Odbojka 17.11.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 08.06.2016. 14:36.

CENTROMETAL - MLADOST (KL) 0:3
(19:25, 21:25, 20:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Bingula i Zidanić (Zagreb).
Centrometal: Palinkaš, Kovač, David, Makarov, Vabec, Puđa, Harambašić, Todorović, T. Posavec, Petran. Trener: Kole Mihajlov
U 1. utakmici četvrtfinala hrvatskog odbojkaškog kupa odbojkaši domaćeg Centrometala pružili su sjajan otpor trenutno najjačem hrvatskom sastavu i sudioniku europske Inter lige - odbojkašima Mladosti iz Kaštel Lukšića. Krenuli su domaći vrlo dobro i u 1. setu držali rezultatsku neizvjesnost sve do 15:16. Tek u završnici seta odlični Mladostaši uspjeli su slomiti otpor domaćih. Početkom 2. seta Centrometalovci su bili sjajni i nakon prolaza na mreži Ivana Kovača imali 4 poena prednosti (10:6). Gosti su poravnali na 12:12, a nakon toga poen za poen sve do 16:16. Slijedi serija Mladostaša od 4:0 i tu prednost gosti održavaju do kraja seta. U trećem setu domaći se odlično drže do drugog tehničkog odmora, te vode sa 16:15. Gosti serijom od 5:1 dolaze do 3 razlike, a nadu u preokret donosi servisom Miroslav Vabec (19:20). U završnici seta dolazi do izražaja kvaliteta sastava iz Kaštel Lukšića, koji osvajaju i odlučujući set, čime su već uoči uzvrata vjerojatno izborili final four ovogodišnjeg odbojkaškog kupa. Uzvratni susret igra se u Kaštel Starom u četvrtak, 18. studenoga.

2. A MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke
nadigrale
Multibibus
MULTIBIBUS - KAŠTEL 1:3
(17:24, 26:24, 18:25, 20:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, Sabol, Goščiej, Novak, Petran, Toplek, Jelinek
Odbojkašice iz Pribislavca zabilježile su i šestu uzastopnu pobjedu. Nova žrtva Kaštelanki bio je domaći Multibibus. Gošće su sjajnom igrom lako dobile prvi set. U drugom su imale i 5 razlike, ali ih je opuštenost na koncu stajala gubitka seta. Međutim, već u naredna dva seta sastav trenerice-igračice Željke Obadić demonstrirao je svoju snagu i otišao kući pjevajući!
Ostali rezultati 7. kola: Zagreb II - Olimpik 1:3, Sisak - Azena II 3:0, V. Gorica - Nebo 3:0, Vrbovec - Plavi Zmaj 0:3, Don Bosco - Karlovac 3:2, Bjelovar - Orao 3:0.
14. Orao 6 0 6 1:18 0
• U 8. prvenstvenom kolu (ETŠ, subota, 20.11., 17 h) Kaštelanke dočekuju Vrbovec.

