Odbojka 30.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

1. utakmica četvrtfinala doigravanja za prvaka

SISAK-CENTROMETAL 3:1(25:13, 25:19, 18:25, 25:20)

Sisak. Dvorana Brezovica. Gledatelja: 100

Suci: Milinović i Bingula(Zagreb)

Centrometal: Kurteš, Demirović, Gotal, Posavec, Čičković, Palinkaš, Vuk, Stanković, Puđa, Juras, Kopačević. Marciuš. Trener: Jadranko Kirić

Odbojkaši Siska pobjedom u prvom četvrtfinalnom susretu doigravanja za prvaka nad našim Centrometalom stigli su na korak do prolaza u polufinale. Centrometalovci su vrlo loše krenuli u susret i u 1. setu odigrali debelo ispod svojih mogućnosti. Domaćinima je sve polazilo za rukom, odlični na bloku, servisu i napadu brzo su stigli do prvog, a odmah potom i do drugog seta. Ipak, odbojkaši iz Črečana proigrali su u trećem, proradio je servis, te konačno i blok i set je relativno lako osvojen. U četvrtom gosti kreću s 3:6 nakon odličnih servisa Gotala i Kurteša i prednost drže sve do 8:9. Do 12:12 igralo se poen za poen, a potom slijedi serija Siščana i na semaforu je ubrzo plus 5(17:12). Ulaskom na servis mladog Jurasa Centrometal smanjuje na 17:14, ali ne uspijeva stići i do poravnanja. Domaćini su nezadrživi u završnici i preko svojih glavnih uzdanica Tepavca i Sofilića stižu do ključnog seta i zasluženog slavlja.

2. utakmica četvrtfinala:

CENTROMETAL-SISAK 0:3(26:28, 20:25, 17:25)

Nedelišće. Dvorana Aton. Gledatelja: 100

Suci: Vurušić(Varaždin) i Turković(Zagreb)

Centrometal: Palinkaš, Čičković, Puđa, Gotal, Juras, Kurteš, Vuk, Demirović, Posavec, Stanković. Trener: Jadranko Kirić

Unatoč  optimizmu domaćih odbojkaša i vjerovanju da mogu doći do treće utakmice doigravanja sa Siščanima sve je ostalo samo na očekivanjima, jer odbojkaši iz Siska u subotu su potpuno nadigrali Centrometalovce i za 79 minuta igre došli i do druge pobjede i plasmana u polufinale, gdje ih očekuje državni prvak Mladost iz Kaštel Lukšića. U startnom setu bilo je ravnopravno do 9:9, a potom slijedi nalet Siščana, čiji odbojkaši lome prijem domaćina, igraju bolje u napadu i bloku što im u završnici donosi velikih + 5(16:21). Kurteš i Palinkaš servisima donose poravnanje, a nakon toga domaći pri 24:23 prvi stižu do set lopte. Odlični gosti poravnavaju, a potom svoju drugu set loptu pretaču u dobitak seta. U drugom ravnopravna igra do sredine seta, a potom gosti odlaze na 5 razlike i tu prednost drže do konca seta. U trećem trener Kirić kreće s Puđom na mjestu srednjaka i domaći u startu seta vode s 5:3. Gosti ubrzo poravnavaju, a sredinom seta umjesto Demirovića ulazi iskusni Palinkaš, a nešto kasnije priliku dobivaju i perspektivni Stanković, te Juras. Gosti ne popuštaju, odličnom igrom stižu i do + 10(13:23). U završnici domaći smanjuju rezultat, ali bolji gosti potom osvajaju još 2 ključna poena i zasluženo slave. Ovim porazom odbojkaši Centrometala oprostili su se od svojih navijača za ovu natjecateljsku sezonu i prvenstvo završavaju kao petoplasirani sastav lige.

PRVENSTVO REGIJE CENTAR ZA MLAĐE KADETKINJE: MLADOSTAŠICE POBJEDNICE, KAŠTELANKE SEDME

Odbojkaški klub „Kaštel“ Pribislavec (fotografija) bio je odličan domaćin drugog i odlučujućeg turnira mlađih kadetkinja regije Centar  održanog u dvorani Osnovne Škole u Belici. Na turniru je sudjelovalo 8 ekipa: Mladost i Medveščak(Zagreb), Čazma, Varaždin volley, Sisak, Nebo(Zaprešić), Plavi Zmaj(Duga Resa) i naš Kaštel. Nakon razigravanja po skupinama igralo se za konačan poredak. Sedmo mjesto osvojile su odbojkašice Kaštela pobjedom od 2:0 nad Čazmom, peto je pripalo Sisku pobjedom od 2:1 nad zaprešićkim Nebom, treće Plavom Zmaju pobjedom od 2:0 nad Varaždin volleyem, a prvo zagrebačkoj Mladosti pobjedom od 2:0 nad gradskim rivalom Medveščakom. Tri prvoplasirana sastava (Mladost, Medveščak, Zagreb) primila su pehar i medalje-koje su dijelili: Željko Jurčević-dopredsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza, Višnja Ivačić-načelnica općine Pribislavec i predsjednica ŽOK Kaštel, Danijela Prprović-tajnica ŽOK Kaštel, te Jadranko Kirić-tajnik Odbojkaškog saveza Međimurske županije. Dodijeljene su i nagrade najboljim pojedinkama. Najbolja obrambenom igračicom proglašena je Jelena Grgić(Plavi Zmaj), najboljom napadačicom Ena Franja(Medveščak), a najboljom dizačicom i igračicom Lara Štimac i Lea Deak(obje Mladost Zagreb). Utakmice su sudili Darko Novak, Dario Stanojević, te Darina i Mateja Ivačić.

