dobile isti, te zabilježile važnu pobjedu. U domaćim redovima sve su igračice bile na visini zadatka.

6. Plavi Zmaj      7             2             5               9:17       6

U 8. kolu(OŠ Belica, subota, 21. 3. 19 h) Kaštelanke ugošćuju sastav Petrinje.

Ovog vikenda i odbojkašice Čakovca igraju susret 5. kola za poredak od 13. -16. mjesta protiv sastava Glina Vivera.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER(Ž) -  ŠTRIGOVI MEĐIMURSKI DERBI

CENTROMETAL-ŠTRIGOVA 1:3(13:25, 21:25, 25:11, 21:25)

Centrometal: Špiranec, Zorković, Cmrečnjak, Baksa, Horvat, Vrhar, S. Novak, V. Novak, P. Novak. Trener: Hrvoje Novak

Štrigova: Pufek, Heric, Krklec, Krumpič, Posedi, Horvat, Lovrek, Škrobar, Žižek. Trener: Jurica Novak

Međimurski derbi zasluženo je pripao iskusnijem sastavu iz Štrigove  iako su domaće odigrale svoj najbolji susret u ovom prvenstvu. Gošće su lako dobile prvi set, nešto teže drugi za velikih 0:2. Domaće su se razigrale u trećem, kojeg su dobile uvjerljivim rezultatom, a u četvrtom opasno prijetile do same završnice. Ipak, set je zasluženo otišao na gostujuću stranu, ali velike čestitke domaćima na prikazanom.

ČAKOVEC II-LUDBREG II 3:0(25:17, 25:14, 25:13)

Čakovec II: Modlic, Bulović, Leskovar, Murk, Kocijan, Rešetar, Majer, Pintarić. Trener: Rajko Kolarek

Laka, brza i uvjerljiva pobjeda mladih domaćih odbojkašicama protiv vršnjakinja iz Ludbrega. Čakovčanke su sve riješile u 3 seta, nakon 60 minuta igre. U domaćim redovima najbolja Lana Murk, a valja istaknuti da je svoje prve ligaške minute solidno odradila mlada Laura Majer. Budući da Ludbreg II igra van konkurencije(umjesto odustale Cestice) taj se rezultat ne vodi u tablici.

KAŠTEL II-LUDBREG I 2:3(18:25, 25:21, 19:25, 25:20,10:15)

Kaštel II: Budiša, Horvat, Frančić, L. Kamenić, M. Kamenić, Bašić, Jerković, Ladika, Mihalković, Colarić, M. Varga, Belec. Trener: Marko Obadić

Unatoč porazu mlade Pribislavčanke pružile su i više nego dobru igru protiv znatno iskusnijih Ludbrežanki i samo zahvaljujući neiskustvu nisu stigle do pobjede. Ipak i 1 bod velik je rezultat za mladi i perspektivni pribislavečki sastav.

Preostali rezultati 16. kola: Ivanec-Varaždin III 3:0, Vinica-Varaždin IV 0:3.

1. Ivanec             14           13           1             40:3       39

2. Štrigova          14           12           2             38:15     34

3. Varaždin III    14             9           5             33:17     30

4. Kaštel II           15             7           8             28:29     23

5. Ludbreg I        14             8           6             26:24     22

6. Centrom.         15             6           9             20:33     16

7. Čakovec II      14             3           11           16:35     11