Odbojka 17.12.2017. 03:46. Zadnja izmjena: 17.12.2017. 03:46.

Varaždin

ODBOJKA Održan treći turnir prvenstva Hrvatske za mlađe kadete

U nedjelju je u Varaždinu održan treći turnir prvenstva Hrvatske za mlađe kadete, skupina u kojoj se natječu i igrači Centrometala. Mladi odbojkaši iz Međimurja odigrali su dvije utakmice. U prvom susretu sastali su se s Daruvarom. Dobro su parirali do sredine prvog seta, no tada je do izražaja došla veća kvaliteta daruvarske ekipe, te su oba seta oni osvojili sa 25:16 i 25:15. U ovom susretu jedino je Antonio Mihalinčić bio opasan po protivnički tim na mreži. Neki od igrača odigrali su i prve minute na službenim utakmicama, primjerice Matija Paman i Niko Trajbar.

Druga utakmica s Kitro Varaždinom bila je vrlo neizvjesna. Od početka momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. U drugom dijelu seta Varaždin je poveo sa tri poena prednosti, da bi Centrometal to brzo preokrenuo i on poveo sa tri razlike. Na mreži je proigrao Zahar Novak, dobro je servirao Trajbar, Stanković blokirao te prvi set ide Centrometalu 25:21. Drugi set su Varaždinci odigrali mnogo bolje, od početka poveli 7:1 i uvjerljivo uzeli set s 25:14. U tom setu šansu za igru dobio je i Fran Kirić. Treći set počinje odličnim servisima Zahara za 5:0. Na promjeni strana je 8:4. Dobrim reakcijama u obrani Borne Čučeka i napadima Antonija Mihalinčića ubrzo je 10:4. Završilo je sa sigurnih 15:10 za Centrometal.Za Centrometal su nastupili Marodi, Stanković, Kirić, Ladić, Paman, Čuček, Trajbar, Novak i braća Mihalinčić, a vodio ih je Josip Treska. Nedostajala su bolesna dva najbolja napadača Jengić i Krauthaker. Treba spomenuti i glasnu podršku koju je ekipa imala od svojih roditelja. Nakon šest utakmica Centrometal ima tri pobjede i tri poraza i nalazi se u sredini tablice.

Izvor: Jadranko Kirić