KREĆE KUP MEĐIMURJA ZA SENIORKE

Izvučeni su parovi 1. kola međimurskog odbojkaškog kupa za seniorke. U 1. kolu(11./12. travnja) sastaju se KOP Čakovec-Kaštel II i Centrometal-Štrigova. Pobjednik para KOP Čakovec-Kaštel II u polufinalu igra s drugoligašem Kaštelom, a pobjednik para Centrometal-Štrigova  igra s također drugoligašem Čakovcem.

2A LIGA-CENTAR(Ž): PORAZ U DUGOJ RESI

PLAVI ZMAJ-KAŠTEL 3:0(26:24, 25:20, 25:18)

Kaštel: Šestan, Obadić, Vnuk, Sabol, Varga, Knezić, M. Ivačić, D. Ivačić, Frančić, L. Kamenić. Trener:  Marko Obadić

Gostujući poraz odbojkašica iz Pribislavca u susretu ravnopravnih ekipa u Dugoj Resi, gdje su Kaštelanke mogle znatno bolje proći. U startnom setu vodile su sve do 22:22 i set izgubile na razliku, u drugom su se dobro držale i isti izgubile zbog lošeg prijema, a tek u trećem bile bez odgovora pa su domaće na kraju ipak zasluženo slavile.

Ostali rezultati 9. kola: Don Bosco-Novi Zagreb 2:3, Petrinja-Vrbovec 2:3

1. Don Bosco                     9             7             2             25:8       23

2. Vrbovec                         9             6             3             21:16     17

3. Petrinja                          9             4             5             18:18     14

4. Novi Zagreb                  9             5             4             17:20     12

5. Plavi Zmaj                     9             3             6             12:20       9

6. KAŠTEL                         9             2             7             11:23       6

U posljednjem, 10. kolu Kaštelanke idu u goste Novom Zagrebu.

2 A LIGA-CENTAR(M):  NEDELIŠĆE SLAVILO U SISKU

SISAK II-NEDELIŠĆE 0:3(18:25, 14:25, 17:25)

Nedelišće: K. Novak, I. Novak, V. David, V. David, Košir, Stanković, Juras. Trener: Aleksandar Kovačić

Brzo, lako i autoritativno sastav Ace Kovačića nadigrao je, u zaostalom susretu 16. kola, sastav Siska II u gostima i s nova 3 boda samo potvrdio 4. mjesto u ovogodišnjem prvenstvu. U sva 3 seta vidljiva je bila razlika u kvaliteti što je u konačnici vidljivo i na konačnom rezultatu. Svi igrači iz zapisnika odigrali su na visokom nivou i prava je šteta što je ovogodišnjem prvenstvu stigao kraj.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER(Ž): KOLO BEZ IZNENAĐENJA

VARAŽDIN IV-ŠTRIGOVA 1:3(25:22, 18:25, 18:25, 25:27)

Štrigova: Pufek, Posedi, Heric, Horvat, Škrobar, Žižek, Lovrec, Krumpič, Vinković, Škvorc, Srša. Trener: Jurica Novak

Pomalo podcjenjivački i preopušteno ušle su Štrigovčanke u susret s Varaždinkama što im se obilo o glavu u startnom setu. U naredna 2 gošće bolje i ozbiljnije što je rezultiralo dobitkom oba seta, a u četvrtom povuci-potegni za novi set i važne gostujuće bodove. Nakon susreta povjerenik lige uručio je pehar odbojkašicama Štrigove za osvojeno 2. mjesto u prvenstvu. Čestitamo!

ČAKOVEC II-IVANEC 0:3(10:25, 10:25, 24:26)

Čakovec II: Bulović, Dragaš, Murk, Leskovar, Rešetar, Modlic, Pintarić, Majer, Kekez. Trener: Rajko Kolarek

Lider prvenstva potvrdio je kvalitetu i naslov i u Čakovcu. Domaće su bojažljivo ušle u susret i prva 2 seta uvjerljivo izgubile. U trećem su opasno pritisnule i zaigrale znatno bolje.Stigle su i prestigle veliku prednost gošći(11:18), imale pri 24:22 i dvije set lopte, ali zahvaljujući neiskustvu isti ispustile. U domaćim redovima sjajno je odigrala Lana Murk.

KAŠTEL II-LUDBREG II 3:0(25:12, 28:26, 25:17)

Kaštel II: Bratković, Jerković, Mihalković, Šmitran, Đuranić, Pokrivač, Ladika, Belec, M. Varga, Magdalenić. trener: Marko Obadić

U utakmici izvan konkurencije zasluženo slavlje mladih Pribislavčanki u čijem su sastavu uglavnom nastupile igračice koje su manje igrale u ovom prvenstvu. Većih poteškoća bilo je tek u 2. setu, a u ostala dva domaće dominantne.

Ostali rezultati posljednjeg, 18. kola: Vinica-Ludbreg I 1:3, Varaždin-Centrometal-odgođeno

1. Ivanec                             16           15           1             47:3       45

2. Štrigova                          16           14           2             44:16     40

3. Varaždin III                    15           10           5             36:17     33

4. Ludbreg I                       16           10           6             31:25     28

5. Kaštel II                          16             7           9             28:32     23

6. Centrometal                   15             6           9             20:33     16

7. Čakovec II                      16             3           13           16:41     11

8. Varaždin IV                   16             4           12           15:41     10

9. Vinica                          16             2           14           13:41       7