2. A MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-CENTAR (M)
Croatiji derbi
TOTOVEC - CROATIA 0:3
(22:25, 22:25, 18:25)
Totovec: J. Kozar, S. Kozar, Trstenjak, Krklec, Novak, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Rešetar, A. Kovačić
Derbi susret 7. kola zasluženo je pripao gostima iz Zagreba. Domaćini su odlično odigrali u prva dva seta, naročito u drugom u kojem su u završnici ispustili 4 razlike (21:17). U trećem setu gosti su vodili od početka, pa do kraja seta i nisu dozvolili domaćinima povratak u meč. U domaćim redovima odlični Krklec i Josip Pergar, te tehničar Rešetar.
Na tablici vodi Croatia sa 17 bodova, slijede 4 Rijeke sa 16, Totovec sa 14 itd. U 8. prvenstvenom kolu Totovec gostuje u Zagrebu, kod domaće Poljoopskrbe.
III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Derbi Poljancu
POLJANEC - PLAVI 3:0
(25:21, 25:23, 25:21)
Plavi: Mavrič, L. Hranilović, Novak, Časar, Bilas, Premužić, Jančikić
Derbi kola zasluženo je pripao domaćinu, mada su gosti iz Peklenice mogli znatno bolje proći. Iako su igrali bez standardnih Škvorca i M. Hranilovića Pekleničani su opasno prijetili u drugom setu, a u trećem nisu iskoristili 12:16 kod drugog tehničkog odmora.
TOTOVEC II - CENTROMETAL II 2:3
(25:18, 18:25, 24:26, 25:22, 8:15)
Totovec II: Mikac, Mozeš, D. Novak, S. Trstenjak, B. Kovačić, Horvat, Lešnjak
Centrometal II: M. David, V. David, Marciuš, Kopačević, Vuk, K. Novak, Košir, I. Novak, Vibovec, Kocijan
Vodeći sastav lige zabilježio je novi uspjeh. U ljepotici kola mladići Jadranka Kirića u 5 su setova nadvisili iskusni sastav iz Totovca i zadržali čelo ljestvice. Domaći su poveli, Centrometalovci dobili naredna dva seta. Četvrti pripada domaćinu, a u odlučujućem, petom, gosti su bili znatno čvršći i zasluženo stigli do gostujuće pobjede.
NEDELIŠĆE - TOPLICE 1:3
(16:25, 18:25, 25:16, 19:25)
Nedelišće: J. Kirić, Z. Kirić, Ml. David, J. Treska, Je. Treska, Žerjav, Kolarek, Petran, H. Novak, Žerjav
Zaslužena pobjeda odbojkaša iz Varaždinskih Toplica nad, ovog puta, neraspoloženih domaćina. Gosti su lako dobili prva dva seta, domaćini istom mjerom uzvratili u trećem, a u četvrtom su ponovo stali i ispustili domaće bodove.
MLADOST - VARAŽDIN II 3:1
(25:19, 25:14, 23:25, 26:24)
Mladost: Juras, Skupnjak, A. Horvat, K. Horvat, Pintarić M. Horvat, Jurinić, Železnjak, Patarčec, Jambrošić, Hrastić
Nakon dva sjajno odigrana seta došlo je do opuštanja u domaćim redovima, što su mladi Varaždinci iskoristili i dobili treći set. U četvrtom je bilo povuci-potegni, ali su set i bodovi zasluženo ostali na domaćem kontu.
Preostali rezultat: Jalkovec - Koprivnica odgođeno.
10. Jalkovec 5 0 5 0:15 -1
• U 7. kolu igraju: Centrometal II - Nedelišće, Plavi - Mladost, Toplice - Poljanec, Varaždin II - Jalkovec. (Rajko Kolarek)

CENTROMETAL 1
VARAŽDIN 3
(23:25, 26:24, 16:25, 16:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 200. Suci: Franolić i Adamek (Zagreb).
Centrometal: Palinkaš, Kovač, David, Makarov, Vabec, Petran, D. Posavec, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Puđa. Trener: Kole Mihajlov
“Dravski derbi” zasluženo je pripao Varaždinu, čiji su odbojkaši u četiri odigrana seta pokazali više od domaćih. Domaći su sjajno krenuli i predvođeni raspoloženim Marijanom Palinkašem imali kod drugog tehničkog odmora 3 razlike (16:13). Gosti u finišu seta imaju 4 razlike (18:22), ali domaći prolazom Todorovića stižu do 23:24. Ipak, set zasluženo odlazi na gostujuću stranu. I u drugom setu domaćini igraju vrlo dobro. Sredinom seta s dva prolaza Palinkaša na semaforu stoji 17:14 za Centrometal. Međutim, gosti poravnavaju već kod 18:18, a potom odlaze na 21:23. Todorović i Vabec donose poravnanje, a potom gosti prvi stižu do set lopte. Slijedi nalet domaćina, koji s tri uzastopna poena kapetana Tomice Posavca sižu do 2. seta i rezultatskog poravnanja. I u trećem setu slična priča. Igra se poravnato do 15:14 za goste, a nakon toga igra domaćih se potpuno raspada. Gosti odlaze na 14:20, pa domaći trener u igru ubacuje Puđu i Davida umjesto Kovača i Makarova. Dečki igraju sasvim solidno, ali set je već bio izgubljen. U 4. setu startnu prednost imaju domaći (4:2), a potom slijedi potpuni raspad sistema. Gosti vraćaju servis i čak 10 puta uzastopno poentiraju. Na semaforu stoji 4:13. Kole Mihajlov u tim trenucima ubacuje u igru čak 3 „poletarca“ (Puđa, Harambašić, David), koji uz fenomenalnog Palinkaša dobro funkcioniraju i do konca seta razliku od -11 smanjuju na ipak podnošljivih -9(16:25). U domaćim redovima slabije su odigrali vanjski napadači (Vabec, T. Posavec, Todorović), vrlo dobro Makarov (najbolji na servisu i bloku), te izvrsno Marijan Palinkaš-prvo ime domaćina!
Ostali rezultati 6. kola: Šibenik - Sisak 0:3, Opatija - Mursa 1:3, Daruvar - Karlovac 3:1, Rijeka - Zagreb 3:1.
10. Opatija 6 0 6 2:18 0
• U 7. kolu odbojkaši Centrometala gostuju u Zagrebu, kod istoimenog domaćeg sastava. (R. Kolarek)