Odbojka 10.11.2017. 08:11. Zadnja izmjena: 10.11.2017. 08:37.

Odbojka: Superliga seniori i 2. liga žene

SUPERLIGA (SENIORI): Važna pobjeda u Sisku

CENTROMETAL       3

(21:25, 34:32, 27:29, 22:25)

Sisak - dvorana Brezovica, gledatelja 150, suci: Milinović, Kramar Šandl (oboje Zagreb)

Centrometal: Bogdanović, Marciuš, Vincek, Kurteš, Gotal, Juras, Vuk, Palinkaš, Posavec, Komosar, Karlo i Ivan Novak, David, Kopačević

Odbojkaši Centrometala ostvarili su iznimno bitnu pobjedu u Sisku. Već dugo godina Centrometal i Sisak su veliki rivali i te su utakmice u pravilu neizvjesne, duge i borbene. Tako je bilo i ovaj put. Utakmica koja je odigrana u četiri seta trajala je dva sata i četiri minute igre. Međimurci su bolje ušli u susret i poveli 6:2. Brzo je to Sisak stigao, ali u nastavku opet prednost Centrometala od 17:14. Od tog rezultata igra se poen za poen do 21:19. Tada sa klupe ulazi Juras i temeljem njegovih  dobrih servisa Centrometal dolazi do 24:21. Završava 25:22. Prijem Centrometal djelovao je besprijekorno i donosio prednost gostima. No tako nije bilo početkom drugog seta. Dosta nesigurnosti dovelo je do vodstva Siska 8:4, na tehničkom odmoru je 12:9. Kad je domaćin poveo 19:13 činilo se da je set odlučen. Ali tada je na servis došao Palinkaš koji je dobrim početnim udarcima odmaknuo napad domaćih od mreže.

Čak osam uzastopnih poena međimurske ekipe za vodstvo 21:19. Ipak prvi je do set lopte došao Sisak kod 24:23. Nisu uspjeli realizirati prvih pet set lopti, da bi Centrometal kod vodstva 29:28 imao priliku za vodstvo 2:0. Potom prednost opet ide na stranu Siska koji je u konačnici realizirao devetu set loptu za 34:32 i poravnanje na 1:1 u setovima. Nije to obeshrabrilo igrače Centrometala koji vode treći set 6:3. Okrenuo je to Sisak, ali na tehničkom odmoru 12:11 za Međimurce. Nastavili su gosti sa dobrom igrom i poveli 21:18. Imali su i 23:20, pa to prosuli. Na 24:23 set lopta Centrometala, na 25:24 za Sisak. Prednost opet prelazi na stranu Centrometala, na kraju za 29:27 Vincek blokira Tepavca i tako koristi četvrtu set loptu. Kad su Međimurci u četvrtom setu poveli 6:1 izgledalo je da bi jedan set mogli lakše dobiti. Nije bilo tako, Sisak se skroz približio da bi bilo poravnato kod 14:14. Poen za poen do 18:18. Tada opet nakon servisa Palinkaša serija Centrometala za 21:18. I ta je prednost zadržana do kraja, zadnji napad prolazi Vincek za 25:22 i veliko slavlje igrača Centrometala.

• Ovom pobjedom Centrometal se probio na četvrto mjesto na tablici, bod iza treće Rijeke. A sljedeće kolo međimurska ekipa gostuje upravo u Rijeci.

2. LIGA ŽENE: Loš vikend

Nedelišće Elting - Brcko  1:3

(23:25, 28:26, 6:25, 17:25)

Nedelišće - dvorana OŠ Nedelišće, gledatelja 30, suci: Kozjak (Šenkovec), Kopačević (Črečan)

Nedelišće: Wrana, Kovač, Treska, Cmrečnjak,Bašić,Kralj, Baksa, Horvat, Novak, Van, Vrhar, Petran

Nakon pobjede u Ivancu odbojkašice Nedelišće Eltinga očekivale su i drugu pobjedu u novom rangu natjecanja. No nije se dogodila. Prva dva seta bila su skroz poravnata. Prvi set pripao je gošćama iz Brckovljana sa 25:23. U drugom su Nedelišćanke spretnije i sretnije i uzimaju set 28:26. No onda totalni potop u trećem setu za 6:25. Nisu se iz toga uspjele izvući i izgubile su i četvrti sa 17:25.

Neugodno su iznenadile i odbojkašice Štrigove koje su kod kuće poražene od Ivanca sa 3:0, po setovima je bilo 25:21, 25:17 i 26:24. Isto tako neočekivano je poražen i Kaštel iz Pribislavca u gostima kod druge ekipe Kitro Varaždina rezultatom 3:2. Po setovima je bilo 26:24, 21:25, 25:17, 19:25 i 15:12 za Varaždinke.

Izvor: Jadranko Kirić