ŽOK KAŠTEL 0

OK NOVI ZAGREB 3

Belica - dvorana OŠ Belica, gledatelja 80. Suci: Kozjak (Šenkovec), Kopačević (Črečan)

ŽOK Kaštel: Frančić, Jelenić, Kamenić, Bulović, Frančić, Posavec, Budiša, Varga, Prprović, Šmitran, Obadić, Sabol (trener Marko Obadić)

U susretu dvije susjedne ekipe na tablici gošće iz Novog Zagreba kući su iz Belice odnijele sve tri boda. U prva dva seta bile su dosta uvjerljive te ih osvojile s 25:21 i 25:17. Velika borba vođena je u trećem setu. Na kraju je i on otišao na stranu Zagrepčanki sa 27:25. Kaštel se i dalje nalazi na sedmom mjestu na tablici, a u narednom kolu gostuju u Zagrebu kod drugoplasiranog Don Bosca.

Poredak: Mladost II (42), Don Bosco (36), Nebo (33), Karlovac (30), Kitro Varaždin (26), Novi Zagreb (24), Kaštel (19), Vrbovec i Medveščak (11), Velika Gorica (8), Sisak (3), Olimpik II (2)

• 2. LIGA SJEVER (Ž) – 9. KOLO: Bjelovar bolji od Štrigove

OK ŠTRIGOVA 1

OK BJELOVAR 3

Štrigova - Dvorana OŠ Štrigova, gledatelja 50. Suci: Kopačević (Črečan), Kozjak (Šenkovec)

Štrigova: Pufek, Elena i Ana Stanković, Zadravec, Krumpič, Šajnović, Žibek, Žižek, Puh, Lovrec, Vrhar (trener Stanković)

Odbojkašice Štrigove poražene su kod kuće od jake ekipe Bjelovara. Nakon što su gošće povele sa 1:0 u setovima, Štrigovčanke su odlično odradile drugi set i s 25:21 poravnale na 1:1. Više od toga nisu mogle. Preostala dva seta Bjelovar je bio bolji i sa 25:17 i 25:20 došao do sva tri boda. Usprkos porazu Štrigova je zadržala treće mjesto na tablici. U posljednjem kolu prve faze natjecanja igraju u Varaždinu i tamo u direktnom dvoboju mogu zadržati tu treću poziciju.

Poredak: Gorica (27), Bjelovar (21), Štrigova i Brcko (9), Varaždin II (8), Ivanec (4).

• TREĆA LIGA SJEVER: Plave i dalje pri vrhu

Najzanimljiviju utakmicu ovog kola treće lige za žene odigrale su u Murskom Središću ekipe Plavi i Nedelišće Eltinga. Prvi set pripao je uvjerljivo Plavima sa 25:17. Tada Nedelišćanke uzvraćaju s 25:21. Ponovo su Plave povele sa 25:18. Velika borba je bila u četvrtom setu. Na kraju su sretnije i spretnije bile domaće igračice koje su sa 28:26 došle do pobjede od 3:1. Odbojkašice Totovca kod kuće su poražene od Ludbrega sa 3:0. Po setovima je bilo 25:18, 25:18 i 25:22. Utakmica između druge ekipe Kaštela i Krapinskih Toplica je odgođena.

Plave su na tablici druge sa 30 bodova, bod iza prvog Ivanca II. Kaštel II je treći sa 27 bodova i utakmicom manje. Nedelišće Elting je sedmo na tablici, dok je Totovec na posljednjem desetom mjestu.

Kod muških odigrana je utakmica između Nedelišće Eltinga i mlade ekipe Centrometala. Iskusniji Nedelišćanci očekivano su pobjedili sa 3:0, po setovima na 25:14, 25:15 i 25:15. Utakmica između Poljanca i Plavih iz Peklenice je odgođena.